reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
@Ewwwwa kuchnia dziewczyno, czytalas caly watek? Przepraszam, ze tak ostro, ale wpienia mnie kiedy lekarz na podstawie usg stwierdza u kogos endometrioze. Jakie to nie etyczne postawic diagnoze bez badan. Torbiele czesto sie robia, ale na jakiej podstawie lekarz mowi, ze sa wynikiem endometriozy? A moze one sa czynnosciowe? Jedynym sposobem zdiagnozowania endometriozy jest lapatoskopia zwiadowcza. Oglada sie cala jame brzuszna i sprawdza gdzie sa ogniska endometriozy. Pobiera plyn, jesli jest takowy do badan i wycinki. Mozna przy okazji sprobowac usunac ogniska endometrialne jesli to mozliwe. Jednak jesli planujecie dzieci trzeba o tym poinformowac lekarza, bo usuwajac torbiele z jajnikow moga naruszyc jego strukture, obnizyc tym samym amh lub spowodowac, ze przestanie jajeczkowac. Przy okazji takiej laparoskopii warto sprawdzic droznosc jajowodow.
I kobieto poronienia, choc czesto przy diagnozie endometriozy na chorobe sie zwala przyczyne wcale nie musi tak byc. Mam endometrioze z pogranicza 3/4 stopnia. I choc 2 razy poronilam okazalo sie, ze problemem wcale nie jest endometrioza. Ona raczej utrudnia zaplodnienie i zagniezdzenie, ale jesli juz sie uda, to ciaza sie rozwija. Powinnas zrobic pelna diagnostyke poronna by znalezc przyczyne strat, dostac odpowiednie leki i probowac po raz kolejny zostac mama. Mi lekarze mowili, ze dzieci miec nie bede, a wlasnie leze kolo 6 mcznego syna i jestem w 10 tc. Jesli dziecko bedzie zdrowe powinno nam sie udac. Jest wiele historii kobiet z zaawansowana endomenda, ktore zaszly w ciaze i urodzily. Do tej choroby trzeba jednak dobrego gina, a takich jest niewielu, podobnie jak do diagnostyki poronien. TO JEDNAK JEST MOZLIWE WBREW OPINII LEKARZY. Poki masz macice wszystko przed toba. Najlepiej jednak przed staraniami wyciszyc chorobe. Wtedy szanse wzrastaja

reklama

Klotika

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny
Tydzień temu dowiedziałam się że mam torbiel endometrialą na lewym jajniku na 5.2 cm.
Staramy się mężem od sierpnia. Powiem szczerze że jestem zrozpaczona.
Boli mnie i miewam plamienie.
Czy miała któras z Was podobnie i zaszła w ciążę?
Będę wdzięczna na odpowiedz

nieagatka

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny
Tydzień temu dowiedziałam się że mam torbiel endometrialą na lewym jajniku na 5.2 cm.
Staramy się mężem od sierpnia. Powiem szczerze że jestem zrozpaczona.
Boli mnie i miewam plamienie.
Czy miała któras z Was podobnie i zaszła w ciążę?
Będę wdzięczna na odpowiedz
Taka duza torbiel oznacza, ze endometrioza szaleje. Ja mialam 2 po 4cm i mam corke, ale dzieki in vitro.

Klotika

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Taka duza torbiel oznacza, ze endometrioza szaleje. Ja mialam 2 po 4cm i mam corke, ale dzieki in vitro.
Dziękuję za odpowiedź
In vitro u nas chyba w ostateczności. Na razie jadę do jakiegoś lekarza do Krakowa który zajmuje się leczeniem endometriozy. Jestem zalamana

nieagatka

Rozwiązania
0
Dziękuję za odpowiedź
In vitro u nas chyba w ostateczności. Na razie jadę do jakiegoś lekarza do Krakowa który zajmuje się leczeniem endometriozy. Jestem zalamana
Tez bylam, spadlo na mnie jak grom z jasnego nieba. Nie sadze, zeby endometrioze w tym stadium mogl wyleczyc. Taka duza torbiel bedzie chcial usunac, a to sie wiaze w wycieciem tez zdrowej tkanki. Ja zdecydowalam sie na ivf i w ciagu 4 miesiecy bylam w ciazy.
Teraz wlasnie podeszlam do procedury znowu i znowu sie udalo.
Powodzenia, nie zalamuj sie. Mozna z endomenda wygrac.

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry