reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy można robic kleik lub kaszkę na mleku A.R.??

Iwonka1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
963
Miasto
Crawley, UK
czy można robic kleik lub kaszkę na mleku A.R.?? Mój synek (4 mies.) bardzo ulewał, wręcz wymiotował, więc lekarz zalecił przejście z piersi na mleko dla niemowląt NAN AR i pomogło troche ale musieliśmy wyjechac z kraju. Niestety tutaj w anglii takie mleczko jest na receptę i takowej nie dostałam ponieważ dziecko wtedy akurat dobrze przybierało a lekarz nie dał sobie wytłumaczyc że to dzięki właśnie temu mleku i musiałam przejśc na zwykłe modyfikowane mleko. Jedyne co to dostałam Gaviscon dla niemowląt, który pomaga o tyle że mały nie zwraca po kilku godzinach po posiłku. Więc zaczełam mu do takiego zwykłego mleka dodawac kleik ryżowy (i gaviscon), ale niestety powoduje to u niego zaparcia. Zaczęłam mu więc podawac jabłko z gruszką HIPP. Ale mam teraz okazję kupic bebilon A.R. i tak sie zastanawiam czy mogę mu na tym mleku robic kleiki i kaszki (tak 2xdziennie) bo to mleko zagęszcza i nie wiem czy to nie pogorszy jego sytuacji z zatwardzeniami?
Dodam jeszcze że mały nie może pic herbatek bo i tak wszystko zwraca wiec teraz do mleka mu dolewam 10-20 ml dodatkowo wody.
 
reklama
jeśli to głupie pytanie wg was lub nikt sie nad tym wcześniej nie zastanawiał lub nikt nie zna odpowiedzi to jeśli to możliwe to proszę usunąc ten wątek.
 
W mleku AR jest już kleik ryżowy więc raczej nie powinna Pani robić na nim kaszki ryżowej czy kleiku bo to na pewno zwiększy zatwardzenia, nie widzę tez koniecznosci podawania dziecku kaszki 2 razy dziennie, to jest jeszcze malutkie dziecko którego glównym składnikiem diety jest jeszcze mleko. Jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze to nie powinna się Pani martwić, ponieważ to nam się wydaje, że dziecko zwraca wszystko co ze a tak naprawdę tak nie jest a jeśli jest to wyznacznikiem tego jest waga dziecka. Mniej zatwardzające działanie ma kaszka kukurydziana.
 
Do góry