reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Czy należą się 2 dni opieki nad dzieckiem?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Maga83, 8 Marzec 2011.

 1. Maga83

  Maga83 Szczęśliwa Mama i Żona

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wracam do pracy 10 maja zaraz po macierzyńskim. Nie planuję brać dodatkowego dwutygodniowego urlopu. Wiem jednak, że 10 maja nie ma mi kto zająć się dzieckiem. Czy mogę wziąć w takiej sytuacji jeden dzień zwolnienia z tytułu opieki nad dzieckiem? Czy już mi się należą te dwa dni? Córka urodziła się 21 grudnia 2010r.
   
 2. reklama
 3. Melulu

  Melulu TP 15.01.2009 r.

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tak. Dwa dni z dodatkowego urlopu z tytułu opieki nad dzieckiem przysługują rodzicom w każdym roku kalendarzowym, niezależnie od tego, przez jaki okres świadczyli pracę i kiedy dziecko się urodziło (w 2010 roku już mógł te dwa dni wykorzystać Tata Gabrysi w okresie świątecznym, jeśli pracuje na umowę o pracę). Dni te przepadają z końcem roku, więc już za 2010 nie możecie z Mężem wziąć ich jako zaległych, ale za 2011 jak najbardziej są do wykorzystania.

  Są to dwa dni w sumie na oboje rodziców - trzeba podjąć decyzję, który rodzic z nich korzysta i wraz z wnioskiem o te dni do pracodawcy należy złożyć oświadczenie drugiego rodzica, że w danym roku nie będzie korzystać. Można je także podzielić - każdy z rodziców bierze po jednym.
   

Poleć forum