reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy nie za dużo jedzonka z piersi

andziak1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2009
Postów
501
Karmię dzieco (14 m-cy) jeszcze piersią. Od kilku dni (może to kwestia upałów) zaczął jeść coraz więcej "piersi" w dzień. Wczoraj np. nie chciał zjeść obiadu a przy piersi był około 40minut. Czy powinnam mu ograniczać pierś ze względów żywieniowych? Synek je kaszki, jogurty, deserki bez problemu, obiadki słoiczkowe najczęściej również je, nie wszystkie ale je. Nie smakują mu natomiast obiady przygotowane przeze mnie. Nie wiem w czym tkwi problem, doprawiam jedynie szczyptą soli, konsystencje sprawdzałam różne, zje 2-3 łyżeczki i nie tknie więcej, może powinnam przez kilka dni podawać ten sam obiad żeby się przyzwyczaił? Nie wiem czy obiadki słoiczkowe odstawić zupełnie, ale czy mam pozbawić go obiadu. Nie jest też byt chętny do próbowania nowych smaków, podsuwam mu różne sezonowe owoce, niewiele mu smakuje, nie wiem co mam zrobić, nie chcę żeby mu tak zostało (tata jest niestety anty owocowy), proszę o rady.
Czy prawidłowo odżywiam synka?
6.30 pierś potrafi tulić się około godziny
9.00 kaszka niemowlęca na mleku modyfikowanym różne smaki i rodzaje około 180ml może podawać wcześniej?
11.00 jogurcik owocowy specjalny dla maluszków + ew. herbatniki typu hipp
14.00 obiadek najczęściej słoiczkowy różne zupy, 2 dania, mięsa, ryby, kasze, warzywa 190ml
16.00 owoce niestety w 99% ze słoiczka
18.00 kanapeczka najczęściej z serem żółtym i z ogórkiem, niestety synek uczulony jest na jajko
20.00 kaszka niemowlęca na wodzie około 180ml
pierś przed zaśnięciem
Pozdrawiam
Ania
 
reklama
Aniu a moze jezeli chodzi o obiadki to sprobuj ugotowac i przelozyc w sloiczek po innym obiadku sloiczkowym i odkrecic przy synku jak zobaczy ze to ze sloiczka to moze zje,tak robili moi znajomi i to samo z owocami,pokroj w kosteczke,pomieszaj z naturalnym jogurtem i daj malemu... moze podziala.powodzenia:) daj znac jak poszlo nawet na PW:) pozdrawiam
 
Witam, częstsze jedzenie z piersi jest z pewnością podyktowane upałami zwłaszcza jeśli syn nie jest dopajany. Jeśli Pani nie przeszkadza, że synek często chce ssać to z punktu widzenia żywieniowego, nie ma żadnych przeciwskazań, syn jak widać je również "normalne" posiłki. Faktycznie podawanie przez kilka dni tego samego posiłku daje szanse na polubienie. To samo z owocami, ważne aby synek miał z nimi kontakt nawet jeśli zje jedną tylko malinę to dobrze, bo poznaje w ten sposób nowy smak, kształt i konsystencje. Dzieci 14-miesięczne lubią widzieć co jedzą, jeśli jedzenia jest miksowane lub podawane w formie wymieszanej papki to trudno dziecku będzie nauczyć się jeść stałe pokarmy, dlatego należy próbować podawać dziecku produkty na talerzu tak jak dla dorosłych (np. ziemniaczki, kawałek mięska i pomidor). Warto też aby w ciągu dnia dostawał do rączki jabłko, banana i inne nawet jeśli ich nie zje będzie się uczył jak wyglądają i w końcu spróbuje. Na razie Panis synek wie że bezpieczne jedzenie jest ze słoiczka, musi się stopniowo uczyć że pożywienie ma również inny wygląd.Pozdrawiam.
 
Do góry