reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zwiększyć laktacje w 5miesiącu

Agaa90R

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Październik 2017
Postów
27
Witam. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy istnieje możliwość zwiększenia laktacji w 5 miesiącu? Mój synek bardzo krótko ssie pierś i mam wrażenie że wypił by sporo więcej gdyby mleko jeszcze leciało... Synek zasypia około 23/24 i śpi mniej więcej do 8:00. Dokarmiam go w dzień mlekiem odciągniętym z nocy.
 
reklama
Jeśli synek jest na piersi i cały czas ssie to masz mleka pod dostatkiem.
Czesto właśnie przez to ze dzieci sie szybka najadaja mamy mysli ze ma malo mleka.
Synek moczy pieluszki znaczy ze się najada.
Przecież dziecko jak sie naje to samo wypluwa pierś
Moj tez najadal sie od poczatku bardzo szybko czesto w 5 min .
Mam dużo kolezanek KP i dzieci tak samo sie szybko najadaja , pieknie rosną i przybieraly na wadze.
Wiec myślę ze u Ciebie nie ma problemu :)
Mnostwo dzieci tak szybko sie najada po czasie.
I karm na zadanie kiedy synek chce .
Poczytaj blog Hafija na fb jest tam mnóstwo mam to samo pisze co ja ;)
Dzieci na piersi same regulują sobie jedzenie.
 
Ostatnia edycja:
A jeszcze dodam ze synek tak ladnie spi wiec na pewno sie najada.
Popieram w 100% :) mój synek nie je dłużej niż 15 minut a ma 3,5 miesiąca. Niestety, aż tak ładnie nie śpi :D 2,3 pobudki w nocy, więc się cieszyć trzeba.

A To, że "dziecko się nie najada" to powinno być zdanie zakazane. Ważne, żeby dziecko prawidłowo przybieralo;) a reguluje sobie samo tyle ile musi zjeść.
 
Popieram w 100% :) mój synek nie je dłużej niż 15 minut a ma 3,5 miesiąca. Niestety, aż tak ładnie nie śpi :D 2,3 pobudki w nocy, więc się cieszyć trzeba.

A To, że "dziecko się nie najada" to powinno być zdanie zakazane. Ważne, żeby dziecko prawidłowo przybieralo;) a reguluje sobie samo tyle ile musi zjeść.
Moj ma 14 zaraz w dzien juz ma duuze odstępy od dawna, przewaznie do spania jak nie zaśnie bez piersi czy tak o sie napije .
W nocy sie budzi ale tez zje 5 min i dalej spi no chyba ze ma dzien ze chce byc przy piersi to potrafi w nocy dydac i dydac jak smoczka :p
Ale spoko jest.
Praktycznie od początku tak szybko sie najadal.
Nawet po kolacji i tak sie obudzi na piers .I
zgadzam sie to nie
najadanie sie powinno byc zakazane :D
 
Tylko, że u nas to karmienie od początku nie wygląda kolorowo(najdelikatniej mówiąc). Synek od przyjścia do domu po jakimś tygodniu przestał chętnie pić. Obwiniam za to trochę lekarzy i położne , bo przy pierwszym dziecku nie wszystko się wie od razu a jak każdy tłumaczy wszystko po swojemu, to zaś matki popełniają błędy przy karmieniu. No ale cóż ... czasu się nie cofnie... Walczymy do 6 miesiąca i prawdopodobnie zakończymy karmienie z piersi. Mały nie lubi pić z piersi szarpie się przy tym choć już tak jest odrobinę lepiej niż było( wcześniej podczas karmienia Antka było słychać w calym domu). Nie chcę go dłużej terroryzować ;) Gdyby może tego pokarmu było więcej, to też by pił spokojniej i nikt by nie myślał o kończeniu karmienia. Rodzina i tak się śmieje, że jakby ktoś z nich miał tak karmić to już by dawno dał butle;)
 
Tylko, że u nas to karmienie od początku nie wygląda kolorowo(najdelikatniej mówiąc). Synek od przyjścia do domu po jakimś tygodniu przestał chętnie pić. Obwiniam za to trochę lekarzy i położne , bo przy pierwszym dziecku nie wszystko się wie od razu a jak każdy tłumaczy wszystko po swojemu, to zaś matki popełniają błędy przy karmieniu. No ale cóż ... czasu się nie cofnie... Walczymy do 6 miesiąca i prawdopodobnie zakończymy karmienie z piersi. Mały nie lubi pić z piersi szarpie się przy tym choć już tak jest odrobinę lepiej niż było( wcześniej podczas karmienia Antka było słychać w calym domu). Nie chcę go dłużej terroryzować ;) Gdyby może tego pokarmu było więcej, to też by pił spokojniej i nikt by nie myślał o kończeniu karmienia. Rodzina i tak się śmieje, że jakby ktoś z nich miał tak karmić to już by dawno dał butle;)
No ale przecież spi cala noc !? to jak moze byc malo ?
Co do położnych zgadzam się, niektore powinny miec nakaz douczania się, i lekarze tak samo to sa słowa mojej pediatry :D
Dlatego ja w ciazy duzo sie edukowalam na temat KP i mimo, ze trafiły mi się wspaniałe położne to swoje w razie w swoje wiedziałam:)
Ale ze co na początku podaly butelke czy jak ?
 
Ostatnia edycja:
Wg mnie za bardzo " rozkminiasz" moja mala od zawszw je chwile i pojedzona.
Zapomniej o tym co bylo i ciesz sie karmieniem!!



Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No w nocy śpi ładnie :) Synek już w szpitalu dostawał butlę bo od razu po porodzie przez CC nie miałam pokarmu i w domu też jakiś czas był dokarmiany ale zawsze najpierw była pierś a później dokarmianie butelką;)
 
reklama
Myslę, ze gdyby się nie najadał to by ssał dłuzej. Ja karmię tylko odciągniętym z butelki, bo córeczka musi mieć zagęszczone mleko przez refluks.
Kontroluj wagę
 
Do góry