reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Hej Gosian9535
U mnie lekarz podczas laparoskopi skolagulowal ogniska endo na wieziadle krzyzowo- macicznym oraz w otrzewnej zatoki Daglasa i powiedzial ze to moglo powodowac problemy ale nikt nie powie ci tego na 100%
Po za tym u mnie jest jeszcze kilka innych problemow wiec nie mozna stwierdzic napewno ze to endo powiduje nieplodnosc
Po laparo nie mialam zadnego leczenia na endo tylko zalecenie aby starac sie zajsc jak najszybciej
A laparo mialam pod koniec czerwca i nadal nic :-(
 
reklama
Gosian9535
Dopiero doczytalam twoje poprzednie pytanie wiec lekarz napewno podczas laparo usuna ci ogniska endo bo nie narazalby cie na kolejny zabieg bedac juz w srodku zeby to zrobic
Co do wycinkow zawsze je pobieraja i sprawdzaja tak na wszelki wypadek i to normalne i nie masz sie czy przejmowac
Dziwne ze nie powiedzieli Ci jakiego stopnia endo masz ,ale mususz o to dopytac lekarza ktory Ci ja robil jesli masz taka mozliwosc
Pozdrawiam
 
Gorska79
u mnie stwierdzono liczne ogniska endo do 2 mm w zatoce douglasa, poza tym mam też policystyczne jajniki, a dlaczego nie mialas żadnego leczenia tak zadecydowal twoj lekarz? Moj lekarz przed laparo mowil cos o leczeniu farmakologicznym bo podejrzewal endo ale teraz to nie wiem jaki bedzie mial dalszy plan, myślę o tym żeby isc na kliniki leczenia niepłodności i ewentualnych inseminacjach ale tez nie wiem czy one beda miały sens bo juz je mialam ze 3 przed laparo dwa lata temu i nic.
 
Gosian9535
Tak zadecydowal bo leczenie farmakologiczne endo to wprowadzenie w stan sztucznej menopauzy co liczy sie z zaprzestaniem staran a po laparo jestes czysta przynajmniej na jakis czas wiec powiedzial zeby sie starac
A co do kliniki to ja wybralabym sie tam jak najszybciej w twoim przypadku
Wiesz tam maja inne podejscie niz zwylky gin
A z tego co pamietam starasz sie juz 4 lata wiec nie ma na co czekac
Takie moje zdanie a decyzja nalezy oczywiscie do Ciebie;)
 
Gorska79 Ja mieszkam w Birmingham niestety mysli o dziecku musze odlozyc na potem z powodu choroby meza nie jest za wesolo niestety cukrzyca robi duze spustoszenie w organizmie musimy poczekac az wszystko sie uspokoi napewno nie mysli teraz o dziecku gdy nie jest pewien ze nie zostane z nim sama:( wiec musze wrzucic na luz poswiece ten czas na leczenie badania i czas pokaze co bedzie dalej....Mysle ze intensywne starania zostawie na nastepny rok...Ech a juz bylo tak dobrze maz dostal nowa prace tak sie cieszylismy ze wszystko idzie w dobrym kierunku a tu BACH!...Zycie jest niesprawiedliwe zawsze cos sie dzieje zlego i krzyzuje ci wszystkie plany jakby do odmiany nie moglo sie zdarzyc cos dobrego:( Pisalas ze mam podobne objawy do Twoich wiec moze mam te endo i dlatego mam problemy z zajsciem w ciaze napewno cos jest nie tak bo jakos nie mam przeczucia takiej kobiecej intuicji ze pewnego dnia zdarzy sie cud tak po prostu bez pomocy lekarzy ani rusz mam nadzieje ze to tylko nic powaznego czego nie mozna wyleczyc... Zycze powodzenia kobietki najwazniejsze to sie nie poddawac!!!!Do poki oboje jestescie zdrowi wszystko inne sie ulozy niestety zdrowia nie mozna kupic jak sie wali to ciezko patrzec z nadzieja w przyszlosc...
 
