reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy nastoletnia mama ma szansę być szczęśliwa?

Dokładnie to samo pytanie sobie zadaję. Mam 18 lat, jestem w 4 miesiącu i też jestem sama.. Z moim chłopakiem byłam 3 lata, a gdy zaszlam w ciążę nagle stwierdził, że pokochał inną. Od 3 miesięcy codziennie proszę się to o jakiś kontakt, niestety na marne...
Mam nadzieję, że poukładamy sobie jeszcze życie i już niedługo będziemy szczęśliwe ze swoimi maluchami. Głowa do góry, jestem z Tobą i doskonale Cię rozumiem.

Nie ma sensu prosić się o kontakt, przecież on Cię zostawił. Pamiętaj żeby zadbać o alimenty. Jesteś młoda, cale życie przed Tobą. Będziesz jeszcze szczęśliwa :)
 
reklama
Chocolade Oczywiście, że nie tylko możesz być szczęśliwa, ale i będziesz szczęśliwa! Wczoraj gościłam moją przyjaciółkę z mężem- ich syn to wpadka z III klasy LO i teraz jest cudownym wielkim facetem. Wszystko było bardzo wcześnie, ale wykonali jeden słuszny manewr: nie pobrali się z uwagi na dziecko, a dopiero 6 lat później. Dziecko się trafiło i dziecka nie będziesz w życiu żałować, ale związku z przypadkową osobą mogłabyś bardzo. Dobrze radzą Ci kobiety, żeby jak najszybciej ustalić sprawę prawnie , a jeśli tatuś nie czuje zobowiązań, to pozbawić go praw, pozostawiając obowiązek alimentacyjny. Dziecku nie musi to ograniczyć w przyszłości kontaktu absolutnie, ale jemu wyłączy możliwość współdecydowaniu o jego losach. Masz możliwość otrzymania alimentów już za 3 miesiące okresu ciąży Alimenty na czas ciąży - Alimenty na dziecko - Alimenty - Infor.pl . Czy masz pomoc w rodzinie? Czy rodzice Cię wspierają? Jeśli ojciec dziecka jest nieletni, alimenty będą płacić jego rodzice. Jeśli ich nie poinformował- zrób to osobiście, listownie, przez prawnika, rodziców, wszystko jedno.
A życie przyszłe ;-) zapewniam Cię , ze dziecko nie stanowi przeszkody w znalezieniu miłości. Z racji wieku szybko będziesz miała odchowane ;-) Trochę Ci to przyspieszy dorosłość, ale lepiej wpaść w wieku 17 niż nadal nie mieć dzieci w wieku 40 -tu , a takie mam własnie rówieśnice, które starają się o dziecko i nie mają.

Jeśli będziesz potrzebowała jeszcze jakiejś pomocy dawaj znać!
Napisz jaką masz sytuację i czy rodzina Ci pomoże. No i z jakiego województwa jesteś?
Będzie dobrze!
 
Wiesz co?Ja zaszłam w ciążę, mając 16 lat(w październiku),a urodziłam mając 17(lipiec).Byłam sama,ale z wyboru.Niestety trafiłam na nieodpowiedniego dupka,który też wystraszył się odpowiedzialności,tak jak u cb z tym,że to ja sama podjęłam tą decyzję.U mnie też było tak,że wracał,ale gdy przychodziło do konkretów,do okazania dojrzałości facet wymiękał.Dałam więc jeszcze jedną szansę,której nie wykorzystał i zostałam sama,najpierw z brzuchem,potem z noworodkiem.Na początku łatwo nie było i nie ma co ukrywać,że będzie przepięknie:zmęczenie,brak pomocy partnera itd.Ale wiesz?lepiej,że zostałaś sama niż miałabyś żyć z tym chłopakiem.Nie dojrzał,gdy trzeba było okazać dojrzałość i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny on uciekł zachowując się na pewno nie jak facet.A skoro tak zrobił to nie zasługuje na szczęście w postaci Ciebie i maleństwa.
Jesteś młoda,ale czy to oznacza,że masz być już zawsze sama?Nigdy w życiu.Jeszcze spotkasz tą prawdziwą miłość,która pokocha was całym sercem i stworzycie cudowną szczęśliwą rodzinę...
A z kąt wiem?Byłam sama w tym wieku z maleńkim dzieckiem,ale gdy syn miał 1,5 roku poznałam mojego męża.Teraz mamy trójkę dzieci(syna mojego traktuje jak swojego biologicznego)i leci siódmy rok naszego związku(4 lata związku,2 małżeństwa)...
Tak więc głowa do góry,jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie :-D
 
Do góry