reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy płec ustalona w 21 Tc jest wiarygodna?

AgaG04

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
23
Dzisiaj na USG 20tc i 5 dni pani doktor powiedziała że widzi kobitke bo nie ma siusiaka i widzi wargi. Jednak ja jakoś boję się nastawić na to że dziewuszka bo sama nie wiem czy w 21 Tc rozpoznanie płci jest wiarygodne jak to było u was? Czy na tym etapie byłoby już wyraźnie wymidac chłopca?
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie w 17tc ginekolog powiedział że będzie chłopak :) ale to jeszcze nie wiadomo i żeby mu przypomnieć przy następnej wizycie. W 21tc dzieciątko nie współpracowało :D ale już 25tc potwierdził na pewno że będzie chłopak
Dzisiaj na USG 20tc i 5 dni pani doktor powiedziała że widzi kobitke bo nie ma siusiaka i widzi wargi. Jednak ja jakoś boję się nastawić na to że dziewuszka bo sama nie wiem czy w 21 Tc rozpoznanie płci jest wiarygodne jak to było u was? Czy na tym etapie byłoby już wyraźnie wymidac chłopca?
Jest wiarygodna, ale zależy też od sprzętu. Mam dwoje dzieci i w obu przypadkach usg sie nie myliło. Z tym, że z synem miałam 3d.
 
Raczej wiarygodne chociaż 100 procent pewności jest po urodzeniu ;) . U mnie od 16 wychodzi, że dziewczynka. Mam nadzieję, że po porodzie się to sprawdzi.
 
Tak, jest dość mocno wiarygodna. Narządy są już raczej ukształtowane więc ginekologowi łatwiej określić płeć, no chyba że dzidzia zasłoni lub się dużo rusza i ciężko dostrzec. ;) Ale dobry ginekolog powie ci wprost że nie jest pewien lub np że powie następnym razem. :)
 
Zależy od sprzętu. Ale podejrzewam że miałaś teraz polowkowe robione więc raczej nie powinno być pomyłki. Tak.Jak koleżanka napisała wyżej pewność mamy dopiero jak się urodzi;-)
 
Mi 6 lat temu na usg połówkowym lekarz powiedział, że pęmpowina między nogami ale stawia na dziewczynkę a w 27 tc, że chłopiec. Teraz od 16 tc już mówią, że chłopiec a mam 28 tc. Mojej siostrze 2 lata temu mówili, że dziewczynka i na ostatnim usg w 34 tc wyszedł chłopiec dopiero. :)
 
reklama
reklama
W obu ciążach miałam płeć potwierdzoną na 99,5% już na pierwszym prenatalnym USG w 12tc i w obu ciążach stan się nie zmienił po porodzie ;)
Ja też dowiedziałam.się i płci w 12tc aczkolwiek 100% było kilka tygodni później. Chociaż miałam sytuację przy przyjęciu na oddział patologii ciąży gdzie lekarz robił usg i palnal tekstem ze ten mój syn taki wiercipeta. Na to ja oczy jak 5zł i mówię jaki syn facet zglupial i tak zamiast mierzyć szynkę i resztę narządów szukał wacka;-) i go nie znalazł. Mamy drugą córeczkę
 
Do góry