reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy plamienie zabarwione krwią na początku ciąży jest normalne?

mala_mala

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Marzec 2015
Postów
35
Mam pytanie, czy ,plamienie na początku ciąży zabarwione krwią jest normalne? jestem w 7 tyg. biore duphaston , ponieważ mam bóle podbrzusza, od kilku dni plamię z krwią. Lekarz powiedział , że to normalne na początku ciąży. Jednak ja się martwię...co Wy o tym sądzicie?
 
reklama
Plamienia ponoc sa normalne ale trzeba zawsze konsultowac zwlaszcza jak masz bole brzucha. Moze idz do jeszcze innego lekarza, bedziesz spokojniejsza.
 
Każda kobieta jest inna, ja na plamienie brałam luteine(duphaston to chyba cos podobnego) nic zlego sie nie dzialo, rowniez radze zmienic lekarza. pzdr
 
Hej Dziewczyny, powiem z własnego doświadczenia:

gdy powiedziałam mojej ginekolog że mam plamienia to pierwsze co to zapytała się czy plamienie przypada na dni kiedy powinnam mieć miesiączkę gdy powiedziałam że tak to nie ma się czym martwić jednak gdy byłam na 2 wizycie i powiedziałam że ciągle mam plamienia ale nie przypadające na miesiączkę to na cito kazała mi zrobić usg! Gdy zrobiłam okazało się że mam łożysko brzerznie przodujące tzn łożysko naciska mi na szyjkę macicy i dlatego mam plamienie więc jeżeli wciąż masz krwawienie a Twój lekarz to bagatelizuje to koniecznie go zmień! Na chwilę obecną leżę na l4 - nawet siedzieć nie mogę więc trzeba z tym uważać i dodatkowo dostałam tak jak andzelika87 luteinę dopochwowo.
 
Ja myślę, że lekarz, który bez zbadania mówi, że krwawienie to nic złego, powinien się puknąć i to zdrowo w czoło, a pacjentka powinna znaleźć innego lekarza. Skąd wie, że to normalna rzecz? To, że 30000 kobiet miało plamienia i nic się nie działo nie oznacza że 30001 tez będzie tak miała. Każdy przypadek jest inny, każdy powinien być zbadany. Ja krwawiłam przez 4 mce na początku ciąży i byłam badana non stop - nie dlatego, że tak chciał lekarz, ale dlatego, że ja tego wymagałam. Biegałam do szpitala i choć patrzeli na mnie jak na idiotkę nie żałuję żadnej z tych wizyt. U mnie akurat krwawienia były z nieznanego powodu - krwawiłam i już, brałam i lutkę i duphaston. Ale znam przypadki gdzie krwawienia zwiastowały najgorsze. Powtarzałam to i będę powtarzać - jeśli dzieje się coś niepokojącego lepiej to sprawdzić niż później żałować, bo o ile na początku ciąży ciężko jest pomóc ja utrzymać, tak im dalej tym większa szansa, że się dzidziusia donosi.
 
gdy powiedziałam mojej ginekolog że mam plamienia to pierwsze co to zapytała się czy plamienie przypada na dni kiedy powinnam mieć miesiączkę gdy powiedziałam że tak to nie ma się czym martwić jednak gdy byłam na 2 wizycie i powiedziałam że ciągle mam plamienia ale nie przypadające na miesiączkę to na cito kazała mi zrobić usg! Gdy zrobiłam okazało się że mam łożysko brzerznie przodujące tzn łożysko naciska mi na szyjkę macicy i dlatego mam plamienie więc jeżeli wciąż masz krwawienie a Twój lekarz to bagatelizuje to koniecznie go zmień! Na chwilę obecną leżę na l4 - nawet siedzieć nie mogę więc trzeba z tym uważać i dodatkowo dostałam tak jak andzelika87 luteinę dopochwowo.???
 
reklama
Możesz skonsultować się jeszcze u innego lekarza dla pewności.Mój lekarz też mi tłumaczył,że na początku to normalne.bo zagnieżdża się zarodek(czy jakoś tak) i dlatego może wystąpić plamienie.Ale najlepiej pilnować tego i konsultować się z lekarzem...
 
Do góry