reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy oddajecie 1% podatku i dla kogo?

Komi1911 to zawsze musi byc taki dopisek na jakąś konkretna osobe, zeby taka fundacja pomogla, tzn przekazała pieniążki na leczenie, itp??


nigdy natomiast nie dostaje tych pieniędzy rodzic tak "po prostu" - musi przdedstawić rachunki, ze wydał je na konkretny cel, związany z leczeniem dziecka oczywiscie (nie ma wiec obaw, ze wyda je na np. zakup nowego TV
 
reklama
ooo, Twoja wypowiedź jeszcze bardziej przekonuje mnie, ze jednak warto przekazywać ten 1%. Tylko jak teraz się zdecydować komu pomóc, wszedzie jest tyle potrzebujących, W tym wszystkim to jest chyba najgorsze
 
ooo, Twoja wypowiedź jeszcze bardziej przekonuje mnie, ze jednak warto przekazywać ten 1%. Tylko jak teraz się zdecydować komu pomóc, wszedzie jest tyle potrzebujących, W tym wszystkim to jest chyba najgorsze
Musisz zdecydowac:-) ja rok temu moj 15 oddalam dla chlopczyka z autyzmem po czym w maju moje dziecko dostalo wlasnie diagnoze AYTUZM:-( takze ja prosze imineiu swoim i Krystianka o 15 dla niego

1% dla Krystianka!
KRS 0000037904
14929 Chrzanowski Krystian
 
Komi1911 to zawsze musi byc taki dopisek na jakąś konkretna osobe, zeby taka fundacja pomogla, tzn przekazała pieniążki na leczenie, itp??
dokladnie tak MUSI byc dokladnie w przypadku mej fundacji 14929 Chrzanowski Krystian inaczej fundacja bierze dla SIEBIE i podopieczny z tego nie ma nic,teraz jak wiem bylo bardzo duzo bledow przy wypelnianiu Pitu np zamiast tak jak pisalam to cel szczegoly byl np "dla Maciusia,od babci dla wnusa,na chore nerki" takze naprawde bardzo istotne jest dobre wypelnieni Pitu;-)
 
ja mam niestety ciężko chorą na raka koleżankę, Agatę Polińską. Od trzech lat oddaję jej mój jeden procent poprzez fundację.

Kurcze, nawet nie wiedziałam, że jak się da na fundację, to pieniądze nie idą na dzieci, czy źle coś zrozumiałam? Bo myslalam, ze jak daję na fundację, to fundacja z tych pieniędzy pomaga swoim podopiecznym, czy to dzieciom, czy dorosłym, czy zwierzętom
 
Kurcze, nawet nie wiedziałam, że jak się da na fundację, to pieniądze nie idą na dzieci, czy źle coś zrozumiałam? Bo myslalam, ze jak daję na fundację, to fundacja z tych pieniędzy pomaga swoim podopiecznym, czy to dzieciom, czy dorosłym, czy zwierzętom
Fundacja to miejsce ktore umozliwia podopiecznym zbieranie darowizn 1% itp ALE nie oplaca nic ze swych srodkow,jezeli np chce aby ktos pomogl memu synkowi wplaca na konto fundacji z danymi mego dziecka-wtedy ja majac fakture nop za leki ktore wczesniej musislam wykupic ze swoich pieniazkow,teraz majac jakas wplec moge je odebrac na poczet kolejnych interwencji,Fundacja udospenia jedynie miejsce dla dziecia-ze wszystko przebiega zdodnie z prawem itp,dlatego jezeli ktos zle wypisze Pit we wniosku 1% to pieniazki ida na konto Fundacji a ta robi z nimi co chce,kupuje cos DLA siebie,nie daje podopiecznym ,no bo majac 16 tys dzieci jak pomoc kazdemu????
 
no zdaję sobie sprawę z tego, ze jest to nieosiągalne, strasznie to wszystko skomplikowane, ale po coś te fundacje istnieją, bez nich na pewno byłoby trudniej
 
reklama
no ale są tez fundacje, które nie mają subkont dla dzieciaczków, zbieraja tylko na ogólne konto i jak najbardziej dzieciom pomagają :tak: Chocby fundacja Polsat. Poza tym te, które mają subkonta tez przeciez po zabezpieczeniu swoich wydatków niezbednych na działalność fundacji, tez resztę wydają na pomoc - żadna złotówka na pewno nie jest marnotrawiona. Wazne tylko, aby wybierac fundacje sprawdzone, wiarygodne.
 
Do góry