reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy okres wyklucza ciążę?

Dołączył(a)
4 Luty 2021
Postów
5
Cześć Wam! Pisze tutaj bo może, któraś z Was miała taką sytuacje albo po prostu wie. Pękła nam z mężem prezerwatywa (jakoś 5 dni przed owulacją). Miałam robić test gdybym nie dostała miesiączki. Pojawiły się objawy PMS, szyjka macicy była nisko i twarda i dostałam okres nie spóźnił się, był taki sam jak zawsze obfity ze skrzepami. Czytałam, że może pojawić się plamienie implatacyjne ale podobno ono jest inne od zwykłej miesiączki. No i oczywiście natrafiłam na jakieś artykuły, że kobiety w ciąży mają plamienia/krwawienia i sobie wmawiam, że jest coś nie tak. Żadnych objawów ciąży nie mam i za kilka dni mam dostać kolejny okres i szyjka macicy jest nisko i jest twarda. Czy jest jakiś sens robić w moim przypadku test? A jak tak to kiedy? Normalnie już świruje i nie mogę o tym przestać myśleć. Chyba za dużo się naczytałam
 
reklama
Czyli miałaś już 1 okres, a teraz czekasz na kolejny? Cóż zdarzają się przypadki, że kobiety normalnie miesiączkują na początku tzn. krwawią, ale są one niezmiernie rzadkie. Jeśli to kolejny okres, a nie pierwszy po stosunku to 99,9% w ciąży nie jesteś. Zrób test i będziesz pewna.
 
Dokładnie, zrób test - to grosze, a ile spokojniejsza głowa !
 
Tak teraz czekam na kolejny okres.
Zrobie dla własnego spokoju. A wiecie kiedy dokładnie mam go zrobić? Zanim dostane ten następny okres czy jak?
 
Jeżeli miałaś miesiączkę, to w ciąży nie jesteś, a dla własnego spokoju już możesz zrobić test, bo z tego co wnioskuję to dwa tygodnie od tego seksu już minęły
 
reklama
Test możesz zrobić w każdej chwili, ale ponieważ już teraz świrujesz, to dla świętego spokoju zrób go z porannego moczu, żebyś później nie fiksowała, że może mocz rozcieńczony był i dlatego negatywny...
 
reklama
Do góry