reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Destino a mogalbys podac namiary na tego lekarza?


U mnie poki co podejrzenie endo a dokladnie torbieli czekoladowej rok temu w kwoetniu na usg wyszla 4x3 ale na szczescie zaszlam w ciaze po 6 miesiacach i teraz bede szla na kontrole po porodzie.Tak na przyszlosc wolalbym miec dobry namiar aczkolwiek mam nadzieje ze endo nie mam...

Cc byla bardzo trudna bylo bardzo duzo zrostow ale nie wiem czy to wina endo czy poprzedniej cc.

Choc ta torbiel i zrosty raczej nie pozstawiaja zludzen....

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Destino nie blokuję owulacji. Duphaston zaczynam brać dopiero jak na monitoringu jest torbiel czynnościowa po niepękniętym pęcherzyku.
Również prosiłabym o namiary na tego lekarza ze śląska. Mam blisko. Może bym się przeszła do niego.
 
Hej dziewczyny potrzebuje porady choruje na 3 stopień endometriozy dowiedziałam się o tym rok temu, od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne bonadea lecz torbiele endometrioze znikają i pojawiają się teraz mam trzy na lewym jajniku :-( lekarka zaleciła mi in vitro według niej to jedyna szansa na ciążę w moim przypadku, zastanawiałam się nad przestaniem brania tabletek skoro i tak choroba ciągle postępuje i sprobowaniem normalnie zajść w ciążę ale obawiam się ciąży pozamacicznej niewiem co mam robić poradzcie coś bo zwariuje....
 
@zmartwiona, @Maziajka, @Kurcia ja leczylam sie w Zabrzu u dr M. Wójtowicza i musze przyznac ze wiele mu zawdzieczam. On kierowal na in vitro, ale potrafil sie zajac wyciszeniem endometriozy. To wazny etap przed staraniami o dziecko. Przyjmuje w centrum leczenia endometriozy. Tel. Do rejestracji 602 489 093. O adres dopytajcie bo mieli zmieniac lokalizacje.

Moja kolezanka miala przetykane jajowody u dr. Gawlika w Debicy.

Polecano mi tez pana Antoniego Palatynskiego z Łodzi, ul kasztelanska 77a, tel. 695 363 201. Ponoc swietnie dobiera leki do endometriozy i pomaga zajscw ciaze.

Tylko tyle mi sie udalo zalatwic. W Bytomiu tez ponoc jest gosc, ktory swietnie wyluszcza torbiele. Chyba dr. Homa.
Przepraszam ze tak pozno, ale mialam podejrzenie uciekajacych wod plodowych i trzeba bylo sie tym zajac.

@zmartwiona na necie sa w warszawie 2 miejsca, ktore strikte zajmuja sie leczeniem endometriozy. Zajrzyj do nich moze ci pomoga.

@Malutka243 coz ci powiedziec kochana. W tej chwili mam endomende z pogranicza 3/4 stopnia. Jestem w 23 tygodniu ciazy. Tez mi mowili tylko o in vitro, a zaszlam naturalnie. Po pierwsze to wazne ile masz lat. Ja 37, ale wiem ze im mlodsza jestes tym wieksze szanse. Po drugie to musisz sprawdzic czy masz drozne jajowody. To badanie samo da ci odpowiedz czy probowac naturalnie czy in vitro. Natomiast lekow nie wolno ci odstawic. Co najwyzej zmienic, bo te poki co nie do konca dzialaja na ciebie. Wazne jest by przed staraniami o dziecko wyciszyc chorobe.


Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam 26 lat, dzięki za wsparcie już tracę wiarę czy znajdę jakiegoś konkretnego lekarza który mi pomoże z chorobą, anie zostawi mnie samej sobie i przepisz byle jakie leki badania droznosci nie robiłam, czy ktoś z was będzie mógł mi doradzić jakiegoś lekarza w dolnośląskim
 
@Malutka243 jestes mloda a to duzy plus, bo nie goni cie czas a dobre leczenie endomendy to ok pol roku. Oczywiscie ze minusem jest, ze jestes mlodziutka a juz 3 stopien. To niczego jednak nie wyklucza. Niestety na dolnym slasku nie znam lekarzy od endomendy. Moze poszukaj na necie. Ja tak znalazlam swojego. Badanie dtoznosci mozesz zrobic w kazdej chwili. Polecam jednal ze znieczuleniem. A jak robli ci laparoskopie to moze przy okazji zrobili droznosc. Sprawdz na wypisie. Ta informacja wiele da. Choc nawet jak sa zatkane, to mozna sprobowac udroznic. Sprobuj tez diety. Teraz na necie jest duzo dobrych informacji o tej chorobie. Ja mam ja od 5 lat zdiagnozowana, ale od conajmniej 15 w sobie. Juz 3 razy bylam w ciazy, tylko 2 razy poronilam. Sa osoby, ktore w 4 stopniu zaszly w ciaze. U nas to troche trwa, ale jest mozliwe

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niestety nie zrobili mi droznosci. Najbardziej przeraża mnie to że pewnie to nieprzyjemne uczucie :frown: muszę się zapisać na wizytę w klinice niepłodności może tam się znajdzie jakiś konkretny lekarz, już chciałabym mieć to wszystko za sobą mieć swoje maleństwo ehh marzenia
 
@Malutka243 uda sie, trzeba wierzyc. Nie polecam droznosci na zywca, bo jak sa zapchane to bardzo boli, a mozna zrobic w znieczuleniu, wiec po co sie meczyc. A przy endomendzie moga byc zapchane. W klinice zrobia ci badania i bedziesz wiedziala co nie gra, co podrasowac i jak dalej postepowac

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewczyny, bardzo się martwię swoją sytuacja, podzielę się nią z Wami, może któraś z Was ma, miała podobnie...
W lutym trafilam z potwornymi bólami do szpitala, tam usg pokazało dwie torbiele endometrialne na prawym jajniku 2cm i 3cm, lekarz zalecił, by od razu spróbować zajść w ciążę.
Od razu po wyjściu ze szpitala udało nam się zajść w ciążę... Najwieksze szczęście... Niestety w 7 tygodniu przestało bić serduszko... W następnym cyklu po poronieniu (czerwiec) znów test pokazal dwie kreski... Niestety była to tzw. ciąża biochemiczna, bo w 4 tygodniu znów poronienie... Przyszły znowu potworne bóle i usg pokazuje już 3 torbiele endo, z tego każda o średnicy 3cm.
Zadziwiające i pocieszające jest to, że mam owulację i zachodze w ciążę, natomiast nie może się ona prawidłowo rozwinąć.. Uważacie, że to bezpośrednio endometrioza powoduje moje poronienia? Boję się, że po operacji sytuacja się pogorszy i np nie będzie owulacji myślicie, że obecnie póki jeszcze jest to przed operacja jest jakiś sposób, by ciąża się utrzymala przy endo? Wypowiedzcie się proszę ściskam Was wszystkie kobitki.
 
Do góry