reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy pracodawca może zwolnić mnie z pracy??

Malinkaizi

Mama pięciu dziewczynek
Dołączył(a)
21 Lipiec 2010
Postów
1 122
Miasto
Warszawa
Witam serdecznie. Moja sytuacja wygląda tak;
W 2010 roku od lipca przebywałam na zwolnieniu lekarskim ciążowym niestety ciąże poroniłam i po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego we wrześniu wróciłam do pracy na szczęście dość szybko udało mi się znów zajść w ciąże w grudniu znów byłam na zwolnieniu niestety była to już ciąża zagrożona i całą przebywałam na zwolnieniu. Mieliśmy bardzo dużo pecha i w 39 tc dowiedziałam się ,że moja córeczka nie żyje mogłam już tylko wykorzystać połowę urlopu macierzyńskiego i zaległy urlop i wrócić do pracy. Pech chciał,że w grudniu uszkodziłąm sobie łękotkę w kolanie i niestety znów poszłam na zwolnienie- dodam,że pracuję fizycznie w supermarkecie więc nie było mowy,żebym mogła pracować. Umowę z pracodawcą mam do czerwca 2015 roku ale doszły mnie słuchy ,że ze względu na to,że tak często przebywam na zwolnieniach jest podstawa prawna do zwolnienia mnie z pracy. Bardzo proszę o odpowiedz i ewentualnie na jakiej podstawie jest możliwość mnie zwolnienia-minęło 4 miesiące od mojego powrotu z macierzyńskiego.
Mam nadzieję,że opisałam jasno moją sytuację proszę o pomoc.
 
reklama
Witam serdecznie. Moja sytuacja wygląda tak;
W 2010 roku od lipca przebywałam na zwolnieniu lekarskim ciążowym niestety ciąże poroniłam i po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego we wrześniu wróciłam do pracy na szczęście dość szybko udało mi się znów zajść w ciąże w grudniu znów byłam na zwolnieniu niestety była to już ciąża zagrożona i całą przebywałam na zwolnieniu. Mieliśmy bardzo dużo pecha i w 39 tc dowiedziałam się ,że moja córeczka nie żyje mogłam już tylko wykorzystać połowę urlopu macierzyńskiego i zaległy urlop i wrócić do pracy. Pech chciał,że w grudniu uszkodziłąm sobie łękotkę w kolanie i niestety znów poszłam na zwolnienie- dodam,że pracuję fizycznie w supermarkecie więc nie było mowy,żebym mogła pracować. Umowę z pracodawcą mam do czerwca 2015 roku ale doszły mnie słuchy ,że ze względu na to,że tak często przebywam na zwolnieniach jest podstawa prawna do zwolnienia mnie z pracy. Bardzo proszę o odpowiedz i ewentualnie na jakiej podstawie jest możliwość mnie zwolnienia-minęło 4 miesiące od mojego powrotu z macierzyńskiego.
Mam nadzieję,że opisałam jasno moją sytuację proszę o pomoc.

W przypadku umów na czas okreslonych nie ma obowiązku uzasadniania wypowiedzenia. Jeśli Pani umowa dopuszcza wypowiedzenie, pracodawca wypowiada umowę i nie musi się tłumaczyć dlaczego to robi.
 
Do góry