reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można podkładać do spania poduszkę??

valesca

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Lipiec 2009
Postów
31
Miasto
Kedzierzyn-Kozle
Witam mam taki dylemat, mój Olek ma bardzo lekki sen, można powiedzieć, że śpi jak zając pod miedzą ;-) Zauważyłam, że jak czasem w nocy biorę go do siebie do łóżka to od razu zasypia na poduszce.

Nie chodzi mi o podkładanie pod głowę i barki, bo wiem, że to niezdrowe i w ogóle, ale co z ułożeniem dzieciątka całym ciałem na poduszce???

Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie ;)
 
reklama
To chyba nic zlego;-) Moj, jak byl taki malutki tez spodobalo mu sie spanie na podusi, wiec wkladalam mu taka duza moja poduszke do wozeczka i wlasnie tak mu sie najlepeij spalo:-D
 
Do 1-go roku zycia maluszek nie moze spac z poduszka pod glowka... Co do spania na poduszce, ja osobiscie bym nie dawala tak spac dziecka... Moze i teraz nic z tego zlego nie wyniknie, ale jak bedzie starszy, i zacznie sie przekrecac, to chyba bym sie bala, ze spadnie z poduszki na twarz i nie bedzie mogl oddychac...
 
To chyba przesada...Mój synek prawie od urodzenia śpi na poduszce. Wiadomo, że nie takiej "dorosłej", w pozycji półleżącej, z której można spaść. Ale poduszki dla dzieci są przecież bardzo cienkie i miękkie, raczej nie ma możliwości, żeby maluch wpadł w nią buzią, a jakoś tak przyjemniej...
 
To chyba przesada...Mój synek prawie od urodzenia śpi na poduszce. Wiadomo, że nie takiej "dorosłej", w pozycji półleżącej, z której można spaść. Ale poduszki dla dzieci są przecież bardzo cienkie i miękkie, raczej nie ma możliwości, żeby maluch wpadł w nią buzią, a jakoś tak przyjemniej...

zgadzam sie z Tobą! moja mała też śpi od początku z taką cienką poduszeczką jaka była w komplecie razem z kołderką dla dzieci.i nie kładę jej samą główką i ramionkami a leży prawie całym boczkiem na niej.
 
dziękuję bardzo za odpowiedzi, ja generalnie nie boję się że spadnie bo śpi po wewnętrznej stronie łóżka na boczku a raczej i w dzień kiedy mogę być przy nim i w łóżeczku także nie spadnie ;) Oczywiście większość czasu na twardym materacu pozdrawiam
 
To chyba przesada...Mój synek prawie od urodzenia śpi na poduszce. Wiadomo, że nie takiej "dorosłej", w pozycji półleżącej, z której można spaść. Ale poduszki dla dzieci są przecież bardzo cienkie i miękkie, raczej nie ma możliwości, żeby maluch wpadł w nią buzią, a jakoś tak przyjemniej...

ogólnie dziecko do przynajmniej pół roku nie powinno spac na niczym , takie zalecenia ortopedów że najzdrowiej . Mój synek do tej pory śpi tylko na flanelowej pieluszce i jakoś mi się nie spieszy do poduszki
 
to ze dziecko nie powinno do roku miec podkladanej poduszeczki pod glowke to slyszalam ale chyba jak lezy calym ciałem na cienkiej podusi to sie chyba nic nie stanie.Moj maly ma 3 tyg i klade go tak spac w dzien , na noc jednak klade go naa samym materacyku.
Ale mysle ze z takiej dzieciecej podusi nie ma mozliwosci spadniecia na twarz,moj maly jest bardzo ruchliwy,przekreca sie na kazda strone i nie zdazylo mu sie przewrocic na buzke.
 
ile mam tyle zdań!!!
jak dzieciaczek będzie spał w wygodnej pozycji to będzie szczęśliwy:-D!!a taką poduszeczką na pewno nie zrobisz mu krzywdy!!!układając większość jego ciałko na podusi (mam na myśli główkę z częścią tułowia) będzie spał w takiej samej pozycji jak na materacyku!!więc bez przesady!!!
można również podłożyć zwinięty ręcznik pod materacyk aby unieść z lekka maluchowi główkę proporcjonalnie do ciałka!!!
dużo zdrówka życzę!!!
 
reklama
Ja tez słyszałam o tym, że dziecko do pół roku nie powinno mie poduszki pod głową i tak jakoś się do tego stosowaliśmy, małemu dobrze się spało swobodnie się kręcił i przybierał rożnorakie pozycje.W łóżeczku śpi bez poduszki, natomiast gdy kłade go na naszym łóżku leży w pozycji podwyższonej na poduszce- tak tez mu jest wygodnie z tego co widzę. Więc czasem leży na poduszce, czasem na całkiem płaskiej powierzchni -urozmaicam mu te pozycje i tak jest ok;-)
 
Do góry