reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże tuż przed miesiaczką

Jesteaniolkiem owszem owu zdarrza sie bardzo cxzesto nawet i w piatym dniu cyklu,to nie jest nienormalne!! mi chodzi o faze ktora jest po owulacji czyli faze lutealna.

Poza tym cos chyba pomylilas bo jak moze byc 7 dzien cyklu 3 dni przed miesiaczką:D:D to jej cylkle 10 dni trwaja:D
 
reklama
Jesteaniolkiem owszem owu zdarrza sie bardzo cxzesto nawet i w piatym dniu cyklu,to nie jest nienormalne!! mi chodzi o faze ktora jest po owulacji czyli faze lutealna.

Poza tym cos chyba pomylilas bo jak moze byc 7 dzien cyklu 3 dni przed miesiaczką:D:D to jej cylkle 10 dni trwaja:D

"i trafila jej sie owulacja wlasnie jakos na poczatku cyklu (chyba 7dc) a i taka 3 dni przed miesiaczka"
chodzilo mi o to ze trafila jej sie i taka na poczatku owolka i taka na samym koncu - chociaz ona tez mowila ze i lekarza zdziwila ta owulacja 3 dni przed okresem....
 
mozliwe,ze ta miesiaczka ktora jej sie trafila nie byla miesiaczką tylko plamieniem jakims,czasami tak sie zdarza albo cos jej sie pomylilo.Bo to jest na prawde rzadkie by miala az tak powalone cykle o_O...No chyba ,ze pozniej sie leczyla.No a na pewno w takim cyklu w ciaze zajsc sie nie da chyba ,ze beirze sie jakies wspomoagacze na wzrost progesteronu np clo.itp.

a tutaj cos do poczytania.Zaburzenia fazy lutealnej cyklu miesiączkowego, spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem ciałka żółtego z towarzyszącym niedostatecznym wytwarzaniem progesteronu.
OBJAWY I PRZEBIEG
Po owulacji pęknięty pęcherzyk Graffa przekształca się w ciałko żółte, którego komórki wytwarzają hormon zwany progesteronem. Pod wpływem jego działania w II połowie cyklu następuje szereg zmian w macicy, w gruczołach piersiowych czy pochwie, mających za zadanie przygotować organizm do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej i rozwoju ciąży. Jeżeli do zapłodnienia nie dojdzie poziom progesteronu spada, co powoduje pojawienie się krwawienia miesiączkowego. Pod wpływem wielu czynników przysadkowych, jajnikowych i endometrialnych może dojść do niedostatecznego wydzielania progesteronu, co skutkuje pojawieniem się wielu nieprawidłowości cyklu jak skrócenie fazy lutealnej lub też trudności w utrzymaniu ciąży. Skrócenie II fazy cyklu - trwa krócej niż 12 dni - nasuwa podejrzenie niedomogi lutealnej. Najczęściej z tą patologią można się spotkać u kobiet z plamieniami przedmiesiączkowymi, niepłodnością, poronieniami nawykowymi, porodami przedwczesnymi, PCOS, hyperprolaktynemią i innymi schorzeniami. Częściej stwierdza się ją u kobiet po 30 roku życia.
 
Na innym forum pewna kobieta napisała:
"ja sama 2 razy zaszłam w
> ciąże będąc 8 dni przed miesiączka a nie jak to bywa w modelu
książkowym 14 dni przed
Gdybyś nie zaszła, to miesiączkę miałabyś pewnie kilka dni później.
Faza lutealna ma około 14 dni licząc od owulacji (a ta nie musi
być 14 dnia), przy 8-dniowej mialabyś niedobór progesteronu i ciąża by się nie utrzymała.

słyszałam także o zajściu w ciąże 1 dzień przed miesiączką po
prostu w jednym cyklu nastąpiły dwie owulacje jedna 14 dni przed miesiączka np z prawego jajnika druga dzień przed miesiączką z drugiego jajnika
Fizjologicznie niemożliwe.Po uwolnieniu jajeczka spada
wydzielanie hormonu stymulującego wzrost innych jajeczek, a rośnie hormon stymulujacy wydzielanie progesteronu- hormonu utrzymującego ciążę. Raczej jedna owulacja była i to mocno spóźniona.

Ja osobiście jestem anomalie nieksiążkowe bo miewam owulację 8-5 dni przed miesiączką... To niedomoga lutealna jest."
 
Panti, ruchy dziecka można poczuć dużo wcześniej niż się to książkowo zakłada, to już zależy od kobiety.
Czasem się zastanawiam, skąd to przekonanie że w ciąży wszystko musi być "książkowo". Mnóstwo kobiet by się mniej denerwowało nieistotnymi rzeczami, gdyby nie rozsiewano plotek w internecie na temat że to i to musi być tak czy siak, konkretnie tego dnia i tygodnia ;)
 
Panti, ruchy dziecka można poczuć dużo wcześniej niż się to książkowo zakłada, to już zależy od kobiety.
Czasem się zastanawiam, skąd to przekonanie że w ciąży wszystko musi być "książkowo". Mnóstwo kobiet by się mniej denerwowało nieistotnymi rzeczami, gdyby nie rozsiewano plotek w internecie na temat że to i to musi być tak czy siak, konkretnie tego dnia i tygodnia ;)
i tu kochana masz racje.... u jednych jest tak a u innych inaczej, przeciez organizm kazdej z nas jest calkiem inny i nigdy nie wiesz jak zareaguje...
 
Na innym forum kobiety o to samo pytane twierdzą że same zaszły w ciąże tuz przed okresem i z doswiadczenia jest to mozliwe.
 
reklama
Do góry