reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy owulacja wraca w cykl po rozpoczeciu miesiaczkowania po porodzie?

Hmmmm

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2021
Postów
4 016
Rok temu pod koniec maja urodziłam synka.
Na dzień dziecka wrócił mi okres (przy 12l córce też wrócił mi rok po porodzie, więc się tym nie martwię).

Pytanie czy możemy zacząć starania w zasadzie od razu czy jednak warto poczekać? Bo np szansa na jajeczkowanie jest względnie niska?

Czy zdarzyło się któreś z Was zajść w ciążę w pierwszym cyklu po porodzie?
 
reklama
Mi nie, ale mam koleżanki, z tego samego roku, z których jedna jest ze stycznia, a druga z grudnia :) Także odpowiadając na Twoje pytanie, jest to możliwe.
 
Ja dostałam okres cztery miesiące po porodzie mimo bardzo częstego karmienia piersią. Ale pierwsze cykle były bezowulacyjne. Kto wie jak będzie u Ciebie...
 
Właśnie ja i przy córce i teraz przy synku dostałam pierwszy okres jak młode skończyły roczek.
Przy córce wyjątkowo pierwsze 2 okresy były nawet bolesne, obecny po prostu zauważyłam na papierze czerwonawe - póki co nie boli.

Zobaczymy regularność :-)
 
Do góry