reklama

czy muszę płacić za pogrzeb??

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Agnes2606, 22 Czerwiec 2009.

1. Agnes2606

Agnes2606 Mama czerwcowa'06 Zadomowiona(y)

witam, mam taki nietypowy problem i nie wiem, może ktoś się orientuje co mam zrobić.
    A mianowicie miesiąc temu zmarła mama mojego męża :-(, pani w urzędzie miasta poinformowała nas , ze musimy pokryć koszty pogrzebu. Powiedziała, że urząd zwraca koszty , ale w związku z tym , że mieszkamy za granicą to musimy sami zapłacić, bo jak stwierdziła stać nas na to.
    czy ktoś może wie czy ta pani ma rację, czy naprawdę musimy pokryć wszystkie koszty?? wiadomo, że jest to bardzo duża suma, na którą nas niestety mimo mieszkania za granicą nie stać:no:
    Dodam, że mama przed smiercią nie pracowała, nie otrzymywała też renty z zus-u, jedynie z opieki społecznej

będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje

Ostatnia edycja: 22 Czerwiec 2009
  2. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

Nie mam pojęcia ale moze przysługuje wam jakieś odszkodowanie? My jesteśmy ubezpieczeni z mężem i w razie czego mąż dostanie 1500 zł a to dużo biorąc pod uwagę całą ceremonię. Nie masz kogoś z rodziny np brata sioostre oni napewno coś takiego mają jak mieszkają w polsce

3. reklama
  4. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

A skąd pani wie,że stac Was na to:confused:
    Zróbcie jej kosztorys waszych wydatków.
    A z opieki nie należą się żadne pieniądze?
    Znalazłam coś takiego:
    http://www.um.cieszyn.pl/pytania/?p=topicsMore&iTopic=2097
    chodzi mi o to,że Mops może pochowac osobę,która nie jest bezdomna,ale nie jest majętna i rodzina nie ma za co wyprawic pogrzebu...

Ostatnia edycja: 22 Czerwiec 2009
  5. noelia

noelia basieńka

hmmm a czy zus nie daje pieniązki na pogrzeb ...jak mój tato zmarł mama dostała kaske z urzedu (cos podobnego do Zus ...ale mój tato byl wojskowym i oni wypłacali ..)hmmm .nie wiem ale tak mi sie wydaje

6. noelia

noelia basieńka

hmmm no tak ale ona nie pracowała ..to inna sprawa

7. marienkak

marienkak Początkująca w BB

Poproście tę panią z UM o przepis ( na pismie ) .Cóz to za beznadziejna baba!!! Jak mozna tak rozmawiać z petentem? Czy to ,kto dostaje a kto nie zależy od jej widzimisię?Na to muszą być konkretne przepisy. Jej zachowanie jest oburzające ,skandaliczne ,max niekompetencji!! Ja bym złożyła skarge na nią do jej zwierzchników.

8. michalzuzia

michalzuzia anka81

opieka spoleczna tez nie daje pieniazkow jezeli nie ma podstaw.trzeba miec odprowadzane skadki,a jezeli juz ktos dostaje od nich pieniadze to znaczy ze skladki sa odprowadzane a to z kolei wiaze sie z tym,ze w raze smierci ma sie zapewniony pochowek(oczywiscie do pewnej kwoty).nie wiem jak wygla to na dzien dzisiejszy ale jakis rok temu bylo 4800 na pogrzeb.jak sie przekroczy to wiadomo ze trzeba dolozyc.ale wydaje mi sie ,ze za taka sume to mozna juz godnie pochowac.a to ,ze jestescie za granica to nikogo nie powinno obchodzic.a te panie z opiki spolecnej to wszedzie probuja z ludzi durni zrobic.a jeszcze jak zobacza ,ze sie nie orientujesz w sytuacji .poszukaj w internecie jakis prawnych forum.tam dostaniesz konkretna odpowiedz.i jak pojdziesz z tym do tych pan to one zaczna inaczej rozmawiac.wiem z doswiadczenia

9. anineczka

anineczka królowa mrówek :P

Nie kumam.Składki odprowadzane do Mopsu czy Zusu?
    Jak może osoba biedna,bezrobotna np. odprowadzac składki?

10. reklama
  11. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

Powiedz tej babce że to mama zmarła a ona była z polski. Jak coś tobie się stanie(tfu tfu) to dostaniesz pochówek itp tam gdzie mieszkasz.

Napisz co z tego wynikło

12. Agnes2606

Agnes2606 Mama czerwcowa'06 Zadomowiona(y)

dzięki za rady, widzę, że nie tylko ja jestem zdania , że pani w urzędzie się troszkę coś pomyliło :tak:

Poleć forum