reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy należy się wychowawczy

Czy będzie należeć się wychowawczy....

  • .

    Głosów: 0 0,0%
  • .

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    0
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2016
Postów
3
Witam! Może opiszę moja sytuację od początku. Po urodzeniu pierwszego dziecka przeszłam na urlop wychowawczy gdyż zlikwidowano moje stanowisko prac. Szukałam pracy. Chcieliśmy z mężem zawsze dwójkę dzieci i staraliśmy się o dziecko. Gdy znalazłam pracodawcę poinformowałam go że robimy starania o drugie dziecko, ten jednakże nie miał nic przeciwko i wystawił mi umowę o pracę na okres próbny, po tym czasie dostałam umowę o pracę na 4 lata. Teraz jestem w 5 miesiącu ciąży (6 miesięcy pracuje) i mój lekarz wystawił mi L4 gdyż przez całe 8h w racy muszę stać, a w dodatku skraca mi się szyjka macicy itd....

Czy mój pracodawca będzie miał problemy że przyjął do pracy osobę, która wiedziała że chce zajść w ciążę i czy ja będę mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności z ZUS'u czy innych.........

Będę mogła przejść potem na urlop wychowawczy? iI na jak długo? Gdyż na początku nie pogodzę pracy z wychowaniem dwójki dzieci.

dziękuję za jasne i konkretne odpowiedzi
 
reklama
każda pracownica mogła zajść w ciążę więc zus nie powinien tu robić problemow. Co innego gdybys dostala jakas super podwyzke po tym jak zaszlas w ciaze. Jeśli masz umowę na 4 lata to spokojnie łapiesz się i na macierzynski i na wychowawczy

Napisane na Samsung S6 Edge w aplikacji Forum BabyBoom
 
Graz Nieprzyjemności nie powinno być. Obecnie jesteś na L4 - i będziesz jeszcze ok. 4 miesięcy (to daje 10m-cy umowy). Potem idziesz na macierzyński/rodzicielski (12 miesięcy). Już mamy 22 miesiące. Po macierzyńskim pewnie będziesz chciała wykorzystać zaległy urlop (bo cały czas Ci się nalicza) - to pewnie będzie ok 2m-cy. No więc mamy już 24miesiące umowy. Wychowawczy trwa max 36miesięcy, a ty po zakończeniu macierzyńskiego będziesz miała tylko umowę przez 2 lata - i tylko w tym czasie możesz być na wychowawczym (tj. do końca trwania umowy na czas określony) - czyli ok 24 miesięcy.
 
Dziękuję za odpowiedzi.

witch84 wiedzę że znasz temat a czy umiałabyś mi powiedzieć czy potem po zakończeniu umowy jeśli się zapiszę zaraz do PUP będę mogła jakoś kontynuować wychowawczy?
Bo nie ukrywam że na wychowawczym zależy mi głownie na opłacanych składkach emerytalno-rentownych a nie tylko na zdrowotnych ^^
 
Nie - wychowawczy przysługuje tylko w trakcie trwania umowy o pracę. Z PUP będziesz mogła postarać się o zasiłek dla bezrobotnych.
 
Do góry