reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

no witam ciebie serdecznie....
wiesz cyste wykryla moja ginekolog i umiala na jej usg wszystko rozpoznac, a co do endo, to mowila, ze moze ja mam, ale bez laparoskopii to i tak nic nie mozna stwierdzic, ale ja nie chcialam tego zabiegu...
Imke mój gin jak zobaczył moją torbiel ponad 3 lata temu wiedział od razu, że to endometrioza. Ja laparoskopii nie miałam, bo torbiel była za duża (miała już chyba 6 cm średnicę), więc została operacja. Kiedyś czytałam, że laparoskopowo można usuwać małe zmiany, bo z większych mogą coś pozostawić i wróci.
 
reklama
Madzia naprawde fajnie że dajesz nadzieje:tak: Ja teraz przez te trzy miesiące chce się starac ile wlezie:-D może w końcu się uda!!! Buzka:-*

A tak wogóle jak sie czujesz? jak dzidziuś???
Nie ma za co dziękować ;-) Jak dowiedziałam się, że mam endometriozę naczytałam się w Internecie mnóstwo złych informacji, m.in., że endo często powraca, powoduje niepłodność. Wiesz tych negatywnych informacji lepiej nie czytać. Ja osobiście uważam, że najważniejsze jest nasze nastawienie do całej sytuacji, najlepiej myśleć, że jest się całkowicie zdrowym, chociaż wiem, że to trudne chwilami.
A polecam Tobie te tabletki ziołowe Catagnus, bo one ulepszają śluz płodny i jajeczko ;-), chyba, że już bierzesz jakieś tabletki, bo wtedy chyba lepiej nie mieszać.
Czuję się super :-), chociaż jestem bardziej zmęczona i senna. Na początku męczyły mnie mocno mdłości, ale teraz są niewielkie, więc ok. Dzidziuś rośnie, ostatnio na usg biło już serduszko :-), a teraz zobaczymy go 5 listopada :tak:
No i w pracy (w szkole) muszę bardziej uważać, żeby żaden dzieciak na mnie nie wpadł, bo czasem nie patrzą jak idą, czy biegną.
Asienka starajcie się, ale nie myślcie o tym za dużo, bo to podobno czasem przedłuża starania.
Pozdrawiam :-):-):-)
 
No czesc dziewczyny, troche mnie nie bylo, ale czasu brak....
U mojego faceta z plemnikami wszystko jak w najlepszym porzadku czyli jeszcze ja do kontroli i zobaczymy?
Pozdrawiam.:-)
 
No czesc dziewczyny, troche mnie nie bylo, ale czasu brak....
U mojego faceta z plemnikami wszystko jak w najlepszym porzadku czyli jeszcze ja do kontroli i zobaczymy?
Pozdrawiam.:-)

Hej Imke:-)
To przynajmniej jedno z głowy że jest wszysko w porządku:-) Daj znać jak Ty będziesz u lekarza:tak: Pozdrawiam:)
 
Haj Madzia co do tych tabletek to czytałam że one obniżaja prolaktyne a ja nie miałam robionych badań więc nie wiem czy one mi nie zaszkodzą??? ale napewno zapytam się lekarza,dzieki:-) a ja biore luteine,clo i prawdopodobnie pregnyl 11-12d.c
Napewno usłyszec bicie serduszka własnego dziecka to coś pięknego...
Kochana uważaj na siebie i napisz czasem jak się czujesz buzka:*
Aha, kurcze to się nie da tak zapomniec, nie myslec kiedy wiesz że idziesz do lekarza on mówi ci kiedy masz współzyc itp. wiem że to jest zle ale naprawde jest ciężko zapomnieć.....:-(
 
Witam chcemy z mężęm mieć dzieci ja mam endometrioze i tylno położona macice jestem po usunięciu torbiela i mięsiniaka chę zajść w ciążę co mamy zrobić? Proszę o szybka odpowiedź Pozdrawiam Agnes
 
reklama
Witam chcemy z mężęm mieć dzieci ja mam endometrioze i tylno położona macice jestem po usunięciu torbiela i mięsiniaka chę zajść w ciążę co mamy zrobić? Proszę o szybka odpowiedź Pozdrawiam Agnes

Hej Pestka:-)
A który masz stopień endo? Nie powiem Ci co masz zrobic aby zajśc w ciąże z endo bo sama juz próbuje od ponad 2-lat:-( Jakie leczenie po zbiegu przepisał Ci Twój lekarz????
Najważniejsze są trzy miesiące po zabiegu pózniej endometrioza zaczyna powoli wracac,przynajmniej w moim przypadku tak było. Ja w tej chwili biore luteine, clo i jutro ide do gin na zastrzyk pregnyl.
Więc kochana chyba nie ma złotego srodka na zajście w ciąże:-(
Pozdrawiam
 
Do góry