reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże tuż przed miesiaczką

reklama
Można zajść w ciąże tuż przed miesiączką ja jestem tego 3 krotnym przykładem
Mam cykle 28 dniowe a owulacje dopiero w 20-24 dniu cyklu
Opóźniona owulacja to trochę przeszkoda w zajściu w ciążę ale jeśli prowadzi się wykresy cykli i dobrze pozna swoje ciało nie ma rzeczy niemożliwych
Co prawda może dojść do poczęcia ale zarodek może nie mieć wystarczająco dużo czasu na zagnieżdżenie i z ciąży nici
A teraz troszkę z życia
2 dzieci poczęta przy owulacji 20 dnia cyklu testy wykacały ciąże dopiero tydzień po terminie spodziewanej @-fotki dzieci na suwaczkach :-)
3 dziecko poczęte w 24 dniu cyklu czyli zaledwie 4 - 5 dni przed terminem spodziewanej @ test wczoraj 6 dni po terminie spodziewanej @ wykazał 2 kreski choć 2 bladziutka
Moja fasolka ma już 13 dni a fasolka poczęta przy cyklu 28 dniowym ale z owulacją w 14 dniu cyklu miała by już 23 dni
Myślę że tyle informacji pytalskiej starczy :-)
 
Nie jest mozliwe by owu byla 5 dni przed miesiaczką!!!!.BYc moze to co uznalas za miesiaczke bylo plamieniem implkantacyjnym,owulacyjnym albo bylo jakim kolwiek plamieniem wywolanym z powodu wzrostu hormonu.By jajeczko dojrzalo faza lutealna musi troche trwac (prawidlowo 10-17 dni)w innym wypadku na pewno nie doszlo by do zaplodnienia.Owu w 8 dniu jest bardzo prawdobodpone.

Na innym forum pewna kobieta napisała:
"ja sama 2 razy zaszłam w
> ciąże będąc 8 dni przed miesiączka a nie jak to bywa w modelu
książkowym 14 dni przed
Gdybyś nie zaszła, to miesiączkę miałabyś pewnie kilka dni później.
Faza lutealna ma około 14 dni licząc od owulacji (a ta nie musi
być 14 dnia), przy 8-dniowej mialabyś niedobór progesteronu i ciąża by się nie utrzymała.

słyszałam także o zajściu w ciąże 1 dzień przed miesiączką po
prostu w jednym cyklu nastąpiły dwie owulacje jedna 14 dni przed miesiączka np z prawego jajnika druga dzień przed miesiączką z drugiego jajnika
Fizjologicznie niemożliwe.Po uwolnieniu jajeczka spada
wydzielanie hormonu stymulującego wzrost innych jajeczek, a rośnie hormon stymulujacy wydzielanie progesteronu- hormonu utrzymującego ciążę. Raczej jedna owulacja była i to mocno spóźniona.

Ja osobiście jestem anomalie nieksiążkowe bo miewam owulację 8-5 dni przed miesiączką... To niedomoga lutealna jest."

Można zajść w ciąże tuż przed miesiączką ja jestem tego 3 krotnym przykładem
Mam cykle 28 dniowe a owulacje dopiero w 20-24 dniu cyklu
Opóźniona owulacja to trochę przeszkoda w zajściu w ciążę ale jeśli prowadzi się wykresy cykli i dobrze pozna swoje ciało nie ma rzeczy niemożliwych
Co prawda może dojść do poczęcia ale zarodek może nie mieć wystarczająco dużo czasu na zagnieżdżenie i z ciąży nici
A teraz troszkę z życia
2 dzieci poczęta przy owulacji 20 dnia cyklu testy wykacały ciąże dopiero tydzień po terminie spodziewanej @-fotki dzieci na suwaczkach :-)
3 dziecko poczęte w 24 dniu cyklu czyli zaledwie 4 - 5 dni przed terminem spodziewanej @ test wczoraj 6 dni po terminie spodziewanej @ wykazał 2 kreski choć 2 bladziutka
Moja fasolka ma już 13 dni a fasolka poczęta przy cyklu 28 dniowym ale z owulacją w 14 dniu cyklu miała by już 23 dni
Myślę że tyle informacji pytalskiej starczy :-)

Po pierwszych przeczytanych informacjach juz chcialam sie cieszyc ale po ostatniej nie za bardzo :p :szok:
Otoz. Pod koniec lipca z powodow zdrowotnych zrezygnowalam z brania tabletek anty. Po odstawieniu w ciagu kilku dni dostalam okres. Pozniej normalny dostalam 3.09, a kolejny 5.10.
Dzis jest 10.11 a okresu jak nie bylo tak nie ma.
Dodam, ze z chlopakiem wspolzylismy pod koniec miesiaca pazdziernika, czyli tak gdzies na 7 dni przed spodziewana miesiaczka (liczylam ze dostane 5 albo 7 listopada).
Kilka dni temu mialam typowe u mnie objawy okresowe tj. bol plecow, powiekszone piersi czy bolace sutki, ale te objawy nagle ustapily. Dlatego zaczelam zastanawiac sie, czy mozliwe by owulacja przesunela mi sie az na koniec miesiaca, kilka dni przed okresem?
Po waszych niektorych wypowiedziach sadze, ze jest to mozliwe ale chyba dalej to do mnie nie dociera i zastanawiam sie czy jeszcze poczekac czy warto juz wykonac test.
 
Hej dziewczyny nie wiem od czego zacząć otóż mamy z mężem sześcioletnia córkę i staramy się od 3 lat i drugie dziecko niestety dwie ciążę zakończyły się poronieniem :(
Powinnam miesiączkę dostać 09.02 a miałam do wczoraj brazowe delikatne plamienia i nic poza tym a dzis Juz nic, robiłam wczoraj test wyszedł negatywny. Dodam że mam reguralnie miesiaczki. Wiem że istnieje szansa zajścia w ciążę przed miesiączka i wspolzylam z mężem tydzień przed miesiączka i dopóki nie dostaje okresu mam nadzieję na ciążę :) Może któraś z was miała podobna sytuację i była w ciąży :)
 
Dziewczyny mam nurtujące pytanie.
Otórz zastanawiam sie czy mogłam zajść w ciąże przed miesiączką?
Stosunek odbylam 10sierpnia a miesiączke mialam 15sierpnia.Po miesiączce również odbywały sie stosunki.Moj cykl menstruacyjny trwal od dłuzszego czasu 23-24dni.Byłam 4grudnia na usg i według niego moja ciąża liczy 21dni a termin porodu mam wyznaczony na 16maja 2010r.Czyli według moich obliczen do zapłodnienia doszło 10sierpnia.Czy jest to możliwe?Prosze o odpowiedz.Pozdrawiam!
Też mnie to zastanawia czy można ostatni okres miałam 7 listopada ( skończył się ) miałam dostać wczoraj okres i się nie zjawił. Myślę że zajście w ciążę jest możliwe , każde ciało kobiety i organizm jest inny
 
Do góry