reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy oszczedzacie?

reklama
Ja powoli zaczynam odkładać kasę na czarną godzinę. Jeszcze nie założyłam żadnej lokaty ani innego konta, ale mam to w planach. Na ten moment narazie staram się dość regularnie robić listy wydatków i minimalizować te niepotrzebna albo te, które robię zbyt często. Wystawiam tez na aukcjach niepotrzebne już rzeczy, które mogą się komuś przydać.
 
O ile mogę to staram się odkładać chociaż kilkaset złotych co miesiąc, jakby któremuś z nas się noga powinęła w pracy albo pojawiły się nagle pilne wydatki.
 
Mam co miesiac stały przelew na konto oszczędnościowe. Odkładam na czarna godzinę no i dla synka.
 
Ja ogólnie mocno popieram idee takie jak zero waste czy slow fashion. Kupuję mniej ubrań, mniej zachcianek, po prostu mniej kupuję w ogóle. Robię też wiele rzeczy w domu żeby nie kupować.
 
Oszczędzam regularnie. W różnych formach
na lokatach oraz na kontach oszczednościowych
w obcych walutach
aktualnie szukamy rownież mieszkania na wynajem, bo mamy pewną ilośc wolnej gotówki ale zastanawiam się czy kupować teraz czy jednak poczekać na spadek cen nieruchomości... OBecnie mieszkania są badzo drogie. Szczególnie w wycenach
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry