reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże przy niska tempetura ?

aga9921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Grudzień 2008
Postów
1 791
Hej dziewczyny,
staram się o dzidzie przy nieregularnych okresach. Zaczęłam obserwować siebie ciało i cały cykl korzystając mierzenia termometrem owulacji i do tego wspomagające test ow:).
Ale czytam dużo różnych wątków, artykułów o mierzeniu temp i ja mam jakaś niską 34,90 ;35,5 i 35,80. Dodam że mierzę rano po przebudzeniu o tej samej porze w stanie spoczynku ok 3 minut .
Ja ostatni okres miałam od 20-24 lipca ciężko jest wyliczyć dni płodne i czekam na owulacje martwią mnie jednak niskie temp.


Czy któraś z Was miała też tak?? dzięki za wszystkie podpowiedzi :);)
 
reklama
Hej dziewczyny,
staram się o dzidzie przy nieregularnych okresach. Zaczęłam obserwować siebie ciało i cały cykl korzystając mierzenia termometrem owulacji i do tego wspomagające test ow:).
Ale czytam dużo różnych wątków, artykułów o mierzeniu temp i ja mam jakaś niską 34,90 ;35,5 i 35,80. Dodam że mierzę rano po przebudzeniu o tej samej porze w stanie spoczynku ok 3 minut .
Ja ostatni okres miałam od 20-24 lipca ciężko jest wyliczyć dni płodne i czekam na owulacje martwią mnie jednak niskie temp.


Czy któraś z Was miała też tak?? dzięki za wszystkie podpowiedzi :);)
Hejka, glowa do gory Na pewno wam sie uda. Jestem obecnie w 24 tyg ciazy. A jej historia to jakis absurd,heheh. Robilam sobie badania, gdzie wyszla mi prolaktynemia, nie mialam okresu juz od 3 miesiacy. Progesteron bardzo niski.Lekarz powiedzial ze przy takich parametrach nie zajde w ciaze. Nie planowalam jej, wiec nie przepisal mi zadnych lekow, powidzial, jak sie zdecydujemy to wtedy zaczniemy dzialac. A tu prosze, po 8 miesiacach taka niespodzianka. Dodam ze mam 35 lat, wiec do mlodych nie naleze. Ciaza przebiega ksiazkowo, bez zadnych lekow na podtrzymanie,mimo ze progesteron mialam na prawdne niski:) Takze, nie martw sie, tobie tez sie uda. Ale najpierw proponuje ci isc do lekarza i zbadac sobie hormony. Pozdrawiam i trzymam kciuki:-) :):-) :):-) :)
 
Ja miałam bardzo podobną sytuację jak koleżanka powyżej . U mnie miesiączki co 3 nawet co 4 miesiące, regulowałam je tabletkami anty a jak odstawiałam to takie długie przerwy były . I progesteron bardzo niski , lekarz mówił że nawet gdyby zaszło do zapłodnienia to zarodek nie utrzyma się przy takim poziomie . Więc miałam odstawić anty na 3 miesiące i po tym czasie lekarz miał dać tabletki na pobudzenie pracy jajników bo miałam cykle bezowulacyjne związane z PCOS , a udało się w pierwszym cyklu po odstawieniu . Także trzymam mocno kciuki żeby i Tobie się udało :) i teraz 36 tc i też bez tabletek na podtrzymanie , organizm sam dał radę :)
 
To czy temperatura jest niska nie jest zadnym problemem, jeśli po owulacji następije skok ponad linię podstawową :)
Zobacz może innym termometrem jeszcze
 
Potwierdzam. To nie wysokość temperatury jest ważna ale to czy występuje skok o co najmniej 0,2 (2 kreski). Sama wysokość nic nie znaczy. 34,90 ;35,5 to jest ładny skok mogący oznaczać owulację o ile dobrze mierzysz. Najlepiej mierzyć w pochwie - wtedy jest miarodajne. I dokładnym termometrem - na pewno nie elektronicznym. Dużo daje też obserwowanie śluzu. Jak ciągnący i przeźroczysty to znak że się zbliża owu a płodność jest największa dobę przed owulacją. Ja mam bardzo nieregularne cykle (bez leków nawet całkowity zanik) i zawsze wiem kiedy mam podejście pod owulację (temp. nie mierzę bo przy licznych delegacjach ciężko).
 
W ustch jest nizsza, raz porownywalam. Ja zawsze mierze w odbycie, bo w pochwie jakos dziwnie mi. A jak probowalam w ustach to nie wychodzilo mi, bo wystarczylo ze troche inaczej termometr dalam. No i nizsza niz w odbycie.
 
W ustch jest nizsza, raz porownywalam. Ja zawsze mierze w odbycie, bo w pochwie jakos dziwnie mi. A jak probowalam w ustach to nie wychodzilo mi, bo wystarczylo ze troche inaczej termometr dalam. No i nizsza niz w odbycie.

hmm moze stad ta niska temperatura, może masz rację :)
 
reklama
Hejka, glowa do gory Na pewno wam sie uda. Jestem obecnie w 24 tyg ciazy. A jej historia to jakis absurd,heheh. Robilam sobie badania, gdzie wyszla mi prolaktynemia, nie mialam okresu juz od 3 miesiacy. Progesteron bardzo niski.Lekarz powiedzial ze przy takich parametrach nie zajde w ciaze. Nie planowalam jej, wiec nie przepisal mi zadnych lekow, powidzial, jak sie zdecydujemy to wtedy zaczniemy dzialac. A tu prosze, po 8 miesiacach taka niespodzianka. Dodam ze mam 35 lat, wiec do mlodych nie naleze. Ciaza przebiega ksiazkowo, bez zadnych lekow na podtrzymanie,mimo ze progesteron mialam na prawdne niski:) Takze, nie martw sie, tobie tez sie uda. Ale najpierw proponuje ci isc do lekarza i zbadac sobie hormony. Pozdrawiam i trzymam kciuki:-) :):-) :):-) :)

naprawdę też Ci lekarze każdy z nich inny i później takie cyrki :) ale super że się udało i ok . Pocieszę Cię że też mam 35 lat ale staram się o drugą dzidzię zobaczymy co wyjdzie bo czas ucieka ;/.
Prolaktynę mam w normie po badaniach tylko nieregularne okresu
 
Do góry