reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy polecacie mate edukacyjną?

Kunoichi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Luty 2016
Postów
67
Moja córcia za tydzień skończy 3 miesiące, bardzo interesuje się wszelkimi szeleszczącymi zabawkami, poza tym nie mam za bardzo w domu wygodnego dla niej miejsca do kładzenia na brzuszku, dlatego zastanawiam się nad kupnem maty edukacyjnej. Na rynku jest ich wiele i nowe wahają się w cenach od 100 zł do nawet 400. Jakie są wasze doświadczenia związane z użytkowaniem maty przez dziecko? Opłaca się zainwestować w jakąś z bajerami czy to tylko zbędny wydatek ? Czy wasze dzieci chętnie leżały na takiej macie ? A jeśli tak to do którego miesiąca ich interesowała? :)
 
reklama
Mój syn ma 4 miesiące i wogole go mata nie interesuje. Zabawki to na kilka sekund tylko są.

Dostałam taka w prezencie.

uploadfromtaptalk1469323236565.jpeg


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1469323236565.jpeg
    uploadfromtaptalk1469323236565.jpeg
    41,7 KB · Wyświetleń: 801
Starsza córka miała i korzystała bardzo sporadycznie. Młodszej kupiłam tylko pałąk z doczepianymi zabawkami- taki do postawienia na ziemi (koszt 60 zł) i bawiła się tym może 3 tygodnie więc cieszę się, że nie kupowałam maty.

Miałam za to dla starszej takie puzzle piankowe na których uczyła się raczkować, potem używała jako maty do siedzenia, a teraz prawie od urodzenia kładę na to małą więc takie puzzle polecam do leżenia...
 
Polecam! Córka od 2,5 miesiąca życia chętnie się bawi- najpierw kwadrans a teraz nawet 30 min.
 
Kunoichi Przy pierwszym dziecku kupiliśmy matę i leżał na niej może 5 razy po 1 minucie, w ogóle go to nie interesowało, przy drugim dziecku już nie kupowaliśmy. rozkładaliśmy jej koc i na nim leżały zabawki;-) ;) Na takim kocu z zabawkami spędziła przynajmniej 3 miesiące życia:-) :)
 
to u nas z kolei mata bardzo się przydała, jak tak patrze po zdjeciach i filmikach, to córka leżała na niej już jak miała 1,5 m-ca i sobie cos tam ogladała, później zaczęła łapać to co zwisało a jak skonczyła 3 miesiace to zaczeło jej sie tam na brzuchu podobać, uzywalismy az skonczyła 7 miesiecy, bo potem zaczela raczkować i mata poszla w kąt :) ale tak to bawiła sie na niej długo :) a dodam, że od początku była żywym dzieckiem :)
teraz brat ją odziedziczył i już go na niej kładę i też coś tam sobie zaczyna oglądać, także mam nadzieję, ze tez przypadnie mu do gustu

my mamy tiny love kick&play
 
Mój synek interesował się wszystkim dookoła, tyle samo uwago poświęcił macie co innym przedmiotom. Później mata powędrowała do innego dziecka, a teraz córeczce już tego nie kupujemy. Szeleszczące zabawki lubi, a jeszcze bardziej miąć i targać gazety ( 5i pół miesiąca ). I tu ciekawostka, z taką samą radością targa Wyborczą jak i Codzienną ;)
 
Mój synek leżał na macie kilka razy po 2-3 minuty. Według mnie zbędny wydatek ale to też zależy od dziecka. Ja również polecam puzzle piankowe. Świetna sprawa. A z zabawek to pałąk do wózka fajnie się sprawdził i koszt to około 50zł.
 
Wydaje mi się, że to zależy od dziecka. Mój co chwilę był w innym miejscu, turlał się, raczkował, raczej nie zostawał w jednym miejscu.
 
reklama
Mój synek jak miał 3 miesiące dostał taka matę na początku bawił się maks 5 min teraz ma 6 miesięcy i bawi się maks 15 min więc moim zdaniem zbędny wydatek. Woli siedzieć w leżaczki i patrzeć co robię.

Napisane na HUAWEI SCL-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry