reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Lekarka mówiła że torbiel ma chyba 3 cm. Jeśli chodzi o to czy mam endometroze czy nie to myślę że jednak tak. Już dawno miałam wiele objawów endo mimo że wspominałam to kilku lekarzom zawsze to bagatelizowali. Myślę że już zaszło to tak daleko że pojawiają się torbiele. Chociażby w 2013 miałam laparo ponieważ jajnik zrósł się z jelitami i miałam jeden wielki guz. Później co prawda udało mi się zająć w ciążę ale nie było widać torbieli endo tylko czasami pojawiały się zwykle czynnościowe. Destino jakie miałaś leczenie przy endo?
 
reklama
Lekarka mówiła że torbiel ma chyba 3 cm. Jeśli chodzi o to czy mam endometroze czy nie to myślę że jednak tak. Już dawno miałam wiele objawów endo mimo że wspominałam to kilku lekarzom zawsze to bagatelizowali. Myślę że już zaszło to tak daleko że pojawiają się torbiele. Chociażby w 2013 miałam laparo ponieważ jajnik zrósł się z jelitami i miałam jeden wielki guz. Później co prawda udało mi się zająć w ciążę ale nie było widać torbieli endo tylko czasami pojawiały się zwykle czynnościowe. Destino jakie miałaś leczenie przy endo?
Dobrze by było znaleźć lekarza, który zajmuje się endometrioza i cię zdiagnozuje. Miałaś już laparoskopię, to można było to zrobić. Ja leczyłam sieci dr Wójtowicza. Mnie endometrioza odebrała możliwość poruszania się. Ten człowiek postawił mnie na nogi. Moje leczenie było długie, bo miałam 7 dawek depoprowery ( jeden zastrzyk działa 3 miesiące) plus leczenie antybiotykowe nawet w szpitalu, potem 3 miesiące lekkiej antykoncepcji vibimini potem odstawienie leków. 2 razy poroniłam i dopiero 3 i 4 ciążę donosiłam ( no 4 prawie donosiłam - przedwczesny poród). Z tym, że u mnie jeszcze pcos, aps i inne problemy zdrowotne. Słyszałam o leku zoladex ponoć super działa. Mnie go nie zaproponowano. Natomiast visanne u mnie to woda święconą.
 
Hej,
Po 1. Zrób badanie na droznosc jajowodow.
2a. Jezel masz jeden jajowod drozny to mozesz zajsc w ciaze pomimo torbieli. Zeby zwiekszyc szanse wez zastrzyk Ovitrelle (nie kazdy lekarz chce go przepisywac w przypadku torbieli). Jezeli nie zajdziesz po nim w ciaze to rozpocznji kuracje zoladexem.
2b. Jezeli oba jajowody masz nie drozne rozpoczni pol roczna kuracje zoladexem. Mi wyleczyl endometrioze 4 stopnia. Visanne jest zbyt slaby - jego podaje sie zeby endometrioza nie ulegala pogorszeniu, ale nie wyleczy juz istniejacego stadium.
 
Hej,
Po 1. Zrób badanie na droznosc jajowodow.
2a. Jezel masz jeden jajowod drozny to mozesz zajsc w ciaze pomimo torbieli. Zeby zwiekszyc szanse wez zastrzyk Ovitrelle (nie kazdy lekarz chce go przepisywac w przypadku torbieli). Jezeli nie zajdziesz po nim w ciaze to rozpocznji kuracje zoladexem.
2b. Jezeli oba jajowody masz nie drozne rozpoczni pol roczna kuracje zoladexem. Mi wyleczyl endometrioze 4 stopnia. Visanne jest zbyt slaby - jego podaje sie zeby endometrioza nie ulegala pogorszeniu, ale nie wyleczy juz istniejacego stadium.
Nic nie wyleczy całkiem endometriozy. Może ja wyhamować, wyciszyć, ale nie ma leku na te chorobę. Ona zostaje z nami już na zawsze i dopóki mamy miesiączkę, będzie rosnąć i robić zniszczenia.
 
Owszem endometrioze leczy sie tylko na pewien czas. U mnie zoladex podzialal tak ze po laparoskopii kontrolnej nie mialam juz zadnych zrostow, ani torbieli oraz oba jajowody udroznione. Dlatego napisalam ze wyleczyl. (Nie lubie jak ktos jest czepialski!) Po kuracji wazne zeby szybko zajsc w ciaze i zmienic tryb zycia. Wiecej snu, a mniej stresu wtedy szansa ze endometrioza nie rozwinie sie do takiego stopnia, przynajmniej to jest moja opinia.
 
Owszem endometrioze leczy sie tylko na pewien czas. U mnie zoladex podzialal tak ze po laparoskopii kontrolnej nie mialam juz zadnych zrostow, ani torbieli oraz oba jajowody udroznione. Dlatego napisalam ze wyleczyl. (Nie lubie jak ktos jest czepialski!) Po kuracji wazne zeby szybko zajsc w ciaze i zmienic tryb zycia. Wiecej snu, a mniej stresu wtedy szansa ze endometrioza nie rozwinie sie do takiego stopnia, przynajmniej to jest moja opinia.
To nie kwestia czepiania się. Piszesz, że coś wyleczyło u Ciebie chorobę, która jest nieuleczalna. Dlatego zwróciłam uwagę, że tak nie jest.
I tak, w momencie kiedy jest wyciszona, ważne żeby szybko się starac. Ale zaleczenie endometriozy nie gwarantuje zajscia w ciaze. U mnie mimo wyciszenia I kontroli nad choroba, naturalne starania nie przyniosły żadnego efektu.
 
