reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy po owulacji można zajść w ciąże?

Dołączył(a)
14 Październik 2021
Postów
8
Hej, czy 2 dni po owulacji mogę zajść w ciąże? Do stosunku bez zabezpieczenia doszło 2 dni po owulacji (według kalendarzyka). Cykl trwa średnio co 31 dni, jest dość regularny, czasami spóźnia się jeden lub dwa dni. Jestem teraz w 23 dniu cyklu a test negatywny. Chyba jeszcze za wcześnie aby test pokazał dwie kreski. Ale czy po owulacji można zajść w ciąże?
 
reklama
Każdego dnia cyklu można zajść w ciąże, nawet w trakcie miesiączki. A tak naprawdę bez monitoringu cyklu (a piszesz, że uważasz, że owulacja była danego dnia na podstawie kalendarzyka) nie masz 100% pewności kiedy ta owulacja nastąpiła. ;) Więc wszystko możliwe. Na test jest za wcześnie, najlepiej wykonaj w dniu spodziewanej miesiączki jeśli nie przyjdzie.
 
Hej, czy 2 dni po owulacji mogę zajść w ciąże? Do stosunku bez zabezpieczenia doszło 2 dni po owulacji (według kalendarzyka). Cykl trwa średnio co 31 dni, jest dość regularny, czasami spóźnia się jeden lub dwa dni. Jestem teraz w 23 dniu cyklu a test negatywny. Chyba jeszcze za wcześnie aby test pokazał dwie kreski. Ale czy po owulacji można zajść w ciąże?

Jeżeli nie miałaś monitoringu u ginekologa to tak naprawdę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle jest owulacja
Najwcześniej test można zrobić 10 dni po owulacji, a najlepiej to 14 dni po. Obecnie już za późno na tabletkę po więc pozostaje tylko czekać. Jeżeli miesiączka nie przyjdzie możesz zrobić badanie krwi beta które da najbardziej wiarygodną odpowiedź
 
Każdego dnia cyklu można zajść w ciąże, nawet w trakcie miesiączki. A tak naprawdę bez monitoringu cyklu (a piszesz, że uważasz, że owulacja była danego dnia na podstawie kalendarzyka) nie masz 100% pewności kiedy ta owulacja nastąpiła. ;) Więc wszystko możliwe. Na test jest za wcześnie, najlepiej wykonaj w dniu spodziewanej miesiączki jeśli nie przyjdzie.
Dzięki za odpowiedź 😉 Bardzo chciałabym być w ciąży i najchętniej robiłabym codziennie test bo może akurat wyjdą już dwie kreski 😄
 
Dzięki za odpowiedź 😉 Bardzo chciałabym być w ciąży i najchętniej robiłabym codziennie test bo może akurat wyjdą już dwie kreski 😄
Haha, rozumiem, aczkolwiek tutaj się ćwiczy cierpliwość. 😄 Zwłaszcza, że człowiek w takich momentach sobie wmawia wszystkie objawy i się nakręca, a często się udaje, jak głowa odpuści. ;) A skoro się staracie, a nie byłaby to wpadka, to najlepiej współżyć co 2-3 dni przez cały cykl - wtedy tą owulacją już się tak zajmować nie trzeba i to najzdrowsze jest. ;)
 
Hej, czy 2 dni po owulacji mogę zajść w ciąże? Do stosunku bez zabezpieczenia doszło 2 dni po owulacji (według kalendarzyka). Cykl trwa średnio co 31 dni, jest dość regularny, czasami spóźnia się jeden lub dwa dni. Jestem teraz w 23 dniu cyklu a test negatywny. Chyba jeszcze za wcześnie aby test pokazał dwie kreski. Ale czy po owulacji można zajść w ciąże?
Zrób test 14dni po stosunku
 
Hej, czy 2 dni po owulacji mogę zajść w ciąże? Do stosunku bez zabezpieczenia doszło 2 dni po owulacji (według kalendarzyka). Cykl trwa średnio co 31 dni, jest dość regularny, czasami spóźnia się jeden lub dwa dni. Jestem teraz w 23 dniu cyklu a test negatywny. Chyba jeszcze za wcześnie aby test pokazał dwie kreski. Ale czy po owulacji można zajść w ciąże?
Jeśli miesiączka się spóźnia często 1-2 dni, to tak naprawdę to mógł być dzień owulacji, a nie 2 dni po nim. Wystarczy, że cykl byłby dłuższy o te 2 dni i o tyle się owulacja by przesunęła. Po drugie, faza lutealna nie zawsze trwa 14 dni. Poprawnie może trwać 10-16 dni. Skąd wiesz, ile u Ciebie trwa? Mogłaś mieć dni płodne akurat. Kalendarzyk to kiepskie narzędzie do wyznaczania owulacji, bardzo nieprecyzyjne, może się mylić o tydzień nawet. Albo i dłużej, jak cykl się przeciągnie.
A na test jest za wcześnie. Zrób w dniu spodziewanej miesiączki.
 
Jeżeli nie miałaś monitoringu u ginekologa to tak naprawdę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle jest owulacja
Najwcześniej test można zrobić 10 dni po owulacji, a najlepiej to 14 dni po. Obecnie już za późno na tabletkę po więc pozostaje tylko czekać. Jeżeli miesiączka nie przyjdzie możesz zrobić badanie krwi beta które da najbardziej wiarygodną odpowiedź
Tabletka po generalnie nic nie daje jeśli było PO owulacji, ona ma na celu do niej nie dopuścić
 
reklama
Do góry