reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy muszę leżeć na płasko?

dominika92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2017
Postów
38
Witam
Jestem w 26 tygodniu ciąży. Niedawno zaczął twardnieć i boleć mnie brzuch. Lekarz stwierdził u mnie lekkie rozwarcie i nakazał leżenie, wstawać mogę tylko do toalety. Pytanie do Pań, które były w podobnej sytuacji: czy udało Wam się donosić ciążę do końca? Czy muszę leżeć zupełnie na płasko? Czy mogę leżeć w pozycji półsiedzącej? Czy mogę leżeć na płasko z podgiętymi nogami? Proszę o rady.
 
reklama
Rozwiązanie
Ja dodam że leżenie na polsiedząco jest nie wskazane- naciskasz wtedy na szyjkę macicy i może się skracać. Na płasko tez nie bo dziecko uciska na naczynia, ciężko jest oddychać i tak dalej. Najlepiej na boku :) ja w obu ciążach problem ze skrawaniem szyjki, twardnieje brzucha i tak dalej i udało się donosić jedno dziecko do 36 tyg drugie do 39 tyg także bądź dobrej myśli :) trzymaj się zaleceń lekarza na pewno będzie ok ;)
Musiałam leżeć od połowy ciąży - leżałam na boku, przede mną na stole laptop i jakoś sobie czas umilałam ;-) Urodziłam dwa dni przed terminem, koło 36 tc lekarz kazał mi się już normalnie ruszać, brzuch dalej twardniał, ale nic się złego nie działo. Aaa no i jeszcze brałam magnez i fenoterol
 
Ja miałam roozwarcie od 20 tyg na opuszek musialam się oszczędzać chociaż w domu jeszcze 2 dzieci więc wiadomo że nie leżałam non stop. Rozwarcie się stopniowo powiekszalo doszło do 2 cm a porod miałam wywolywany tydzień po terminie. Także nie ma reguły. Jednak radzę leżeć jak jest taka możliwość. Na pewno masz szansę donosić czego z całego serca Ci życzę
 
Witam
Jestem w 26 tygodniu ciąży. Niedawno zaczął twardnieć i boleć mnie brzuch. Lekarz stwierdził u mnie lekkie rozwarcie i nakazał leżenie, wstawać mogę tylko do toalety. Pytanie do Pań, które były w podobnej sytuacji: czy udało Wam się donosić ciążę do końca? Czy muszę leżeć zupełnie na płasko? Czy mogę leżeć w pozycji półsiedzącej? Czy mogę leżeć na płasko z podgiętymi nogami? Proszę o rady.
To leżenie to oznacza oszczedzanie się ;)
 
reklama
reklama
Ja dodam że leżenie na polsiedząco jest nie wskazane- naciskasz wtedy na szyjkę macicy i może się skracać. Na płasko tez nie bo dziecko uciska na naczynia, ciężko jest oddychać i tak dalej. Najlepiej na boku :) ja w obu ciążach problem ze skrawaniem szyjki, twardnieje brzucha i tak dalej i udało się donosić jedno dziecko do 36 tyg drugie do 39 tyg także bądź dobrej myśli :) trzymaj się zaleceń lekarza na pewno będzie ok ;)
 
Rozwiązanie
Do góry