Kazdy ma inne doswiadczenia. Tak jak wspomnialam wczesniej ja sie wspomoglam jeszcze ovitrelle, ktory za pierwszym razem poskutkowal. (3 pierwsze cykle po kuracji bez ovitrelle byly nie udane). Wiele kobiet oprocz endometriozy ma problemy z hormonami lub inne i wtedy jest duzo ciezej. Kazdy przypadek trzeba rozwazac indywidualnie, a forum jest po to, zeby kazda kobieta podzielila sie historia z wlasnego zycia.
 
Witam dziewczyny!!! Podziedzcie mi prosze taka rzecz... Lekarz podejrzewa u mnie edno...na wizycie w czwartek na usg zauwazyl u mnie dwa pecherzyki, jeden pekl, bylam juz po owu a w drugim zebrala sie chyba krew (przepraszam, ale nie jestem pewna czy mowie poprawnie poniewaz z emocji moglam cos przeoczyc), kolejna wizyta za 2 tyg w trakcie okresu w celu sprawdzdnia czy krew sie wchlonela czy bedzie sie cofac jak przy endo... Dostalam mi juz skierowanie na laparoskopie, ale jeszcze nie kazal sie zapisywac poniewaz chce miec potwierdzenie za dwa tyg na wizycie... Czy mysliscie czy moze to byc endo...??? 😥😥😥😥 Jestem zalamana, dodam ze to byl moj 4 cykl stymulowany, bardzo pragniemy dziecka...
Dodam ze nigdy nie mialam typowych objawow edo, miesiaczki byly normalne, znosne, zadnych obfitych krwawien, bolow brzucha itp itd... Ale podobno ta choroba moze nie miec zadnych objawow... Jestem zalamana 😥😥😥
 
Witam dziewczyny!!! Podziedzcie mi prosze taka rzecz... Lekarz podejrzewa u mnie edno...na wizycie w czwartek na usg zauwazyl u mnie dwa pecherzyki, jeden pekl, bylam juz po owu a w drugim zebrala sie chyba krew (przepraszam, ale nie jestem pewna czy mowie poprawnie poniewaz z emocji moglam cos przeoczyc), kolejna wizyta za 2 tyg w trakcie okresu w celu sprawdzdnia czy krew sie wchlonela czy bedzie sie cofac jak przy endo... Dostalam mi juz skierowanie na laparoskopie, ale jeszcze nie kazal sie zapisywac poniewaz chce miec potwierdzenie za dwa tyg na wizycie... Czy mysliscie czy moze to byc endo...??? [emoji26][emoji26][emoji26][emoji26] Jestem zalamana, dodam ze to byl moj 4 cykl stymulowany, bardzo pragniemy dziecka...
Dodam ze nigdy nie mialam typowych objawow edo, miesiaczki byly normalne, znosne, zadnych obfitych krwawien, bolow brzucha itp itd... Ale podobno ta choroba moze nie miec zadnych objawow... Jestem zalamana [emoji26][emoji26][emoji26]

Hmm jeśli to endometrioza to ten pęcherzyk z krwią to może być cysta czekoladowa. U mnie były takie dwie, po jednej na każdym jajniku. Zawsze mialam bardzo regularne miesiączki, bolesne, że musialam brać kilka tabletek przeciwbólowych, ale też nie przesadnie. Krwawienia też normalne. Endometrioza rozszalała się po poronieniu.
Poczekaj te dwa tygodnie, diagnozuj i nie trać nadziei. Endometrioza to nie wyrok.
 
reklama
Hmm jeśli to endometrioza to ten pęcherzyk z krwią to może być cysta czekoladowa. U mnie były takie dwie, po jednej na każdym jajniku. Zawsze mialam bardzo regularne miesiączki, bolesne, że musialam brać kilka tabletek przeciwbólowych, ale też nie przesadnie. Krwawienia też normalne. Endometrioza rozszalała się po poronieniu.
Poczekaj te dwa tygodnie, diagnozuj i nie trać nadziei. Endometrioza to nie wyrok.
Zdaje sobie z tego sprawe ale przeraza mnie fakt ze bedziemy musieli naprawde dlugo powalczyc o fasolke...😥😥😥😥
Mam 32 lata, troche za dlugo zwlekalam z ciaza i bardzo tego zaluje, nasze strania trwaja juz rok, ale nie wiem czy mam liczyc ponad polrocznego czasu kiedy beznadziejny lekarz na NFZ nie potrafil zdiagnozowac polipa (kazal mi przychodzic na wizyte przed @ gdzie nic nie bylo widac) i leczyl mnie duphastonem... W we wrzesniu poszlam do porzadnego lakarza, w pazdzierniku bylam juz po zabiegu wyciecia polipa, w styczniu wyskoczyla torbiel, a od lutego cykle stymulowane... Az do czwartku.... 😥😥😥
Kiedy to uslyszalam diagnoze... 😥
 
Do góry