reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy odkładanie pieniędzy to dobry pomysł?

Dziewczyny nie wierze, ze to pisze no ale tez panstwo troszke by Wam pomoglo. Ale nie skupiaj sie tylko na pieluchach i mleku( gdzie w zasadzie moglabys to przyoszczedzic gdybys karmila piersia). No niestety mi w ciazy tak sie sytuacja materialna popsula ze no byloby na mm gdyby trzeba bylo wydac. No ale zacisnelam zeby i z mysla ze zdrowiej dla malucha. Przetrwalam ciezkie poczatki, a pozniej to juz poszlo. Ale nie o tym mialo byc. Musisz pomyslec tez co bedzie za pare lat. Jak synek pojdzie do szkoly. Nie wiem chyba nie napisalas ile ma lat. A pozniej zaraz drugie dziecko. Male dzieci malo kosztuja schody zaczynaja jak podrastaja. No ale fakt faktem ogolnie uwazam ze lepiej miec dzieci zblizone wiekowo. Razem je odchowac i pozniej jak juz maja troche wiecej zajec poza domem jakos wrocic do pracy czy jakos zaczac dorabiac. Zeby bylo wiecej kaski i bylo wszystkim latwiej
 
reklama
Dziewczyny nie wierze, ze to pisze no ale tez panstwo troszke by Wam pomoglo. Ale nie skupiaj sie tylko na pieluchach i mleku( gdzie w zasadzie moglabys to przyoszczedzic gdybys karmila piersia). No niestety mi w ciazy tak sie sytuacja materialna popsula ze no byloby na mm gdyby trzeba bylo wydac. No ale zacisnelam zeby i z mysla ze zdrowiej dla malucha. Przetrwalam ciezkie poczatki, a pozniej to juz poszlo. Ale nie o tym mialo byc. Musisz pomyslec tez co bedzie za pare lat. Jak synek pojdzie do szkoly. Nie wiem chyba nie napisalas ile ma lat. A pozniej zaraz drugie dziecko. Male dzieci malo kosztuja schody zaczynaja jak podrastaja. No ale fakt faktem ogolnie uwazam ze lepiej miec dzieci zblizone wiekowo. Razem je odchowac i pozniej jak juz maja troche wiecej zajec poza domem jakos wrocic do pracy czy jakos zaczac dorabiac. Zeby bylo wiecej kaski i bylo wszystkim latwiej
5ma lat.Podobno w 1kl książki darmowe
 
Dzieci to ogromny wydatek. Nie tylko pieluchy czy mleko. Wizyty u lekarzy czasami leki to wszystko to koszt. Państwo nie dużo daje i nie wiadomo jak dlugo dawać będzie i co wtedy. Rozumiem, że pragnienie dzuecka może być duże, ale nie powinno być egoistyczne. Nie przewidzisz wszystkich sytuacji, może uporządkuj najpierw swoje sprawy poszukaj pracy. Nawet jeśli odłożysz trochę to na ile to starczy miesiąc, dwa, rok ? A co potem ?
 
Moja przedmówczyni na pewno ma dużo racji. Aczkolwiek naprawde ciezko jest wszystko przewidziec i zaplanowac. Dla niektorych na pewno nigdy nie nadejdziewlasciwy czas bo zawsze jest cos. Wiec chyba nalezy gdzies wyposrodkowac. W 100 procentach sie zgodze jak bardzo ladnie to ujela przedmowniczka ze chec posiadania dziecka nie moze bys egoistyczna. Musisz sobie odpowiedziec na jakim poziomie chcesz wychowywac swoje dzieci i jak sama sie z tym bedziesz czula. Ale z.drugiej strony jak masz cale zycie cierpiec albo pluc sobie w brode ze sie nie postaraliscie to chyba tez bez sensu bo zycie ma sie jedno.
 
Do góry