reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy nieudana inseminacja ma związek ze szczepieniem na Covid

Nie ma badań jak szczepienie wpływa na zajscie w ciążę i na odwrót . Lekarz nie powinien szukać winnych na siłę
Oczywiście, że są już badania, temat jest monitorowany od samego początku. Warto poczytać Link do: Explainer on COVID19 vaccine and fertility.docx

Ja zaszczepiłam się 2 dawką nie wiedząc, że jestem już w ciąży (to był chyba 5 tydzień), w tym momencie jestem w 13 tygodniu. Więc u mnie ewidentnie płodność się zwiększyła po obu dawkach 🤪 - w każdym razie po 1 dawce okresu już nie dostałam
 
reklama
Oczywiście, że są już badania, temat jest monitorowany od samego początku. Warto poczytać Link do: Explainer on COVID19 vaccine and fertility.docx

Ja zaszczepiłam się 2 dawką nie wiedząc, że jestem już w ciąży (to był chyba 5 tydzień), w tym momencie jestem w 13 tygodniu. Więc u mnie ewidentnie płodność się zwiększyła po obu dawkach 🤪 - w każdym razie po 1 dawce okresu już nie dostałam
Proszę cię....badania które nie trwają nawet rok......

Gratuluję że Ci się udało i szczęśliwego rozwiązania ❤️
 
Inseminacja ma taką samą szanse powodzenia, jak zwykle zapłodnienie u zdrowej pary. Dlatego czasem kobiety zachodzą po 7-mej próbie, albo i więcej. Lekarz Wam tego nie powiedział? Jeśli nie, to Was zwyczajnie oszukał. Tak naprawdę jest jakieś 15-20 procent szansy, w najlepszym wypadku może 30, ale wątpię, że aż tyle, moim zdaniem to bardziej jakieś 15 procent.
A szczepienie nie ma tu nic na rzeczy. Nawet jest wątek na forum tutaj - wiele kobiet właśnie dopiero w cyklu, w którym miały szczepienie, zaszły w ciążę, a starały się rok czy dłużej. Szczepienie na pewno nie ma na to wpływu. Tym bardziej, jak mówisz, że miałaś je 2 miesiące wcześniej. Lekarz zwala winę na szczepienie, żeby "nie było na niego", ja tak to widzę. I nie chce Wam pewnie powiedzieć, jak małe szanse ma inseminacja.
 
Moja ginekolog tez nie mówiła nic na temat negatywngo wplywu szczepionki na inseminacje. Ja 2 dawkę brałam tydzień temu, a inseminacje mam umowiona na wrzesień i trochę się zestresowałam tym wpisem :p

Dziewczyny czy mogłybyście w skrócie opisać jak wyglądał zabieg? W sensie czy stymulowanie owulacji miało miejsce tego samego dnia? Ovitrelle? Czy nasienia waszych partnerów w tym samym dniu byly preparowane ? Chodzi mi trochę o ta stronę praktyczna, bo ja idąc do lekarza musze urlop w brac i nie wiem czy za 1 wizyta all zLatwie
 
Do góry