reklama

Czy rodzić mogę w każdym szpitalu?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez lvlarzka, 11 Luty 2010.

1. lvlarzka

lvlarzka Początkująca w BB

Hej dziewczyny..
    Od niedawna zastanawiam się czy mogę rodzić w tym szpitalu, w którym będę chciała..
    Pytałam paru osób i jedne mówią że mogę tylko tam gdzie chodzę do lekarza, inne mówią że tam gdzie zdecyduje.
    Mieszkam niedaleko szpitala jednak on nie cieszy się zbyt dobrą opinią, i mam zamiar rodzić troszkę dalej od domu.
    Jak myślicie przyjmą mnie tam?

2. martilla

martilla Październikowa mama ;)

Z tego co wiem nie ma rejonizacji więc rodzić możesz w którym chcesz szpitalu , tak samo jak i chodzić do lekarza.

3. reklama
  4. Aneciak

Aneciak mama Zuzi 01.03.2010

:tak:rodzisz gdzie chcesz

5. sonkal

sonkal Zaangażowana w BB

Zgadza się, możesz rodzić gdzie chcesz. Ale byłoby fajnie gdybyś miała lekarza z tego szpitala.

6. SugarbabyLove

SugarbabyLove Gość

mozesz iść gdzie chcesz :tak::-)

7. justyna876

justyna876 Zaciekawiona BB

możesz rodzić wszędzie

8. ertu

ertu Początkująca w BB

Oczywiście, wg. prawa można rodzić w dowolnie wybranym szpitalu, ale warto pamiętać, że do tych najbardziej obleganych ciężko się dostać z ulicy.
    Stąd zalecenia, żeby mieć lekarza z danego szpitala, bo wtedy mniejsze ryzyko odesłania. Warto się zorientować jak jest w wybranym szpitalu, żeby potem nie jeździć ze skurczami po całym mieście.

9. Kasiulka_1980

Kasiulka_1980 Mama Hani i Mai :-)

Możesz rodzić w każdym szpitalu, jednak może się okazać, że nie będzie miejsca na porodówce, wtedy skierują Cię do innego szpitala

10. reklama
  11. Nef

Nef Fanka BB :)

Ja tak rodziłam - w innym mieście:)

Generalnie w szpitalu nie mają prawa Cię odesłać, jeżeli jest rozpoczęta akcja porodowa (choćbyś miała leżeć na korytarzu, bądź w gabinecie ordynatora:)
    Ale często jest tak, że właśnie mówią kobiecie, że nie mają miejsc i musiałaby leżeć na korytarzu... i ona sama dokonuje wyboru - jedzie gdzie indziej.

Jeżeli uważasz, że poród lada moment i nie ma czasu na przejażdżki (np. ja, pierworódka urodziłam b.szybko), żądaj przyjęcia, a jak nie, to niech się jakiś lekarz podpisze pod skierowaniem do innego szpitala. Oczywiście żaden lekarz się nie podpisze, bo w razie jakichkolwiek problemów, nie wyszedłby z sądu:) Do wykłócania się lepszy jest mąż, bo Ty nie będziesz w "nastroju".

Moim zdaniem, najbezpieczniej jest chodzić do lekarza, który pracuje w danym szpitalu.
    Ja tak zrobiłam. Korzyści były takie, że mój gin zadzwonił do szpitala, mimo późnej pory i mnie zaanonsował. Przyszedł też później, spytać się jak się czuję i pogratulować. A jak się okazało, że maluch jest chory i pobyt się przedłuża, ścigał pediatrę po obchodzie, żeby jeszcze raz do mnie przyszedł i dokładnie wytłumaczył co się dzieje z dzieckiem.

Ostatnia edycja: 5 Wrzesień 2010
  12. truskawkaM

truskawkaM Fanka BB :)

czy przed porodem trzeba zgłosić gdzies ze sie chce rodzic w danym szpitalu ?

Poleć forum