reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy niemowle może pomylić babcie z mamą

Dołączył(a)
3 Listopad 2018
Postów
2
Słuchajcie, mam taka watpliwosc.
Mały ma niecałe 5 tygodni, często jest z nami moja mama, pomaga mi jak mąż jest w pracy, jeżdżę do niej z małym na weekendy. W związku z tym że karmie butelka ale odciagnietym mlekiem, zawsze po karmieniu albo przed, jeżeli zdążę przez pół godziny odciagam pokarm. Wiadomo że wtedy nie mogę zająć się małym i akurat wtedy on zazwyczaj potrzebuje uwagi. Czy jeżeli zajmuje się nim wtedy babcia, tuli, bierze na ręce, i on zwykle u babci się uspokaja i zasypia to maluszek może się do tego przyzwyczaić i nie chcieć potem uspokajac się u mnie?
Boję się że ilekroć taka okazja do uspokojenia Przemyka mi koło nosa tracę na więzi z dzieckiem. Nie chcę żeby pomyliło mamę z babcią.
 
reklama
Dziecko potrzebuje bliskości, nieważne czy to mama, tata, rodzeństwo czy sąsiadka a w tym wieku i tak nie ogarnia kto jest kim, litości... Na Twoim miejscu bym się cieszyła, że maluch ma kontakt nie tylko 24h z Tobą i w przyszłości nie będziesz miała problemów, żeby go zostawić właśnie z babcią i wyjść coś załatwić czy na kolację z mężem/partnerem.
 
reklama
Cześć aleno! Domyślam się co czujesz. Chcesz żeby dziecko wiedziało, że jesteś jego mamą i żebyście mieli super więź. Na Twoim.miejscu podeszłabym do.tego ze spokojem. Wasza droga dopiero się zaczyna i będziesz miała milion okazji, żeby się wykazać kto tu jest mamuśką! To dopiero początek. Miałam podobną sytuacje z moją mamą tylko w o wiele gorszej edycji. Więc dopóki Twoja mama nie próbuję Cie zastapic ciesz sie z jej pomocy. Pozdro buźka
 
Do góry