reklama

Czy rottweiler to odpowiedni pies dla 6 - latki?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Justyna99, 14 Grudzień 2005.

1. Justyna99

Justyna99 Gość

Oliwka od dawna chce mieć psa, a ja uwielbiam rottweilery.Ale ostatnio często sie słyszy, że rottweilery są groźne i nie nadają sie do domu gdzie jest dziecko.Nie bardzo mam ochotę na malutkiego,słodkiego Yorczka, a z drugiej strony najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka.A może macie pozytywne doświadczenia z jakimiś innymi rasami psów, np.wilczury, labradory, boksery itp. i uważacie je za godne polecenia?

2. tuśka21

tuśka21 Fanka BB :)

doswiadczenia nie mam

ale stanowczo odradzam rottweilery

polecam yorki - sama chciabym miec takie psa - tzn. pieska

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

ja z kolei yorki odradzam, jak wszystkie teriery! sama mialam teriera, z tym, ze niemieckiego, to absolutnie nie sa psy dla dzieci! zaborcze i agresywne. potrafia ugryzc dziecko, bo chca jego zabawke. znajomi mieli airedale teriera, ta sama historia. a z kolei bliska znajoma rodzicow ma yorki i powiedziala, ze NIGDY przy dziecku. ma mala wnuczke i nie dopuszcza jej do psow. a sa posluszne i ulozone.. nie mniej jednak o dziecko zazdrosne. potrafia na nia warknac, a gdyby nikt nie pilnowal na pewno i ugryzc.

labradory, retrivery tak - z doswiadczen przyjaciol wiem, ze sa dla dzieci idealne.

5. EWCIK100

EWCIK100 Fanka BB :)

Polecam goldena. Mój Skuter jest bardzo cierpliwy, pogodny, łagodny, opiekuńczy. Mam go prawie 6 lat i nigdy nie widziałam żadnych oznak agresji czy chociażby zniecierpliwienia.
    Rotwaillera stanowczo odradzam, chyba, że masz czas na szkolenie i prace z psem. To nie jest rasa, która sama się uklada. Nad takim psem trzeba popracowac i musi on czuć dominację przewodnika. Ponadto psy z polskich hodowli bywają agresywne. Warto rozejrzeć się za importem, jeżeli już ktoś bardzo chce tę rasę.

6. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Popieram Ewcik, odradzałabym raczej rotwailera dla takiego dziecka. Kupując takiego psa różnie można trafić, jeśli już, to brać ze sprawdzonej hodowli (najlepiej zapytać w Związku Kynologicznym), ale to jest raczej pies dla dorosłego, zrównoważonego czlowieka, nie dla dziecka. Przede wszystkim dla dziecka jest za silny i zbyt ciężki. Rzeczywiście lepiej, jeśli już chcesz mieć większego psa, kupić goldena. Odradzałabym też teriery i jamniki - te ostatnie, mimo, że małe, mają charakterek i w sumie bywają trudne. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że dobrze z dzieckiem może zgrać się owczarek niemiecki, ale też warto wybrać go z dobrej hodowli, no i oczywiście warto pójść z nim na szkolenie, ale to ostatnie dotyczy większości psów, a szczególnie ich właścicieli, którzy kupują psa po raz pierwszy - na takim kursie właściciel uczy się tyle samo, jeśli nie więcej, niż pies ;)

pozdrawiam
    nikita

7. Anus

Anus Fanka BB :)

Ja szczerze mówiąc również odradzam rotweilery. O ile sie nie myle uznano je za psy szczególnie niebezpieczne. Ja mam sznaucera. Uważam, że to też nie są psy dla dzieci. Mój akurat nie znosi dzieci, nie toleruje biegania, skakania musi mieć spokój. Z tego co wiem boksery są bardzo przyjazne i miłe :)

8. makitoza

makitoza Fanka BB :)

Te psy rónież odradzam. ja mam kudla suczkę, jest bardzo cierpliwa moja córka trzyletnia wyprawia z nią różne rzeczy. pies czasami sie broni i leciutko ją podgryza. ne jestem pewna czy taki duzy pies potrafi to robić.

9. ewan

ewan Mamy lipcowe'08 kom.502765656

a ja odradzam również bernardyny-są za duże dla małych dzieci, a do tego są chyba 2 odmiany-łagodne i agresywne. Sama mam raczej agresywnego, trzeba nad nim panować prawie tak jak nad niebezpiecznymi rasami-taki sie poprostu nam trafił. Teraz jak jestem w ciąży już rozważam możliwości zamykania psa w kojcu bo nie lubi dzieci a ma dopiero 5 lat. Chyba goldeny są najłagodniejszą rasą, używane są przy dogoterapii, a jeśli ktoś lubi duże kudłate to polecam również nowofunlanda (wodołaza) też w dogoterapii używane. Jest też tam trzecia rasa ale jej nie pamiętam.

10. reklama
  11. Magdabial

Magdabial Fanka BB :)

a ja z kolei bardzo polecam rottweilera! od zawsze miałam te psy, i nadal ta rasa jest w domu rodziców, ja niestety ze względu na metraż mojego mieszkania mam kota ;D ale nie wyobrażam sobie łagodniejszego psa dla m ojego dziecka niż ten u moich rodziców. Mikołaj może robić z nim wszystko, a on a nawet nie drgnie, Wszystko zależy od wychowania psa. Rottweiler kojarzy się z agresją, i ludzie po to m.in. je kupują. Od małego szkolą na agresję, a u tych psów ta ich "wrodzona" agresja przychodzi dopiero po 2 latach, tak więc jeśli najpierw wyszkoli się na agresję i potem jeszcze dojdzie ta po 2 latach, i na dodatek złe wychowanie to wtedy wychodzą różne "cyrki".
    Odradzam brania/kupowania tych psów od nieznanych osób, tak samo koniecznie z małym trzeba iść na tresurę...
    uważam że te psy są super dla dzieci, bardzo ufne, przyjacielskie, troskliwe, przy tym są na tyle duże i "nieczułe", że nie rusza ich zbyt mocny uścisk dziecka, czy inne czynności którymi raczy je nasze dziecko

12. nikita33

nikita33 Fan(ka)

No tak, zgoda, że tottwailery potrafią być kochane i misiowate, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś nigdy nie miał psa i do tego ma dziecko, to powinien się zastanowić, czy da sobie radę. No i przede wszystkim, co do tego chyba się wszystkie zgadzamy, należy iść z psem na szkolenie. I to nie tylko z rottwailerem. To naprawdę baaardzo pomaga w wychowaniu i psa, i właściciela ;).

pozdrawiam
    nikita

Poleć forum