reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Zosiu OGROMNE GRATULACJE takie historie podtrzymuja na duchu.
Jesli moge zapytac rozumiem.ze mials podane 2 blastki
A czy do ivf podchodzilas w polsce czy w norwegii?
Ja wlasnie szykuje sie do ivf w uk i z jednej strony mam taka wielka nadzieje a z drugiej strasznie sie boje ,ze sie nie uda,ale wiem ze musze byc dobrej mysli .Twoja historia pokazuje ze mozna wiec moze mnie tez sie uda
Jeszcze raz gratki i zdrowka dla calej trojki
 
reklama
Zosiu OGROMNE GRATULACJE takie historie podtrzymuja na duchu.
Jesli moge zapytac rozumiem.ze mials podane 2 blastki
A czy do ivf podchodzilas w polsce czy w norwegii?
Ja wlasnie szykuje sie do ivf w uk i z jednej strony mam taka wielka nadzieje a z drugiej strasznie sie boje ,ze sie nie uda,ale wiem ze musze byc dobrej mysli .Twoja historia pokazuje ze mozna wiec moze mnie tez sie uda
Jeszcze raz gratki i zdrowka dla calej trojki
Zabieg mialam w Norwegii i podali mi 2 zarodki w drugiej dobie ale jeden podzielil sie na dwa a drugi wchlonal. U mnie zadnemu zarodkowi nigdy nie udalo sie dotrwac do 5 dnia. Tez sie balam juz mowilam ze tutaj to juz ostatni raz bo nie mialam do nich zaufania bo w pl to tak faszeruja dziewczyny lekami i tam pewnie by mi sie udalo to byla moja ostatnia proba refundowana i sie udalo. W styczniu mialam usuniety jajowod ktory byl nie drozny oni tez zobaczyli co tam sie dzieje poraz pierwszy bo wczesniejsza laparoskopie i laparotomie mialam w Pl ale lekarz powiedzial ze nic nie usuwali bo podczas kazdego takiego zabiegu i usuwania torbieli z jajnikow to niszcza rezerwe jajnikowa i oni chcieli tego uniknac bo u mnie jajeczka sa starsze niz na moj wiek powinny byc i gorszej jakosci. Nie mowie ze in vitro jest czyms latwym, leki, hormony, zabiegi ktore nie sa przyjemne a najgorsze negatywne wyniki bo nie mowie ze sie uda za pierwszym razem choc mojej znajomej sie udalo i juz jest szczesliwa mama [emoji4] ale trzeba miec nadzieje i sile zeby nie zwariowac ja juz mialam spotkania z psychologiem bo nie dawalam rady mialam dosc wszystkiego mialam wrazenie ze moje zycie stoi w miejscu a wszyscy zyja normalnie i ida na przód nawet moj Maz nawet do niego mialam pretensje ze on moze wszytsko a ja musze sie podporządkować i przygotowac do kolejnego zabiegu, wiec byly klotnie i kolejne awantury. Ale przed ostatnim zabiegiem dalam na luz wczensiej odstawialam jakikolwiek alkohol juz ponad miesiac przed zaczelam uwazac na to co jem i inne a tym razem pilam alkohol az do dnia przed 1 zastrzykiem i mialam wszystko gdzies co ma byc to bedzie powiedzialam nie mam zamiaru sie katowac i wszystkieg sobie odmawiac. Nie wiem co zadzialalo ale cos zadzialalo moze brak tego jajowodu moze mniejsze przejecie sie tym co bedzie bo mialam juz plan ze jade na kolejny zabieg do Pl lub Niemiec. Juz 9 dnia jakos czulam ze chyba sie udalo juz mowilam 11d po transferze powiedzialam kolezance ze na 90% jestem pewna a jak wynik bedzie negatywny to kompletnie nie znam swojego ciala no i siup juz 10tc z blizniakami [emoji4] ale sie rozpisalam [emoji28] tak wiec ladujcie baterie na full i z lekkim zapasem bo sie przyda na bank [emoji110][emoji110]powodzenia [emoji8]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny, kiedys się tutaj udzielałam, naturalnie mi się nie udało zajść ale jestem teraz w trakcie stymulacji in vitro i za parę tygodni się okażę czy się udało. Trzymajcie kciuki :)
 
