reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy rozszerzać już dietę 4,5 miesięcznego malucha?

Dołączył(a)
17 Czerwiec 2012
Postów
9
Witam! Mój maluszek ma już prawie 20 tyg, jest karmiony sztucznie mlekiem Bebiko1, od jakiegoś czasu mój skarbek strasznie obserwuje nas jeśli coś jemy, aż zaczyna mlaskać:) Zastanawiam się czy zacząć mu już rozszerzać dietę - pediatra powiedział, że mogę mu podać jabłko ze słoiczka jako przekąskę w niewielkiej ilości, ale skoro mleko mu wystarcza to czy już powinnam? ( Dodam że w nocy przesypia 6-7 godzin, w ciągu dnia je co 3 - 3,5 godziny, w sumie 6-7 posiłków na dobę po 180ml) Waży obecnie 6900, waga urodzeniowa 3600.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli dobrze pamiętam to są kleiki po 4tym miesiącu. Zaskoczyło mnie trochę to jabłuszko, ponoc zaczyna sie od warzyw:sorry2:
 
No właśnie ja już sama nie wiem co mam podać mojemu Kubusiowi:) Niby powinno się rozszerzać stopniowo dietę, żeby później nie było alergii, ale z drugiej strony nie wiem czy już jest na to pora...
 
ja zaczelam rozszerzac diete nadii gdy miala 5 miesiecy. Zaczelam od warzyw stopniowo,pozniej owoce.Z tego co widze na polkach w sklepach to mozna dostac owoce po 4 miesiacu i obiadki po 5,wiec mysle,ze mozesz zaczac wprowadzac cos innego,troszke dla smaczku.
 
My też zaczęliśmy od jabłka za radą pediatry, przez tydzień było jabłuszko - pierwszego dnia 2 łyżeczki, później coraz więcej - Kubusiowi jabłko nie smakowało za bardzo - fakt kwaśne było troszkę, za to marchewka to jego hit - po prostu ją uwielbia tylko dostał wysypki i teraz nie wiem czy to od marchewki czy po prostu potówki - ostatnio upały takie a maluszek się pocił... mam dylemat co teraz robić, na razie odstawiłam marchewkę i jabłuszko podaję a w środę pediatra:(
 
reklama
ja mojej córce zaczęłam rozszerzać dietę po skończeniu 4 miesiąca życia. Rozszerzanie diety zaczęłam od warzyw, potem kleiki a na końcu owoce.
 
Do góry