reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże tuż przed miesiaczką

Panti

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Styczeń 2010
Postów
17
Dziewczyny mam nurtujące pytanie.
Otórz zastanawiam sie czy mogłam zajść w ciąże przed miesiączką?
Stosunek odbylam 10sierpnia a miesiączke mialam 15sierpnia.Po miesiączce również odbywały sie stosunki.Moj cykl menstruacyjny trwal od dłuzszego czasu 23-24dni.Byłam 4grudnia na usg i według niego moja ciąża liczy 21dni a termin porodu mam wyznaczony na 16maja 2010r.Czyli według moich obliczen do zapłodnienia doszło 10sierpnia.Czy jest to możliwe?Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam!
 
reklama
Zrobilam błąd w pisowni poniewaz napisalam ze moja ciąza liczy 21dni a miało być ze moja ciąża liczy 21tygodni :)
 
Bardzo mnie to ineresuje poniewaz kilka znajomych bedąc juz w ciąży miały przez pierwszy miesiac okres i dopiero pozniej sie dowiedzialy o ciązy.A czy jest to mozliwe aby owlulacje miec 5dni przed spodziewaną miesiączką i wtedy zajsc w ciąże?
 
nie ma mozliwosci by owulacje miec 5 dni przed @.Mozliwe ,ze bylo to krwawienie inmplantacyjne a Ty pomyslalas ,ze to miesiączkaa.Faza lutealna czyli po miesiaczce trwac musi ok 10-17 dni(wtedy mowi o normalnym "zdrowym" cyklu bez zadnych anomali)Albo po prostu na usg gin sie pomylil. i juz.
 
Mając miesiączke odniosłam wrażenie że krawienie było mniejsze albo wtedy mi sie tylko tak wydawało.To nie lekarz musialby sie pomylić tylko usg na ktorym wykazało ze ciąza ma 21 tygodni.Przy pierwszym usg termin porodu wypadł 22maja za drugim razem 20maja a teraz 16maja.A ja dokładnie chcę sie dowiedzieć kiedy doszło do zaplodnienia.Słyszałam że trzecie usg jest najtrafniejsze czy to prawda?
 
Usg sie nie myli lekarz po prostu mogl ,zle przylozyc "miarke" i polecialo kilka mm w tym i dni.Nie ma sie czym stresowac.Czy to wazne kiedy doszlo do zaplodnienia? a co do stwierdzenia ,ze 3 usg jest najtrafnbiejsze to jakas totalna bzdura,wszystkie usg sa trafne jezeli lekarz ma dobra reke i oko.
 
U mnie z usg wyszło że do zapłodnienia doszło w pierwszy dzień miesiączki.
Nie wiem jak to możliwe tym bardziej że nie doszło wtedy do żadnego stosunku.
No i ta miesiączka była bardzo bolesna, obfita itp, nie mogłam sie ruszać , czułam że chyba umieram . Dlatego myslę że Dzidzius jak będzie chciał przyjść na świat - to i tak przyjdzie i przetrwa nawet takie paskudztwo jak to przez które przechodziłam :)
 
kochana pamietaj jeszcze ze ciaze liczy sie od odtatniej miesiaczki a nie od dnia owulacji czy zaplodniecia tak wie jesli np owu i zaplodnienie bylo 2 tygodnie przed @ to lekarz niepowie ci ze ciaza ma 2 tyg tylko powie ze jestes w 4 tygodniu ciazy zawsze tak jest wiec ty pewnie zle policzxyla a i tak niedowiesz sie kiedy bylo zaplodnienie a po za tym to niema za bardzo znaczenia
 
Tak ale z wzrostu ciąży można do tego dojśc :). Tak bynajmniej powiedział mi gin , że wielkość płodu odpowiada tam iluś tygodniom a to odpowiada że zapłodnienie miało miejsce tego i tego. :blink:
 
reklama
a ja bez liczenia wiem kiedy u mnie odszlo do zaplodnienia - mielismy tylko jedna wpadke (upsss) i pamietam ten dzien jakby to wczoraj bylo :).....

hahaha nie sadzilam ze za pierwsza wpadka zajdziemy :)
 
Do góry