reklama

Czy ojca dziecka trzeba podac przy narodzinach?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Chocolate1998, 23 Lipiec 2015.

1. Chocolate1998

Chocolate1998 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jestem przyszłą młodą mamą, kiedy urodzę będzie brakowało mi kilka miesięcy do 18lat. Moje pytanie jest takie: czy ojca dziecka musze podać przy narodzinach? Czy mogę załatwić tę sprawę w USC po mojej 18-nastce? Jak wyglądają wtedy procedury? Wystarczy,ze ojciec dziecka powie, ze jest ojcem i już będzie wpisany? Czy będzie się to ciągnąć Np.będą żądane testy na ojcostwo? I czy będę mogła nadać po mojej 18-nastce mojemu dziecku nazwisko ojca?

2. Katasza

Katasza Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    2
    Ostatnia edycja: 23 Lipiec 2015
  3. reklama
  4. Elenna

Elenna Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak jak pisze mamuśka 164 w USC musicie podpisać tylko oświadczenie, że ojciec uznaje dziecko i bd ono nosić jego nazwisko. Pytanie tylko czy planujecie wspólne życie, ślub itp. Bo jak tak to spoko ale jak nie to potem sama nie bd mogła dziecku nazwiska zmienić w przypadku ślubu z kimś innym.
    Tak jak pisze KATASZA pełnię praw nad dzieckiem można mieć od lat 16 jeśli ma się ślub za zgodą sądu.

5. Katasza

Najlepsze odpowiedzi:
    2
    Jako osoba niepełnoletnia matka nie może zgłosić dziecka w urzędzie.

6. Chocolate1998

Chocolate1998 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0

Tak, wiem, ale ja mówię o zgłoszeniu ojca dziecka , gdy SKOŃCZĘ 18 lat.
    Przy urodzeniu ojciec będzie nieznany.

7. Katasza

Najlepsze odpowiedzi:
    2
    Nie ma możliwości zgłoszenia ojca dziecka- musi się odbyć sprawa o ustalenie ojcostwa.

Poleć forum