reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy poronienie, czy szansa na ciążę..

reklama
Hej.
Przyrost jest jaknajbardziej dobry 😄
Natomiast lekarz na USG zobaczy ciążę dopieto gdy beta osiągnie wysokość minimum 1000 .
W dniu USG miałam betę 12288, nie widać było nic poza pęcherzykiem 12 mm i ledwo malutkim pęcherzykiem żółtkowym. Po 48 godzinach tylko 14000 beta, czyli wzrost o niecałe 15%... Czy przy tak dużej becie nie powinien już być widoczny zarodek ? 7 tydzień według owulacji, 5 tydzień według USG.
 
reklama
W dniu USG miałam betę 12288, nie widać było nic poza pęcherzykiem 12 mm i ledwo malutkim pęcherzykiem żółtkowym. Po 48 godzinach tylko 14000 beta, czyli wzrost o niecałe 15%... Czy przy tak dużej becie nie powinien już być widoczny zarodek ? 7 tydzień według owulacji, 5 tydzień według USG.
Edytuje bo zajarzyłam 🤦‍♀️

Generalnie tak przy pęcherzyku 12 mm powinien być minimum pęcherzyk żółtkowy natomiast medycyna zna przypadki gdzie pojawia się on później albo później zostaje wykryty przez lekarza bo tu ogromną rolę gra sprzęt usg.
Dlatego dopiero przy pęcherzyku powyżej 25 mm mówimy o pustym jaju, a o zatrzymaniu ciąży wtedy kiedy z usg na usg pęcherzyk nie rośnie lub rośnie zdecydowanie za mało.
Postaraj się trochę odpuścić analizowanie tej bety bo poza ogromny stresem ona naprawdę nie ma żadnego znaczenia w tej chwili.
Teraz i tak musisz czekać na usg. Nie możesz zrobić totalnie NIC
 
Do góry