reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy odstawiac od piersi stopniowo?

Babyboomka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
139
Czesc. Staramy sie o dzidziusia, a pierwszy ma juz ponad rok. Jest cycoholikiem, w nocy na picie rowniez czesto sie budzi. Potrafi czasem pic co godzinę mimo jedzenia stalych pokarmow i picia. Dobiegam 40tki, wiec czas jakby nagli... 1 dziecko in vitro, nie wiadomo dlaczego nie moglm zajsc w ciaze. Mam miesiaczke od 7 miesiecy po porodzie i cykle od 21-29 dni. Niby osobista decyzja, ale moze jednak ktos mial podobne doswiadczenia. Z jednej strony chcialabym karmic jeszcze z rok, z drugiej chce rowniez rodzenstwo dla niego, zrobilam pierwszy krok i zapisalam sie do ginekologa ;-) bedzie chcial, zebym odstawiala zapewne... moze sa jakies wspomagacze, ktore nie zaszkodza karmieniu?
 
reklama
Czesc. Staramy sie o dzidziusia, a pierwszy ma juz ponad rok. Jest cycoholikiem, w nocy na picie rowniez czesto sie budzi. Potrafi czasem pic co godzinę mimo jedzenia stalych pokarmow i picia. Dobiegam 40tki, wiec czas jakby nagli... 1 dziecko in vitro, nie wiadomo dlaczego nie moglm zajsc w ciaze. Mam miesiaczke od 7 miesiecy po porodzie i cykle od 21-29 dni. Niby osobista decyzja, ale moze jednak ktos mial podobne doswiadczenia. Z jednej strony chcialabym karmic jeszcze z rok, z drugiej chce rowniez rodzenstwo dla niego, zrobilam pierwszy krok i zapisalam sie do ginekologa ;-) bedzie chcial, zebym odstawiala zapewne... moze sa jakies wspomagacze, ktore nie zaszkodza karmieniu?
Nie brała bym niczego bez porozumienia z lekarzem. Tym bardziej, że karmisz i chcesz zajść w ciążę. Jeżeli karmisz często to ja bym stopniowo redukowała. Tym bardziej, że z ilością pokarmu w ciąży różnie bywa. Ja w dwóch ciążach, będąc jeszcze kp pokarm straciłam. Raz ok 8 tyg, raz ok 12. Nie jest to oczywiście regułą, ale zdarza się. Poza tym, nie wiesz jaka będzie ta ciąża. Przy bezproblemowej nie ma potrzeby odstawiać, chociaż mój ginekologa doradza np odstawienie, ponieważ "ciąża i kp w tym samym czasie to ogromne obciążenie organizmu". Ale jeżeli trafi się ciąża z problemami, może być konieczność odstawienia z dnia na dzień. A to jak dla mnie będzie ciężkie dla dziecka. My planując kolejną ciążę właśnie stopniowo redukowaliśmy, aby być przygotowanym na różne ewentualności.
 
Mój ginekolog też radzi odstawić. Ja jestem w podobnym wieku, karmiłam trochę dłużej, ale odstawiłam, żeby kilka miesięcy odpocząć.
 
Czesc. Staramy sie o dzidziusia, a pierwszy ma juz ponad rok. Jest cycoholikiem, w nocy na picie rowniez czesto sie budzi. Potrafi czasem pic co godzinę mimo jedzenia stalych pokarmow i picia. Dobiegam 40tki, wiec czas jakby nagli... 1 dziecko in vitro, nie wiadomo dlaczego nie moglm zajsc w ciaze. Mam miesiaczke od 7 miesiecy po porodzie i cykle od 21-29 dni. Niby osobista decyzja, ale moze jednak ktos mial podobne doswiadczenia. Z jednej strony chcialabym karmic jeszcze z rok, z drugiej chce rowniez rodzenstwo dla niego, zrobilam pierwszy krok i zapisalam sie do ginekologa ;-) bedzie chcial, zebym odstawiala zapewne... moze sa jakies wspomagacze, ktore nie zaszkodza karmieniu?
Hmmm...ja miałam częściowo podobną sytuację, bo też byłam kp i planowałam rodzeństwo dla synka. Karmiłam go tak po 10x na dobę i miesiączkę dostałam tak jak Ty 7 miesięcy po porodzie. Z tym, że do mnie się szczęście uśmiechnęło i już następnej miesiączki nie doczekałam 😍 a co leków to ja jestem im raczej przeciwna podczas ciąży i kp, biorę tylko jeśli naprawdę jest taka potrzeba. Bez konsultacji z lekarzem raczej odradzam. A jak już byłam w ciąży to synek sie zaczął odstawiać od piersi samoczynnie. Nie wiem czy to kwestia ilości pokarmu czy też jego smaku, ale jadł coraz mniej i mniej, aż w końcu przestał po ok 3 miesiącach ciąży. Życzę, zeby i tobie się udało!!!
 
reklama
Do góry