reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy pozytywny test owu zawsze oznacza owulację.

mamaelaela

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2017
Postów
1 243
Witam mamy 1.5 rocznego synka i rodzeństwo dla niego planowaliśmy za jakieś 3 lata ze względu na moje studia dlatego od roku biorę tabletki anty. 6 sierpnia po raz pierwszy zapomniałam tabletki , 5 sierpnia odbyliśmy stosunek a dziś czyli 8 zrobiłam test owulacyjny i 2 mocne krechy czyli pozytyw. Jestem w szoku [emoji20] czyli skutkiem tej zapomnianej tabletki jest owulacja? Czy testy owulacujne są wiarygodne i zawsze wskazują owulacje? Wacham się nad tabletką dzień po ale to duża ingerencja w organizm a po stosunku minęło już prawie 72 h czyli skuteczność byłaby nieduża
 
reklama
Witam mamy 1.5 rocznego synka i rodzeństwo dla niego planowaliśmy za jakieś 3 lata ze względu na moje studia dlatego od roku biorę tabletki anty. 6 sierpnia po raz pierwszy zapomniałam tabletki , 5 sierpnia odbyliśmy stosunek a dziś czyli 8 zrobiłam test owulacyjny i 2 mocne krechy czyli pozytyw. Jestem w szoku [emoji20] czyli skutkiem tej zapomnianej tabletki jest owulacja? Czy testy owulacujne są wiarygodne i zawsze wskazują owulacje? Wacham się nad tabletką dzień po ale to duża ingerencja w organizm a po stosunku minęło już prawie 72 h czyli skuteczność byłaby nieduża
Jest jeszcze tabletka do 5 dni po stosunku,kiedys ja mialam..
 
@mamaelaela Aby określić kiedy doszło do owulacji należy wykonywać testy owulacyjne przez kilka dni, gdyż druga kreska może być w zasadzie przez cały cykl. Owulacja następuje w ciągu 24-36h od najciemniejszej drugiej kreski.
 
Byłam u swojej gin opowiedziałam i nie przepisała mi tabletki. Nie wiem czemu ? Według niej nie ma chyba ryzyka mimo że ulotka mówi co innego. Na testy owu nawet nie spojrzała a wzięłam ze sobą. Ten z godziny 11 jest ewidentnie pozytywny a ten z godziny 15 już nie bo kreska testowa jest jaśniejsza. Nie wiem co o tym myśleć bo ciąża pokrzyżowała by mi plany [emoji53] mimo że marzę o drugim maleństwie
 
reklama
Jak by ktoś kiedyś był w podobnej sytuacji to u mnie skończyło się brakiem ciąży jednak ta jedna zapomniana tabletka była przyczyną wielu dolegliwości. Byłam na becie i negatywna:)
 
reklama
Do góry