Sarah bardzo mi przykro ze twoj ma takie problemy ale moze przez.ten czas i ty sie podleczysz i dowiesz cos konkretnego po laparo
A co do leczenia tutaj to niestety im sie nigdzie nie spieszy swoje trzeba odczekac i tyle choc dobrze wiem jakie to denerwujace czekac z miesiaca na miesiac
Ale glowa do gory nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo bedzie dobrze a ty jestes jeszcze mlodziutka wiec bez paniki
Pozdrawiam i powodzenia w Waszych leczeniach
 
Hej proszę was o poradę. 7 września odstawiła tabletki Visanne.. 14 września miałam owulację ale niestety partner był w tym czasie poza miastem. Wrócił 17 wrzesnnia i od tamtego czasu "działamy". Do tej pory nie doostalaam okresu, czy jest nadzieja?? Obawiam się robić test :(
 
Inea nadzieja jest zawsze, jednak pamiętaj, że skoro dopiero odstawiłaś Visanne masz teraz "hormonalny bałagan". Zrób test to się wszytko wyjaśni :)
 
Ja z kolei chciałam zapytać, czy któraś z was mogłaby polecić mi jakiegoś dobrego lekarza od endometriozy?
Wystarczająco długi czas leczyłam się u pseudolekarzy, którzy nie wierzyli, że coś mi jest. Teraz kiedy jestem już po laparoskopii i mam stwierdzoną endometriozę 3/4 stopień, ogniska zostały skoagulowane (jednak nie wszystkie) i lekarz u którego się obecnie leczę twierdzi, że tu była zła metoda i trzeba było usunąć a nie wypalać ogniska. Objawy są mniejsze ze względu, iż wcześniej brałam visanne a teraz atywie. Chciałabym poradzić się jeszcze jakiegoś lekarza co dalej robić, czy faktycznie powinnam poddać się jeszcze raz zabiegowi aby skutecznie to usunąć i zapytać o szanse na ciążę bo do tej pory nikt nie umie mi sensownie odpowiedzieć. Jeśli macie jakieś namiary to proszę podajcie :) - obojętnie jaki zakątek Polski.
 
reklama
Ja z kolei chciałam zapytać, czy któraś z was mogłaby polecić mi jakiegoś dobrego lekarza od endometriozy?
Wystarczająco długi czas leczyłam się u pseudolekarzy, którzy nie wierzyli, że coś mi jest. Teraz kiedy jestem już po laparoskopii i mam stwierdzoną endometriozę 3/4 stopień, ogniska zostały skoagulowane (jednak nie wszystkie) i lekarz u którego się obecnie leczę twierdzi, że tu była zła metoda i trzeba było usunąć a nie wypalać ogniska. Objawy są mniejsze ze względu, iż wcześniej brałam visanne a teraz atywie. Chciałabym poradzić się jeszcze jakiegoś lekarza co dalej robić, czy faktycznie powinnam poddać się jeszcze raz zabiegowi aby skutecznie to usunąć i zapytać o szanse na ciążę bo do tej pory nikt nie umie mi sensownie odpowiedzieć. Jeśli macie jakieś namiary to proszę podajcie :) - obojętnie jaki zakątek Polski.
Ja udalam sie w Pl do kliniki bezplodnosci po wielu miesiacach bezskutecznej proby pomocy w Norwegii Vitrolive w Szczecinie Pani ginekolog znalazla u mnie torbiel i pomogla mi dostac skierowanie do szpitala jako nagly przypadek abym bie musiala za to placic a szpital dostal zwrot za zabieg z NO i tam okazalo sie ze torbiel ma 5cm i nie ma mowy o laparoskopii jedynie wchodzila w gre laparotomia. Moj organizm byl bardzo zaatakowany przez endo usuneli co mogli i tyle pozniej zastrzyki na sztuczna menopauze i nakaz starania sie zajsc w ciaze naturalnie ale po prawie roku staran skierowanie do refundowanego zabiegu in vitro w NO. Na sztucznych menopauzach bylam chyba z 4 razy najdluzsza trwala 5miesiecy okropienstwo. Bylam 2 razy na zastrzykach raz na tabletkach ktore dawaly mniejsze obiawy menopauzy co bylo super i na koniec implanty w zastrzylach. Po 4 probach in vitro w tym 3 pelnych i jednej bez transfery udalo sie w co jeszcze ciezko uwiezyc ale jestemy dobrej mysli. Wlasnie zaczelam 10tc i pod sercem nosze 2 dzieciaczki [emoji7] dla tych co traca nadzieje fotka z ostatniego usg [emoji8] wiec glowa do gory i walczcie bo warto [emoji173]
1476215209564.png


Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1476215209564.png
    1476215209564.png
    245,6 KB · Wyświetleń: 1 228
Do góry