reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu jakieś mamy z Lublina?

Czesć Aga mamy sie dobrze, Filipek rośnie i dokazuje a na dwór tez nie wychodzimy bo straszliwie zimno, chociaz dzisiaj muszę bo trzeba zakupy zrobić :) A z tym spaniem to bywa różnie-jak Filipek był malutki to spaliśmy razem z nim, a teraz śpi w łóżeczku przez większość nocy ale jak mąz wychodzi do pracy to Filip już koniecznie musi spać ze mną :) A wieczorem zasypia sam, kładę się obok niego na sofie ale nie noszę -przytulam, śpiewam, drapie po pleckach-ostatnio strasznie to lubi, no i zasypia.Potem jest przenoszony do własnego łóżeczka i czasem ma ochote spac a czasem nie.Mam nadzieje że niedługo będzie spał bez pobudki cała noc :)
Ze zdjęcia wnioskuję że twój Maciuś również lubi przeglądać prasę :) :) :)

p12201861jz.jpg
 
reklama
Solange! Śliczny ten twój maluszek, zwłaszcza z tak słodkimi ząbkami:). Mój mąż gdzies przeczytał, że maleństwa w 6 miesiącu lubią szelaEt gazet i innych przedmiotów, więc daję je Maciusiowi do rączki, podoba mu się to, zwłaszcza wkładanie do buzi:). Kilka dni temu dowiedziałam się, że spodziewmy sie nastepnego maleństwa:), trochę byłam zaskoczona, bo planowaliśmy starać sie o nie za kilka miesięcy, ale bardzo sie cieszę. Teraz muszę szczególnie uważać, no i mniej na ręce brać synka. Na szczęscie mozna się przytulać jeszcze w inny sposób, więc nie stracę z nim bliskiego kontaktu:). Narazie maluszek jeszcze ssie pierś, ale nie wiem jak długo, bo niby potem nie będzie mu smakować. Jak dla mnie to i tak wielki sukces, że karmię go aż prawie 6 miesięcy, bo miałam mało pokarmu, ale udało się. Pozdrawiam
Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
 
Dziękuję Ci Asieńko za gratulacje! Ja w środę idę do gina, by to wszytsko potwierdzić i zobaczyć ile maleństwo ma tygodni - ale to chyba dopiero początek:). Mam pytanie do Solange - twój Filipek jest juz starszy, więc już masz za sobą wyrastanie pierwszych ząbków - mója Maciuś od kilku dni w nocy jest niespokojny, a dziś dał nam popalić, budził sie co kilka minut z wielkim jękiem i przpuszczam, ze to może ząbki zaczyną wychodzić, ale dotykam jego dolnych dziąsełek i niby wydają mi sie opuchnięte, ale nie jestem pewna czy to jest objaw ząbkowania. Kiedy w nocy masowałam mu troszke dziąsełka to pomagała, ale inne sposoby nie działały - na szczęście zaakceptował jeszcze pierś i jakoś razem przespaliśmy noc. Myślę, ze powinnam mu kupic jakąś maść, czy żel, ale nie wiem czy mu nie zaszkodze jeżeli tylko mi sie zdaje, że ząbkuje - jak to sprawdzic? Pozdrawiam
 
Aga żele czy maści na dziąsełka napewno nie zaszkodzą nawet jeśli to tylko fałszywy alarm chociaż z symtomów jakie opisujesz można wywnioskować że to jednak nie jest fałszywy alarm ;) Mój Filipek zaczął ząbkować w pażdzierniku czyli jak miał 7 miesięcy ale akurat wiek ząbkowania jak zapewne wiesz jest różny u każdego dziecka.Filip budził sie co chwilę w nocy , czasem tak strasznie płakał że aż trudno mu było złapać oddech i zachodził się z bólu.Kiedy zorientowałam się że to może chodzić o ząbki kupiłam żel bobodent-jest na bazie ziół i niewielkiej ilości środka znieczulającego(lidokainy), i w zupełności wystarczył.Można go kupić w aptece za około 7 zł. i dobrze jest go przed użyciem włożyć do lodówki-zimny przynosi większą ulgę.Ja narazie używałam tylko żelu i pomagało więc nie mogę polecić Ci innej metody.Aha raz jak bardzo go bolało to dałam mu łyżeczkę Panadol Baby ale to w wyjątkowym przypadku.Niestety najczęściej pomaga noszenie na raczkach pół nocy ;)

dsc030843fa.jpg
 
Dziękuję Ci SOLANGE za pomoc! Spróbuję tego żelu, zobaczymy:). Pozdrawiam (coraz fajniejszy ten twój Filipek) :)
 
Aga zapomniałam Ci pogratulować następnego dzidziusia:)

A my byliśmy dzisiaj na badaniach i Filipek waży już 9 i pół kilograma i ma 74 cm-wielki chłopaczek.W poczekalni siedziała dziewczyna z dzieckiem 2 miesięcznym a ja zastanawiałam się czy mój Filip tez tak wyglądał ;D ;DPewnie tak ale dziecko tak szybko się zmienia i jak spędza się z nim większośc czasu to nie dostrzega sie tych zmian tak bardzo.

A to galeria z dzisiaj:)

dsc030885ha.jpg


a to na spacerku
dsc031010cx.jpg
 
Witaj Solange ! Dziękuję za gratulacje:). Wczoraj byłam u gina no i okazało sie, że to 3-4 tydzien ciąży. Chyba trudno będzie wyznaczyć dokładną datę przyjścia na świat maluszka, ale będzie to październik:). Narazie na usg widać tylko małą, czarną kropeczkę, a za 3 lub 4 tygodnie będziemy już szukać tętna maleństwa:). Dziękuję Ci za podpowiedź w sprawie ząbkowania mojego Maciusia - od kilku dni noce mamy ciężkie bo budzi się i trudno mu zasnąć, ale dziś było dobrze bo wstał ok 4, przytulił sie do mnie i spaliśmy do 6 bez żadnych krzyków (czyżby narazie ząbki powiedziały jeszcze nie?) :). Pozdrawiam
 
reklama
A my akurat mamy kryzys związany z zębami-wczoraj w nocy trudno było Filipka uspokoić-dopiero jak go położyłam na swojej klatce piersiowej to udało mu się zasnąć, niestety na krótko i tata musiał ponosić ;) noc mieliśmy trochę do tyłu ::) mam nadzieje że dzisiaj będzie lepiej. Z tymi ząbkami to wogóle jest różnie bo np.dwa wyrosły Filipowi bez żadnych problemów i nawet nie wiem kiedy-pewnego dnia jak sie uśmiechnął zobaczyłam ząbki.A teraz rośnie mu dwójeczka na górze i jest koszmarnie!Nie wiem od czego to zależy.
Niedawno rozmawiałam z mężem na temat drugiego maleństwa :) ale jeszcze poczekamy.Dziwne bo jak urodził się Filip postanowiłam że nie będzie miał rodzeństwa bo nie zniosę tego wszystkiego drugi.nie minął jeszcze rok a ja juz planuję kolejnego szkraba i w dodatku nie mogę się tego doczekać-to chyba instynkt macierzyński :) :) :)
Pozdrawiam Cię Aga ,ucałuj Maciusia i kropeczkę od cioci Solange. A ja korzystajac z wolnego czasu pójdę się zrelaksować pijąc pyszną herbatkę cynamonową :) :)

dsc033577ec.jpg

 
Do góry