reklama

Czy ojca dziecka trzeba podac przy narodzinach?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Chocolate1998, 23 Lipiec 2015.

1. Chocolate1998

Chocolate1998 Zaciekawiona BB

jestem przyszłą młodą mamą, kiedy urodzę będzie brakowało mi kilka miesięcy do 18lat. Moje pytanie jest takie: czy ojca dziecka musze podać przy narodzinach? Czy mogę załatwić tę sprawę w USC po mojej 18-nastce? Jak wyglądają wtedy procedury? Wystarczy,ze ojciec dziecka powie, ze jest ojcem i już będzie wpisany? Czy będzie się to ciągnąć Np.będą żądane testy na ojcostwo? I czy będę mogła nadać po mojej 18-nastce mojemu dziecku nazwisko ojca?

2. mamuska164

mamuska164 Początkująca w BB

Sprawa wygląda tak, idziesz do USC z ojcem dziecka. Przedstawiacie się jako rodzice. Mówisz, że chcesz dać dziecku nazwisko ojca, on to potwierdza. Możliwe, że trzy razy Cię zapytają czy tak faktycznie jest i nikt Cię do tego nie zmusza;)) Ja przynajmniej tak miałam. Nie martw się. Nie pamiętam dokładnie ale dziewczyna w kilku sytuacjach zostaje pełnoletnia w wieku 16lat:)

3. reklama
  4. Katasza

Katasza Fanka BB :)

Ostatnia edycja: 23 Lipiec 2015
  5. Elenna

Elenna Fanka BB :)

Tak jak pisze mamuśka 164 w USC musicie podpisać tylko oświadczenie, że ojciec uznaje dziecko i bd ono nosić jego nazwisko. Pytanie tylko czy planujecie wspólne życie, ślub itp. Bo jak tak to spoko ale jak nie to potem sama nie bd mogła dziecku nazwiska zmienić w przypadku ślubu z kimś innym.
    Tak jak pisze KATASZA pełnię praw nad dzieckiem można mieć od lat 16 jeśli ma się ślub za zgodą sądu.

6. Katasza

Jako osoba niepełnoletnia matka nie może zgłosić dziecka w urzędzie.

7. Chocolate1998

Chocolate1998 Zaciekawiona BB

Tak, wiem, ale ja mówię o zgłoszeniu ojca dziecka , gdy SKOŃCZĘ 18 lat.
    Przy urodzeniu ojciec będzie nieznany.

8. Katasza

Nie ma możliwości zgłoszenia ojca dziecka- musi się odbyć sprawa o ustalenie ojcostwa.

Poleć forum