reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy owulacja może być niewidoczna na usg?

AnnEmPe

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2021
Postów
433
Hej!

Proszę Was o pomoc, dziewczyny, bo zwariuje :)

@ miałam 24 pażdziernika, cykle 33-34 dniowe, owulacja powinna wypaść teraz w piątek (20dc). W 9dc pojawił się śluz płodny. Pomyślałam, że cykl mi się przesunie. Testy owu pokazały wyraźną kreskę w piątek (13dc). Uznałam, że owu będzie w sobotę. ❤️ były w czwartek, sobotę i niedzielę.
W sobote wieczorem i niedziele kreski coraz bledsze. W poniedziałek byłam u lekarza na usg, potwierdził, że już po, bo nic nie widzi i albo siadło, albo niedługo będzie okres.
W poniedziałek powinna już się pojawić pora sucha, a w dalszym ciągu śluz płodny w ilości hurtowej, co mnie troche zdziwiło. Kupiłam kolejną paczkę testów (domowe laboratorium) i kreska bledsza od testowej. Dzisiaj jeszcze większa ilość śluzu, wiec zrobiłam kolejny test i gruba krecha, ciemniejsza od testowej. Kolejny test taki sam. Kupiłam nową paczkę myśląc, ze może tamta felerna. ALe to samo.

I zgłupiałam. Czy to jest możliwe, żeby dni płodne tyle trwały (dzisiaj już dziewiąty dzień) i dwa piki owulacyjne? przy drugim teście kreska tak mocna, jakiej wcześniej nie doświadczyłam, a lekarz nie widział pęcherzyka?
 
reklama
Test owulacyjny to tylko sugestia i nie zawsze pozytywny oznacza owu, mnie pik lh utrzymuję się długo i dlatego robi się je do pierwszego pozytywnego później już nie 😉 jak chcesz być pewna to musisz iść do ginka, bo teraz z takich testów to trochę wróżenie z fusów 🙂
 
W każdej instrukcji testów owu jest napisane, że wykonuje się je do pierwszego pozytywnego testu, a potem już nie, bo jak już raz był pik lh to potem on będzie wykrywalny aż do okresu.

Ale żeby tak? Test z soboty (owu), niedzieli, poniedziałku i wtorku. W piątek test byl mniej więcej taki, jak dzisiejszy.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-11-09 o 18.43.37.png
    Zrzut ekranu 2021-11-09 o 18.43.37.png
    72,8 KB · Wyświetleń: 133
Test owulacyjny to tylko sugestia i nie zawsze pozytywny oznacza owu, mnie pik lh utrzymuję się długo i dlatego robi się je do pierwszego pozytywnego później już nie 😉 jak chcesz być pewna to musisz iść do ginka, bo teraz z takich testów to trochę wróżenie z fusów 🙂
Byłam u gina w wczoraj :)
 
Jak masz śluz płodny to działajcie co dwa dni. Nie zaszkodzi. Niektórzy lekarze nie potrafią czytać USG, a testy nie u każdej kobiety się sprawdzają. A jakby nie patrzeć im więcej seksu tym wieksze szanse🙂 owocnych starań😁
W każdej normalnej sytuacji uznałabym, żę owu jest jednak dzsiaj, gdyby nie to usg 🙈 Ale faktycznie zrobimy jednak powtórkę z weekendu. Nie dziękuję w sumie, bo to drugie podejscie i fajnie by bylo, gdyby jednak siadło :)
 
Jeżeli byłabyś przed owu lekarz widziałby pęcherzyki. Po owu z kolei ciałko żółte.
Testy to żaden wyznacznik owulacji, wskazują tylko pik lh. Poza tym robi się je do pierwszego pozytywnego.
 
reklama
Do góry