reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciążę dzień po owulacji?

Dołączył(a)
1 Marzec 2021
Postów
4
Witam dziewczyny! W dniu 26.02 miałam owulację (prawdopodobnie) na 99% czy 27.02 wieczorem(ok północy) uprawiając "pełny"stosunek bez zabezpieczenia jest możliwość zajścia w ciążę ? ☺️
 
reklama
Witam dziewczyny! W dniu 26.02 miałam owulację (prawdopodobnie) na 99% czy 27.02 wieczorem(ok północy) uprawiając "pełny"stosunek bez zabezpieczenia jest możliwość zajścia w ciążę ? ☺️

Według mnie jest taka możliwość. Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia do 48 godz. Pozdrawiam ☺️
 
Ewentualnie jeżeli źle obliczyłem to dwa dni po ?

Do zapłodnienia dochodzi w wyniku połączenia komórki jajowej i plemnika. Dni płodne określane są na kilka dni przed i kilka dni (do dwóch) po jajeczkowaniu czyli owulacji, a wynika to z faktu, ze plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety dłużej niż sama komórka jajowa.
 
Ostatnia edycja:
Maksymalnie 48 godz. Do zapłodnienia może dojść na kilka dni przed i kilka dni (do dwóch) po jajeczkowaniu czyli owulacji, a wynika to z faktu, ze plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety dłużej niż sama komórka jajowa.
Od kiedy do zapoldnienia może dojść przed jajeczkowanie? Przecież jajeczkowanie/ owulacja to uwolnieni komórki jajowej?! Takich cudów to ja nie widziałam jak żyje :)
Także jeżeli ktoś to czyta, nie, nie zmian zajść w ciąże jak nie ma owulacji. Owulacja musi być.

Kolejna sprawa to plemniki w drogach rodnych żyją dłużej niż komórka jajowa i dlatego na nią „czekają”. Jeżeli dojdzie do uwolnienia komórki i miliona sprzyjających czynników to zachodzimy w ciąże.
Data owulacji z aplikacji, śluzu, testów jest datą umowną. Jedyna metoda potwierdzająca owulacje to monitoring u ginekologa. Dlatego mówi się, żeby uprawiać seks przed i po owulacją, bo nie wiemy kiedy będzie przynajmniej u statystycznej Polki korzystającej z apki.

Naprawdę proszę zajrzeć do publikacji medycznych albo chociaż poczytać mamę ginekolog ;)
 
Od kiedy do zapoldnienia może dojść przed jajeczkowanie? Przecież jajeczkowanie/ owulacja to uwolnieni komórki jajowej?! Takich cudów to ja nie widziałam jak żyje :)
Także jeżeli ktoś to czyta, nie, nie zmian zajść w ciąże jak nie ma owulacji. Owulacja musi być.

Kolejna sprawa to plemniki w drogach rodnych żyją dłużej niż komórka jajowa i dlatego na nią „czekają”. Jeżeli dojdzie do uwolnienia komórki i miliona sprzyjających czynników to zachodzimy w ciąże.
Data owulacji z aplikacji, śluzu, testów jest datą umowną. Jedyna metoda potwierdzająca owulacje to monitoring u ginekologa. Dlatego mówi się, żeby uprawiać seks przed i po owulacją, bo nie wiemy kiedy będzie przynajmniej u statystycznej Polki korzystającej z apki.

Naprawdę proszę zajrzeć do publikacji medycznych albo chociaż poczytać mamę ginekolog ;)
proszę przeczytać ile żyją plemniki. Jeśli odbywa się pełny stosunek na dzień przed owulacja, to logicznym jest, ze może do zapłodnienia dojść. Proszę ze zrozumieniem przeczytać moja wcześniejsza odpowiedz i radzę przeczytać bądź skonsultować się z lekarzem, najlepiej profesorem ginekologii i położnictwa w tej kwestii, myśle, ze czytanie internetu w tej kwestii nie pogłębi Pani wiedzy.
 
reklama
Od kiedy do zapoldnienia może dojść przed jajeczkowanie? Przecież jajeczkowanie/ owulacja to uwolnieni komórki jajowej?! Takich cudów to ja nie widziałam jak żyje :)
Także jeżeli ktoś to czyta, nie, nie zmian zajść w ciąże jak nie ma owulacji. Owulacja musi być.

Kolejna sprawa to plemniki w drogach rodnych żyją dłużej niż komórka jajowa i dlatego na nią „czekają”. Jeżeli dojdzie do uwolnienia komórki i miliona sprzyjających czynników to zachodzimy w ciąże.
Data owulacji z aplikacji, śluzu, testów jest datą umowną. Jedyna metoda potwierdzająca owulacje to monitoring u ginekologa. Dlatego mówi się, żeby uprawiać seks przed i po owulacją, bo nie wiemy kiedy będzie przynajmniej u statystycznej Polki korzystającej z apki.

Naprawdę proszę zajrzeć do publikacji medycznych albo chociaż poczytać mamę ginekolog ;)

Ja naprawdę nie mam potrzeby czytać więcej książek medycznych aby wiedzieć jeszcze więcej o zapłodnieniu 🤣
Poza tym... proszę przeczytać raz jeszcze moja wypowiedz, przeanalizować i zobaczyć co Pani napisała 🤔🙃
 
Do góry