reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Część dziewczyny. jestem tutaj nową mam nadzieję że w jakiś sposób pomozecie. wykryto u mnie endometrioze nie wiem którego stopnia. Choć sama myślę że dość zaawansowana. Bo przeprowadzono u mnie laparotomie usunięto torbiele i zrobili mi resekscje pół prawego jajnika. biorę hormony Visanne. muszę brać te dziadostwo przez pół roku. bardzo chce się starać o dzidziusia. lekarz powiedział że im wcześniej tym lepiej. Ale ja sama nie wiem czy zażywanie tego leku nie zaszkodzi fasolce. i czy wogole zajde w ciążę. jestem w rozsypce psychicznej. Nie wiem co mam robić Pozdrawiam
 
reklama
Część dziewczyny. jestem tutaj nową mam nadzieję że w jakiś sposób pomozecie. wykryto u mnie endometrioze nie wiem którego stopnia. Choć sama myślę że dość zaawansowana. Bo przeprowadzono u mnie laparotomie usunięto torbiele i zrobili mi resekscje pół prawego jajnika. biorę hormony Visanne. muszę brać te dziadostwo przez pół roku. bardzo chce się starać o dzidziusia. lekarz powiedział że im wcześniej tym lepiej. Ale ja sama nie wiem czy zażywanie tego leku nie zaszkodzi fasolce. i czy wogole zajde w ciążę. jestem w rozsypce psychicznej. Nie wiem co mam robić Pozdrawiam
Hej:) nie jesteś sama tez mam to dziadostwo 1 stopnia. co do hormonów to nie biore bo miałam usuwane ogniska endo.. jest brdzo duzo kobiet które zaszły w ciaze majac endo:)
 
Część dziewczyny. jestem tutaj nową mam nadzieję że w jakiś sposób pomozecie. wykryto u mnie endometrioze nie wiem którego stopnia. Choć sama myślę że dość zaawansowana. Bo przeprowadzono u mnie laparotomie usunięto torbiele i zrobili mi resekscje pół prawego jajnika. biorę hormony Visanne. muszę brać te dziadostwo przez pół roku. bardzo chce się starać o dzidziusia. lekarz powiedział że im wcześniej tym lepiej. Ale ja sama nie wiem czy zażywanie tego leku nie zaszkodzi fasolce. i czy wogole zajde w ciążę. jestem w rozsypce psychicznej. Nie wiem co mam robić Pozdrawiam
Po laparotomi i oczyszczonej macicy masz duzo wieksze szanse na zajscie w ciaze dlatego czesto kobiety z endometrioza wprowadzane sa w sztuczna menopauze aby zatrzymac miesiaczke i wyciszyc endometeioze, bo z kazda miesiaczka krew menstruacyjna cofa sie do narzadow i znowu wytwarzaja sie nowe ogniska endometeiozy i torbiele. Moze zainwestuj w testy owulacyjne i do dziela [emoji1] mi kazali probowac tak do 8 miesięcy po laparotomii jak sie nie uda zajsc to nalezy sie udac do kliniki niepłodności na konsultacje

