reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy należy mi się zadośćuczynienie?

M

mineralnakocica

Gość
Zakończyła sie rozprawa i teraz bym chciała załozyc sprawe o zadośćucyznienie za poniesione krzywdy czy mi sie należy? I jaka kwota orietacyjnie mogłabym dostać ?Dodam że ten wyrok to jest tylko jedna sytuacjia takich sytuacji pobicia kopania bło więcej ale byłam młoda zakochana i ciągle wierzyłam że będzie lepiej z dzisiejszym rozumem bym robiła obdukcje ale no trudno bo inaczej naprawd e miałam bym z kilkadziesiat obdukcji szpiniaki podbite oko, miałam problem z jedzeniem jak dostąłam kiedys z pięści w szczenke ze ledwo mówiłam i wiele innych sytuacji oraz znecanie psychiczne ale psychiczne ciężko uduowdnić . on juz miał zawiasy za pobicie bodajżę ojca,napaść na funkcjinariusza ( więc wiedza ze jest to agresywna osoba) sama sędzina jak go wyprosiła powiedziała że dobrze zna tego pana

Tutaj jest napisane o co tocyzła sie sprawa

Oskarżonego ot to że

I. W dniu 2 Listopada 2010 w Jastrzębiu Zdroju działając w krótkich odstęp czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru a zatem w warunkach czynu ciągłego przy pomocy uzycia pomocy fizycznej polegajacej na ciągnieciu za włosy i trzymaniu za ręke uniemożliwił małoletniej ******* wejście do autobusu zmusił ja do przejazu taksówką uniemożliwiajac swobodne jej opuszczenie a następnie przymusił ją do wejśćia do mieszkania przy ul.********** zmuszając ją tym samy do określonego zachowania.

tj.o czyn 191 paragraf 1 kk w zw z art 12kk

II. W dniu 2.listopada 2010 r W Jatrzębiu Zdroju w mieszkaniu przy ul.******, poprzez szarpanie i uderzanie pięściami po głowie i ciele naruszył niettykalność cielesną ***************
tj. o czyn 217 paragraf 1 kk


orzeka

1) Uznaje oskarzonego *********** za winnego popełnionego czynu wyżej opisanego i w punkcie I to jest przestepstwo z art 191 paragraf 1 kk w zw.z. art 12kk i za to na podstawie art.191 paragraf 1kk wymierza mu kare 8(ośmiu) miesięcy pozbawienie wolności;


2) uznaje oskarżonego ******* za winnego popełnienia czynu wyżej opisanego w punkcie II to jest przestępstwo z art 217 paragrtaf 1kk i za to na podstawie art.217 paragram 1kk wymierza mu kare 4 (czterech) miesięcy pozbawienia wolności

3) Na podsatwie art 85kki art. 86 paragraf 1kk łacyz orzeczone wobec oskarżonego w punckie 1) i 2) wyroku kary pozbawienia wolności i wymierza oskarzonemu kare łączną 10(dziesięciu) miesiecy pozbawienia wolnoiści.

4) na podstawie art 69 paragraf 1 i paragraf 2 kk oraz art 70 paragraf 1 pkt 1kk warunkowo zawiesza wykonannie orzeczonej wobec oskarżonego kary pozbawienia wolności na okres 2 (dwóch) lat tytułem próby

5)na podstawie art.71 paragraf 1kk orzeka wobec oskarżonego karę grzywny w wysokości 50 (pięćdziesięciu) stawek dziennnych po 10,00(dziesięciu) złotych każda

6)na podsatwie art. 73 paragraf 1 kk oddaje oskarżonemgo w okres próby pod dozór kuratora

7) na podstawie art 72 paragraf 1 pkt 1,4,7a kk zabowiązuje oskarzonego w okresie poróby do:"
-informowania kuratora o przebiegu okresu próy
-kontynuowaniu stałej pracy zarobkowej
-powstrzymania się od kontaktowania z pokrzywdzona *************8
8 ) na podstawie art 627 kpk oraz art 2 ust 1 pkt 3 i art 3 ust 2 Ustawy z dnia 23.06.11973 roku o opłatach w sprawach karnych ( teskt jedn. Dz.U.z 1983 r Nr 49 poz 223 z późn..zm) zasądza od oskarzonego na rzecz Skarbu Państwa koszty postępowania obejmujące opłate w kwocie 230,00zł (dwustu trzydziestu) złotych oraz wydatki w kowcie 190,00zł ( stu dziewięćdziesieciu)złotych.


i wiadomo na dole pieczatka o prawomocnym wyroku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry