reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu dziewczyny które z PCOS zaszły w ciąże

Paulina Ban

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Sierpień 2019
Postów
114
Cześć dziewczyny. Okazało się, ze choruje na zespol policystycznych jajników. Czy zajście w ciąże z ta choroba jest bardzo trudne? Jak było u was? 😊
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny ja już jestem w 6 miesiącu ciąży. ❣ Jeden lekarz stwierdził pcos. Zmieniłam na innego lekarza co wykluczył, ponieważ powstawały pecherzyki graffa otrzymałam zastrzyk na pęknięcie i po 3 miesiącach się udało 💕 a przy zaawansowanym pcos nie dochodzi samoistnie do owulacji.
☺☺☺☺Gratulacje :).
Ja mam synka, ma 5,5 roku. Było mi ciężko zajść w ciążę, było sporo diagnoz między innymi pcos. Chodziliśmy od lekarza do lekarza, aż w końcu kiedy jeden z nich powiedział, że w moim przypadku chyba tylko in vitro, po prostu odpuściłam. Odpoczęliśmy od tematu, ja przestałam zażywać jakiekolwiek leki i ku mojemu zaskoczeniu będąc na rutynowej wizycie u ginekologa okazało się że jestem w 8 tyg ciąży ☺. Spóźniający się okres nie był...
Powiem jak było u mojej przyjaciółki, jest trudne ,jeśli masz dobrego gina, to dacie rade, moja koleżanka dostała tabletki na stymulacje owulacji , i zaszła w 1 cyklu
 
Ja miałam PCOS. Zaszłam w ciążę w drugim cyklu starań. Lekarz straszył, że ciężko będzie zajść w ciążę i od pierwszy cykl starań polecił stymulacje owulacji. Niestety nie był to dla mnie udany cykl bo jak efekt uboczny leku nabawiłam się torbieli krwotocznej wielkości pomarańczy. W drugim cyklu już się na leki nie zdecydowałam i udało się tylko z pomocą monitoring owulacji.
 
Wiecie nie ukrywam, ze trochę się zmartwiłam. Nie spodziewałam się ze okaże się, ze choruje na pcos. Moje cykle ostatnie od kwietnia to 31,31, 30, 33, 31 i teraz 41 ale to nie wiem czy nie przez stres.
 
reklama
reklama
Ja również mam pcos ale powiem Ci jak to u mnie wyglądało jak się dowiedziałam to gin dała mi przez dwa cykle leki żeby mieć owulacja ale nie zaszłam i muszę teraz zrobić badania hormonalne
Kurde powiem Ci u mnie to jest taka sytuacja, że mam androgeny zawyżone co wskazuje na pcos ale nie jakoś ogromnie. Lh do fsh tez wskazuje za pcos. Natomiast obraz jajników moja ginekolog powiedziała mi
Ze nie, a przede wszystkim świadczy o tym fakt, ze co u niej jestem mam
Pęcherzyk graffa a przy pcos takim zaawansowanym nie dochodzi do owulacji. Ostatnie 2 cykle Mialam monitorowane. Dała mi przy tych dwóch ostatnich cyklach zastrzyk ovitrelle aby pecherzyki pękły. Przy pierwszym
Cyklu się nie udało, a teraz czekamy :)
Również mam zawyżona prolaktyne I biorę na to lek.
 
Do góry