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny...raczej nie udzielam się na forach, ale szukam informacji, pomocy na necie i tak trafiłam tutaj... :(
Widzę, że jest nas więcej...tych które zmagają się z endometriozą i chcą zajść w ciąże. Mój przypadek jest podobny, chociaż jestem już szczęśliwą mamą 3letniej córeczki, staramy się z mężem o rodzeństwo dla niej...niestety bezskutecznie :( od ponad roku... W pierwszą ciążę zaszłam bez problemu - nie spodziewałam się, że teraz tak się poukłada :( Mam torbiel (podobno endometrialną) na lewym jajniku ok 3cm. Lek.gin. kazała mi zrobić badanie na marker CA125 (robiła któraś z Was?) Wyszedł dodatni (3 razy robiłam) górna granica to ok 30, ale w niektórych przypadkach 60 (ja miałam 65). Uspokajają ze to nie nowotworowe...(choć pewni nie są) ale raczej endometrioza, chociaż jak czytałam objawy to ZADNEGO bólu nie mam, nawet podczas miesiączki czy wspołzycia, nawet plamienia, okres regularny ok 25-26 dni cyklu, i nawet wydawało mi się ze wtedy kiedy teoretycznie powinna byc owulacja to przez pare godz.odczuwałam jedynie ból jajnika (choć ostatnio nie w każdym cyklu :( ) Jeśli chodzi o zajście w ciąże to gin.odradza laparoskopie i usuwanie tej torbieli bo wtedy zmniejszyc sie może rezerwa jajnikowa, a raczej zrobić drożność jajników. Z tym ze okazało się ze mam bakterie streptococcus i dostałam antybiotyk - dalacin krem (ale mozliwe ze nie pojdzie na ten antybiotyk), po to zeby jakieś posocznicy nie wywołać (!!!) Lek. gin na dobitke powiedział, ze jak drożność nie pomoze to wtedy możemy probować in vitro (!!!) :(
Wiem za dużo informacji :( dla mnie też, bardzo mnie to dobiło. Bardzo chciałabym mieć jeszcze dzieciątko :( przeżywam to bardzo. Mam mętlik, raczej żadne in vitro nie wchodzi w grę. Wiem ze mam córeczke i bardzo bardzo współczuje kobietom, które chca miec dzieciątko a nie udaje się. CAŁYM SERCEM JESTEM Z WAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hej dziewczyny!!!
Ja nadal czekam na ivf przeciagnelo sie wszysto przez moja tarczyce ale juz jest z gorki w piatek mamy konsultacje i podadza man juz kinkretny termin:tak:
Pisze bo niewiem czy slyszalyacie o ostropescie plamiastym generalnie stosuje sie go w leczeniu watroby ale ostatnio znalazlam artykul ze jest rewelacyjny w leczeniu emdometriozy a to ziolo wiec warto sprobowac:laugh2:ja juz zakupilam
Kolejna kwestia to" stork "nie wiem.czy jest juz dostepny w polsce ale w anglii robi furrore
Jest to jak mowia alternatywa dla par majacych problemy z zajsciem a ktorych nie satac na ivf i te u ktorych jest problem z meskiej strony
Poszukajcue w necie artykulu stork alternatywa dla ivf
 
@forfiter85 Ja przy endometriozie miałam markery nowotworowe przekroczone o ponad 130. Markery robi się właśnie w celu diagnostyki. Przy mojej endo nie miałam też wielkich dolegliwości,. Na usg tylko jakaś niby mała torbiel. Po wykonaniu tomografii wyszło, że jest tego więcej. Podczas laparoskopii okazało się, że jest tego dużo, dwie torbiele jedna czekoladowa, druga też 6 cm do tego mnóstwo zrostów. W lipcu odstawiłam tabletki anty i od tego czasu się staramy, jestem dobrej myśli, że w końcu się uda;-) Tego życzę każdej z Was !
 
Hej ja.mam torbiel endometrialna ok 4 cm na lewym jajniku dzieki.Bogu udalo.sie zajsc w ciaze po 6 mies od diagnozy teraz jestem juz w polowie ciazy:-)

010igov35ye70zfx.png
 
Mam nieregularne bardzo bolesne miesiaczki, ból w trakcie defekacji i współżycia. Oczekując na wizytę u ginekologa ujrzałam 2 kreski na teście. Dodatkowo mam stwierdzone tylozgiecie macicy. Ginekolog potwierdził ciążę. O fasolke staraliśmy się 3 miesiace...

Napisane na SM-T585 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny,
przeczytalam forum chyba od 1 strony :)
Ja tez walczę...
2 lata temu poronilam w 6 tyg :( ale wczesniej sie dowiedzialam iz mam autoimminologiczne zalapeniw tarczycy, biore leki od 2 lar i oczywiscie staram sie o dziecko jak Wy wszystkie...rok po poronieniu zajelo mi uregulowanie hormonow tarczycy, potem dalam sobie rok na ponowne zajscie "na luzie"...ten rok wlasnie minal, bylam u gina- chcial dac CLO a tu torbiel czekoladowa 3 cm i mam ja juz 5 miesiac...dr podejrzewa endo (tak...zawsze kosmicznie bolace miesiaczki ale zawsze dr mowili ze taka moja uroda...)w koncu musze poddac sie laparo i troche sie jednak boje...
Wszystkiego dobrego i jak najwiecej zdrowych ciaz kochane :)
 
Do góry