reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy prawidłowo karmię 6-miesięcznego synka

andziak1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2009
Postów
501
Zastanawiam się czy dobrze karmię mojego 6-miesięcznego synka.
Nadal karmię piersią na żądanie, dodatkowo 3 razy dziennie ok 9, 14 i 18 podaję 5-6 łyżeczek obiadku lub deserku dostosowanego do wieku z dodatkiem glutenu i żółtka według zaleceń.
1.Czy to za mało? za dużo?
2.Nie wiem czy to normalne i czym jest spowodowane ale od kilku dni mój maluszek budzi się w nocy co 2-3 godziny i uspokaja go tylko pierś.
3.Czy powinnam zacząć podawać bardziej treściwe posiłki przed snem?
4.Czy i jak zaprzestać nocnych karmień?
5.Czy to prawda, że po dwóch miesiącach podawania glutenu można zacząć podawać go "bez ograniczeń"?
6.Mniej więcej w tym czasie jak zaczęłam podawać synkowi żółtko pod jednym polankiem pojawiła się czerwona pręga. Czy to może mieć związek i czy powinnam na jakiś czas zaprzestać podawania żółtka?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
reklama
1. Nie jest to za mało.
2/3/4 Jeśli do tej pory nie budził się na jedzenie w nocy to być może jest faktycznie głodny, może Pani ściągać mleko i zagęszczać na noc np. dodając kleik ryżowy, lub częściej karmić go pod wieczór, proszę jednak mieć na uwadze że jest to normalne że dzieci karmione piersią budzą się w nocy i jedzą, pisze Pani że karmi na żądanie i bardzo dobrze, jeśli dziecko domaga się więcej to należy zwiększyć częstość karmień stosownie do potrzeb dziecka, dzieci na różnym etapie rozwoju potrzebują różnej ilości pokarmu więc apetyt będzie się zmieniał.
5. Nie ma takich zaleceń które określają po jakim czasie można podawać bez ograniczeń produkty zawierające gluten, zalecenia ekspertów mówią jedynie o stopniowym zwiększaniu ilości podawanego glutenu. Tu raczej należy się kierować zdrowym rozsądkiem jeśli dziecko nie ma uczulenia po wprowadzeniu glutenu to najprawdopodobniej może go spożywać i wówczas może pani podawać produkty dostosowane do wieku dziecka zawierające gluten.
6.Nie wydaje mi się aby zmiana którą Pani opisuje miała związek z podawanym żółtkiem
 
Dziękuję za odpowiedź chciałabym jeszcze wiedzieć czy mogę codziennie podawać dziecku obiadek z mięskiem a na śniadanie i kolację owoce same i z dodatkiem glutenu. Jeśli karmię piersią czy dodatkowo powinnam podawać jeszcze produkty mleczne np, kaszkę zamiast owoców na śniadanie?
 
Do góry