reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ojca dziecka trzeba podac przy narodzinach?

Chocolate1998

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Lipiec 2015
Postów
17
jestem przyszłą młodą mamą, kiedy urodzę będzie brakowało mi kilka miesięcy do 18lat. Moje pytanie jest takie: czy ojca dziecka musze podać przy narodzinach? Czy mogę załatwić tę sprawę w USC po mojej 18-nastce? Jak wyglądają wtedy procedury? Wystarczy,ze ojciec dziecka powie, ze jest ojcem i już będzie wpisany? Czy będzie się to ciągnąć Np.będą żądane testy na ojcostwo? I czy będę mogła nadać po mojej 18-nastce mojemu dziecku nazwisko ojca?
 
reklama
Tak jak pisze mamuśka 164 w USC musicie podpisać tylko oświadczenie, że ojciec uznaje dziecko i bd ono nosić jego nazwisko. Pytanie tylko czy planujecie wspólne życie, ślub itp. Bo jak tak to spoko ale jak nie to potem sama nie bd mogła dziecku nazwiska zmienić w przypadku ślubu z kimś innym.
Tak jak pisze KATASZA pełnię praw nad dzieckiem można mieć od lat 16 jeśli ma się ślub za zgodą sądu.
 
Do góry