reklama

Czy podczas rozprawy sądowej można...?

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez 3.nadia, 11 Styczeń 2012.

 1. 3.nadia

  3.nadia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam serdecznie.
  Złożyłam wniosek do sądu o pozwolenie na wydanie paszportu dla dziecka w związku z wyjazdem za granicę ( ojciec dziecka nie wyraża zgody ), sprawa ma się odbyć w przyszłym tygodniu. Jednak dziś okazało się iż przy wyjezdzie będę dla córki potrzebować nie paszportu a dowodu osobistego. Czy na rozprawie moge dokonać tej zmiany we wniosku? Czy jest to możliwe?
   
 2. mineralnakocica

  mineralnakocica Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dowód osobisty tylko w strefie szengen poza strefą szengen paszport...a dowód osobisty nie musisz mieć zgody ojca...ale nie możesz wyjechac tez zza granice na długo na wakacje możesz ale na dłuższy pobyt to juz inna kwestia
   
 3. reklama
 4. 3.nadia

  3.nadia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Muszę mieć zgodę ojca dziecka na wydanie dowodu bo byłam w urzędzie miasta i o to pytałam.
  Ale nie o to chodzi . Moje pytanie brzmi : czy mogę na rozprawie zmienić treść wniosku i starać się o pozwolenie na wydanie dowodu a nie paszportu?
   
 5. mineralnakocica

  mineralnakocica Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziwne pierwszy raz słysze mój sie rozwodzi i jego była zona bez problemu wyrobiła dowody dziecia bez zadnego podpisu ojca i pojechala na miesiac do włoch
   
 6. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wszystko zalezy od wieku dziecka.
  Dowód osobisty dla osób małoletnich ważny jest 5 lat od daty wystawienia. Na wyrobienie dowodu dla dziecka od 13 do 18 lat wyraża zgodę jeden z rodziców. Na wyrobienie dowody dla dziecka od 0 do 13 lat wyrażają zgodę obydwoje rodzice, składając pisemną prośbę. W obydwu przypadkach rodzic bądź rodzice muszą stawić się osobiście wraz z dzieckiem (powyżej 5 roku życia), przedstawiając do wglądu własne dowody osobiste.
  Dokumenty niezbędne do wyrobienia dowodu osobistego dla dziecka są takie same jak w przypadku dorosłych.

  Co do modyfikacji pozwu - jest to możliwe (za zgodą sądu), ale nie wiem czy taka modyfikacja jest dla Pani korzystna. Z dowodem osobistym nie zabierze Pani dzieci poza UE.
   
 7. 3.nadia

  3.nadia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję za odpowiedz.
  Dziecko ma 1,5 roku więc muszę mieć zgodę ojca. Wyjeżdzam na stałe uk wiec dowód będzie lepszym rozwiązaniem ponieważ jest ważny 5 lat. Natomiast paszport tylko 1 rok.
   
 8. mineralnakocica

  mineralnakocica Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  To napewno będziesz miała problem bo jak wyjedziesz na stała to jest w pewnym sensie utrudnienie kontktu ojca z dzieckiem
   
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ani uzyskanie zgody sądu na wydanie paszportu, ani dowodu nie upoważnia Pani do wyjazdu z dzieckiem na stałe (a nawet na dłużej) bez zgody ojca. Zgoda na paszport (wyrażona przez ojca lub w jego zastępstwie przez sąd) nie jest równoznaczna ze zgodą na zmianę kraju zamieszkania dzeicka.
  Ojciec będzie mógł postawić Pani zarzut porwania (w oparciu o konwencje haskie).
   
 10. reklama
 11. mineralnakocica

  mineralnakocica Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dokładnie tak własnie myslałam
   
 12. 3.nadia

  3.nadia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zdaję sobie sprawę ,że on może postawić mi taki zarzut w przyszłości, lecz to byłoby szczytem hipokryzji z jego strony. Dzieckiem nie interesuje sie w ogóle, nie widuje go ani o nie nie pyta.. ostatni raz widział je rok temu.

  dlatego przymierzam sie do odebrania mu praw rodzicielskich
   

Poleć forum