Gorska79 Bylam wczoraj z mezem u lekarza przynajmniej w jego wypadku dzialaja ekspresowo nie musi czekac na wizyty tak dlugo jak Ja:) Sa tam jakies zmiany na lepsze minimalne ale sa bierze insuline chyba juz 2 miesiac wiec pewnie dlatego lekarze mowia ze jak bedzie trzymac cukrzyce w ryzach to wszystko powinno wrocic do normy ale niestety zycie na tabletkach insulinie i latanie po lekarzach ale co mozna poradzic?:( Wazne zeby bylo tylko lepiej nie gorzej:)Pisze tak w sumie bo pisalam w tamtym miesiacu ze spoznil mi sie okres dobrze ze tylko o 1 dzien wiec nie mialam czasu zeby narobic se nadzieji.....W tym miesiacu powtorka z rozrywki:) okres spoznia mi sie dzisiaj jest 5 dzien:D Ciesze sie bo jak go nie ma moge miec nadzieje a z drugiej strony...sama nie wiem jestem klebkiem nerwow szczerze powiem!!!Staram sie nie nakrecac po raz enty ale jest ciezko...Mialam okazje kupic test wczoraj ale jak to facet moj maz nie bo po co to za wczesnie mam poczekac no fajnie sie gada facetowi:(Poczekam dzisiaj jeszcze jak nie dostane to go kupie jutro jak bede miala odwage to zrobie po poludniu a jak nie zeby miec wieksza pewnosc poczekam do niedzieli rana musze wytrzymac!:)Staram sie myslec trzezwo w tym roku nie zdarzylo mi sie zeby okres mi sie spoznil az tak przewaznie jest duzo wczesniej niz pozniej co do objawow wczoraj jedno co dalo mi bardzo do myslenia to to ze bylam z nim u tego lekarza normalnie sie ubralam w ciuchy i powiem ze czulam sie jakby mi spodnie mialy peknac w szwach!W tamtym tyg bylo ok to co w ciagu tygodnia tyle przytylam ze nie umialam oddychac w spodniach ktore nosze normalnie?Podejrzane...czulam sie taaaaaaka gruba ciezka jakby mnie ktos napompowal jak balon nie czulam sie komfortowo bylam w 7 niebie jak przyszlam do domu i moglam je sciagnac!Staram sie nie wkrecac ale nie mam tych swoich oczywistych oznak okresu jak te uczucia goraca, piersi nie mam jak kamienie troche bolaly ale to po terminie moze jeden dzien i tyle nie czuje takiego parcia na pechez jak zawsze ze latam co chwile od czasu do czasu mnie jajniki bola,ciagna mialam pare razy takie typowo okresowe bole ale pobolalo i przestalo:)ten miesiac jest troche od innych zdaje sobie sprawe ze to moga byc tylko hormony ale mam nadzieje taka prawda do poki nie mam okresu moge ja miec przeciez.... boje sie tylko znowu rozczarowac:( Moja kolezanka urodzila corke w sierpniu mialam ja pare razy na rekach i tak sobie pomyslalam ze moze ta mala princessa przyniosla mi szczescie:D Bylo by fajnie!!!No co zostaje mi troche czekac i zobaczymy czy moje przeczucie jest prawdziwe:) napewno dam Ci znac jak tylko sie dowiem:)hehe Pozdrawiam Cie serdecznie:*
 
No to fajnie ze z mazem lepiej choc wiadoma ze cukrzyca to nic dobrego alw z drugiej strony jak bedzie trzymal diete i cukier pod kontrola to bedzie okwiem bo moje babcia ja miala i tata tez mada sie z tym zyc
A wiec trzymam mocno kciuki i daj znac jakie wynki calej sytuacji
Wiesz objawy wczesnwj ciazy mozna pomylic z obiawami @ i na odwrut ale jesli @nie ma to nadzieja jest:biggrin2::):biggrin2:
Ja bylam we wtorek w kilnice i mam jeszcze zrobic wyniki dla endokrynologa i pewnie po nowym roku ruszamy ze stymulacja do ivf jesli wczesniej nie zaciaze ba co malo licze ale nigdy nie wiadomo:wink:
Pozdrawiam i czekam na wiadimosci
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa :-) chyba potrzebuje wsparcia :-) mam endometrioze I stopnia. Czytając wasze wpisy zastanawia mnie dlaczego mój lekarz nie zapisał mi żadnych leków..
 
Gorska79 Niestety dostalam okres w nocy:( 6 dni opoznienia jest coraz lepiej a nadal czekam na skierowanie na zabieg teraz juz bedzie 3 miesiace...szkoda gadac nie potrzebnie narobilam sobie znow nadzieji ale ciezko jest jak sie tak bardzo czegos chce no niestety jeszcze nie pora na mnie:( Nie martw sie do nowego roku juz duzo nie zostalo wiec jestes blizej niz dalej:) przynajmniej w Twoim przypadku cos sie rusza nie tak jak u mnie stoi w miejscu:) Mam nadzieje ze zdarze pojsc na ten zabieg jeszcze w tym roku wiec od nowego zaczne dzialac nie bede juz tracic czasu:) Jak mogla bys mi napisac jak wygladaja takie przygotowania do ivf? Czytalam gdzies o tym ale wszedzie jest inaczej jestem ciekawa jak to tu wyglada ile trwaja przygotowania?Co Ci podawaja?jak dlugo czekasz na wizyty podejrzewam ze w takim przypadku wszystko musi isc zgodnie z planem bo kazdy dzien jest wazny wiec musza sie trzymac terminow:)I ile prob jest tutaj za darmo? czy wogole musisz placic za cos? Pozdrawiam Ciebie daj znac co i jak:)
 
Hej dziewczyny jestem tu nowa :-) chyba potrzebuje wsparcia :-) mam endometrioze I stopnia. Czytając wasze wpisy zastanawia mnie dlaczego mój lekarz nie zapisał mi żadnych leków..
Lekow ? Na to nie ma lekow jedynie co to laparoskopia i usunięcie ognisk endo sprawdzenie droznosci jajowodow i proby naturalne do max roku a jak nie uda sie to monitorowanie owulacji, inseminacja lub in vitro. Jedyny lek na endo to wyciszenie jej poprzez sztuczna menopauze. Tak jak ja mialam laparotomia, 3 miesiace wyciszenia i 6miesiecy prob naturalnych a pozniej in vitro. Pozdrawiam

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry