reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mydło i woda zabija plemniki?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Tak, ale ciężko nazwać to konkretną dawką informacji o zapłodnianiu. Jest tyle niedomówień. Nauczycielka mówi, że ciąża jest wynikiem połączenia plemnika z komórką jajową. No wiadomo, ze plemnik jest w spermie, ale mało, która nauczycielka biologii zgłębia temat. Nikt na lekcji nie powie czy ciąża jest możliwa tylko w wyniku seksu czy tez może ten głupi plemnik z palca może zapłodnić. No nie ma czegoś takiego na lekcjach. Jest omijanie tematu zeby przypadkiem tylko nie musiec powiedziec slowa"penis" albo "cipka" albo "seks". Więc młodzi pytają na forach, bo widziałam, ze nie tylko ja miałam obawy, co do ciąży z pettingu. No ale w tym wątku pytam o żywotność plemników - o tym to juz na pewno żaden nauczyciel biologii nie mówi. Po prostu czegoś takiego nie ma w podstawie programowej. Jest 1 temat przeznaczony zazwyczaj na ciąże. A na rozszerzeniu to raczej skupiać się trzeba na etapach już po zapłodnieniu i co się dzieje dalej. Nie ma tematów stricte jak do ciąży dochodzi. Po prostu to jest temat tabu.
A wiesz co to jest komórka jajowa? Wiesz jak sie odbywa proces zapłodnienia? No błagaaaam. Masz 17lat.
 
reklama
A wiesz co to jest komórka jajowa? Wiesz żeby dziecko powstało musi dojść do seksu? Błagaaaam.
No niby tak, ale to jest po prostu schemat przejedzony o ktorym słyszał każdy. A gdy na biologii słyszysz słowa "plemnik zapładnia komórke jajową" to to nie jest wystarczające rozwinięcie tematu. Przecież plemnik w pochwie moze się znaleźć po różnych sytuacjach. Na palcu, dildo, nie wiem, przez ocieranie czyli ten petting. Cokolwiek no.
 
Tak, ale ciężko nazwać to konkretną dawką informacji o zapłodnianiu. Jest tyle niedomówień. Nauczycielka mówi, że ciąża jest wynikiem połączenia plemnika z komórką jajową. No wiadomo, ze plemnik jest w spermie, ale mało, która nauczycielka biologii zgłębia temat. Nikt na lekcji nie powie czy ciąża jest możliwa tylko w wyniku seksu czy tez może ten głupi plemnik z palca może zapłodnić. No nie ma czegoś takiego na lekcjach. Jest omijanie tematu zeby przypadkiem tylko nie musiec powiedziec slowa"penis" albo "cipka" albo "seks". Więc młodzi pytają na forach, bo widziałam, ze nie tylko ja miałam obawy, co do ciąży z pettingu. No ale w tym wątku pytam o żywotność plemników - o tym to juz na pewno żaden nauczyciel biologii nie mówi. Po prostu czegoś takiego nie ma w podstawie programowej. Jest 1 temat przeznaczony zazwyczaj na ciąże. A na rozszerzeniu to raczej skupiać się trzeba na etapach już po zapłodnieniu i co się dzieje dalej. Nie ma tematów stricte jak do ciąży dochodzi. Po prostu to jest temat tabu.
Przeczytaj odpowiedzi z poprzedniego tematu, tam już Ci wyjaśniono, że po umyciu rąk nie masz już na nich plemników.
 

Jeśli takie informacje dostalas na biologi to masz dużo wiedzy, ale nie potrafisz jej widocznie przyswoić. A jak nie potrafisz przyswoić to też masz chyba rodziców by zapytać?
Nie wiesz jakie mam relacje z rodzicami.. Nie jest to moje źródło wsparcia. Moi rodzice są po rozwodzie. Nie będę się tutaj żalić, ale na pewno nie moge zapytać matki ani ojca o to. Po prostu nie
 
Przeczytaj odpowiedzi z poprzedniego tematu, tam już Ci wyjaśniono, że po umyciu rąk nie masz już na nich plemników.
Natomiast chce się spytać jeszcze o ich żywotność na powietrzu. Jak długo żyją po zderzeniu się z powietrzem?
 
No niby tak, ale to jest po prostu schemat przejedzony o ktorym słyszał każdy. A gdy na biologii słyszysz słowa "plemnik zapładnia komórke jajową" to to nie jest wystarczające rozwinięcie tematu. Przecież plemnik w pochwie moze się znaleźć po różnych sytuacjach. Na palcu, dildo, nie wiem, przez ocieranie czyli ten petting. Cokolwiek no.
Gdyby było tak łatwo zajsc w ciaze to uwierz mi połowa dziewczyn nie byłaby tutaj.
Do zapłodnienia dochodzi tylko w stosunku - seks! Nie zajdziesz w ciąże mając na palcu plemnika bo to logiczne ze plemniki ktore nie dostają się do pochwy są już niezywe.
A Ty nawet seksu nie uprawiałaś więc Twoje pytanie jest po prostu durne. W jaki sposób masz zaplodnic komórkę jajową majac na sobie plemniki faceta?
 
Gdyby było tak łatwo zajsc w ciaze to uwierz mi połowa dziewczyn nie byłaby tutaj.
Do zapłodnienia dochodzi tylko w stosunku - seks! Nie zajdziesz w ciąże mając na palcu plemnika bo to logiczne ze plemniki ktore nie dostają się do pochwy są już niezywe.
A Ty nawet seksu nie uprawiałaś więc Twoje pytanie jest po prostu durne. W jaki sposób masz zaplodnic komórkę jajową majac na sobie plemniki faceta?
To po prostu jakiś tam strach ktory we mnie jest. Rozmawiałam już ze swoim chłopakiem i teraz będziemy stosowac zasade "szklanka wody zamiast" widocznie nie jestem jeszcze gotowa.
 
No nie wsadziłam. Po prostu z czystej ciekawości pytam, bo na niektorych forach piszą, że one ejszcze zyją na powietrzu - dopóki sperma nie zaschnie.
Byc może, ale nawet jeśli to nie dostały się do Twojej pochwy także to, że je mialas na sobie albo na palcu od razu chyba wiadomo ze mozna odrzucić ciaze.
I zanim przystąpisz do dalszych działań z facetem to wybierz się do ginekologa aby Ci wyjasnił jak dochodzi do zapłodnienia skoro nie chcesz rodziców zapytać.
 
reklama
Tak, ale ciężko nazwać to konkretną dawką informacji o zapłodnianiu. Jest tyle niedomówień. Nauczycielka mówi, że ciąża jest wynikiem połączenia plemnika z komórką jajową. No wiadomo, ze plemnik jest w spermie, ale mało, która nauczycielka biologii zgłębia temat. Nikt na lekcji nie powie czy ciąża jest możliwa tylko w wyniku seksu czy tez może ten głupi plemnik z palca może zapłodnić. No nie ma czegoś takiego na lekcjach. Jest omijanie tematu zeby przypadkiem tylko nie musiec powiedziec slowa"penis" albo "cipka" albo "seks". Więc młodzi pytają na forach, bo widziałam, ze nie tylko ja miałam obawy, co do ciąży z pettingu. No ale w tym wątku pytam o żywotność plemników - o tym to juz na pewno żaden nauczyciel biologii nie mówi. Po prostu czegoś takiego nie ma w podstawie programowej. Jest 1 temat przeznaczony zazwyczaj na ciąże. A na rozszerzeniu to raczej skupiać się trzeba na etapach już po zapłodnieniu i co się dzieje dalej. Nie ma tematów stricte jak do ciąży dochodzi. Po prostu to jest temat tabu.
dziwne, ja inaczej pamiętam swoje lekcje biologii i dokładnie wiedziałam skąd się biorą dzieci. Jaki okres po owulacji można zapłodnić komórkę jajowa, JAKA JEST ŻYWOTNOŚĆ PLEMNIKÓW W JAKICH WARUNKACH, albo okroili podstawy programowe, albo ktoś nie uważa na lekcjach....
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry