reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zwiększyć laktacje w 5miesiącu

Tylko, że u nas to karmienie od początku nie wygląda kolorowo(najdelikatniej mówiąc). Synek od przyjścia do domu po jakimś tygodniu przestał chętnie pić. Obwiniam za to trochę lekarzy i położne , bo przy pierwszym dziecku nie wszystko się wie od razu a jak każdy tłumaczy wszystko po swojemu, to zaś matki popełniają błędy przy karmieniu. No ale cóż ... czasu się nie cofnie... Walczymy do 6 miesiąca i prawdopodobnie zakończymy karmienie z piersi. Mały nie lubi pić z piersi szarpie się przy tym choć już tak jest odrobinę lepiej niż było( wcześniej podczas karmienia Antka było słychać w calym domu). Nie chcę go dłużej terroryzować ;) Gdyby może tego pokarmu było więcej, to też by pił spokojniej i nikt by nie myślał o kończeniu karmienia. Rodzina i tak się śmieje, że jakby ktoś z nich miał tak karmić to już by dawno dał butle;)
Problemem jest nie ilość mleka, a butelka.
Piersi trudniej wygrać z tym przybytkiem z prostego względu. Jest zwyczajnie dziecku łatwiej pić.:) Nie musi się wysilać....
 
reklama
  • No w nocy śpi ładnie :) Synek już w szpitalu dostawał butlę bo od razu po porodzie przez CC nie miałam pokarmu i w domu też jakiś czas był dokarmiany ale zawsze najpierw była pierś a później dokarmianie butelką;)
Nie waze czy sn czy cc orgnimz dostaje sygnal do produkcji mleka po oddzieleniu lozyska.. z tego co wiem, pokarm tworzy sie juz w ciazy.

Problemem jest nie ilość mleka, a butelka.
Piersi trudniej wygrać z tym przybytkiem z prostego względu. Jest zwyczajnie dziecku łatwiej pić.:) Nie musi się wysilać....
Dokładnie kochana, jest nadal dokarmiany z butelki niepotrzebnie.
Z butli szybciej leci, z piersi musi sie nameczyc.
Butelka 7 mięśni cyc ponad 200 .
Nie sluchaj glupich rad rodziny którzy nie maja pojęcia na ten temat bo zniszczysz sobie laktacje.
Dostawiaj cały czas synka poki chce jesc z piersi i nie dawaj butelki i będzie ok mleko masz pewno masz daje dwie rece.



Wiadomo zdarza sie mleko na np na druga dobe.
Ja w szpitalu mowilam ze nie mam przyszła polozna i nagle sie znalazlo.
Mialam bardzo pro KP zadnej butelki .
Synek moze kilka razy sie napil mojego mleka z butli , teraz butelki nie ruszy .
Mialam gdzies fajny obrazek gdzie pisze ze dziecko w 1 dobie potrzebuje lyzeczke mleka, wiec nie wierze ze tyle nie ma w 1 dobie.
A polozne niedouczone bo polowa taka jest wciskając mamie butelke na odczep sie.
A dziecko ma silna potrzeba ssania i bliskosci i na początku moze byc caly czas przy piersi to nie jest glod jak niektóre mamy mysla.
Butelka przeważnie zapycha mleko matki jest lekkoatrawne a dzidzia ma maly zoladek
Pozniej laktacja sie stabilizuje i dziecko juz tak nie wisi:-).
Mam koleżanke ktorej corka wisiala przy piersi pierwsze 3 mies tylko piers ja uspokajala, butla na chwilę i zaraz znowu chciała do piersi.
Minelo mala ma długie przerwy .
Wiec naprawdę nie niszcz sobie laktacji i nie przyzwyczajaj do butelki bo synek sie rozleniwi jak juz tego nie zrobil.
I naprawdę nie musisz dokarmiac bo sie ladnie najada i spi cala noc.
Z reszta moczy pieluszki sa kupki rosnie wiec to sa najwazniesze cechy.:)
Minie mu to jak przyzywczai sie ze z piersi trzeba sie napracowac.
 
Do góry