reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu jakieś mamy z Lublina?

sunday o tych żłobkach co pisalas nie wiem nic, ale rok temu bylam w żlobku na Zuchów. Jakas kobieta która dawaia mi kwestionariusz mówila, ze dzieci takie 18 mies szybko sie aklimatyzuja, oczywiscie nie obedzie sie bez placzu:-p ale maja j.anielski i rytmikę. Pozniej rozmawialam z koleżanką, która zapisala córke i mówila, ze przez 2 miesiace mała byla 6 razy, przez reszte dni chorowala:-( Jesli myslisz o zapisie to mozesz juz pOjsc po dokumenty. Złobków jest straszsnie malo, bo podobno sa straszne wymogi sanitarne. Mial byc jakis prywatny, nie wiem czy otworzyli, ale jak dzwonilam z ciekawosci to wychodzilo ok 900zl/mc :szok::szok: w państwowym ok 200zł
Mam nadzieję, ze problemy niedługo sie skończą
Zmykam milej nocki
 
reklama
Niestety oprócz wychodzących zabków Jula ma angine....:-:)-:)-:)-(

Dostała antybiotyk i juz wieczorem troszeczke humor jej powrócił.....obawiam się tylko że jak antybiotyk to zaraz biegunka i tak kółko zamyka się....

Zmykam spac bo nie wiadomo jaka nocka przed nami...

Dobranoc
 
Pytacie mnie kochane girls co robimy? no cóż w chwili obecnej 70% pracy nauczyciela to tony papierologii. Całe hektary lasów idą na ilość wypełnianych papierów, nie będę zagłębiać się w szczegóły i opisywać Wam dokładnie wszystkiego ale tak dla zobrazowania. W tym roku szkolnym szła mi średnio jedna ryza papieru miesięcznie na wydrukowanie dokumentów stworzonych przeze mnie! Do tego dochodzą te, które otrzymałam od dyrek. do wypełnienia. Na wszystko musisz mieć podkładkę w postaci papierka, praktycznie ze wszystkiego musisz mieć sprawozdanie, z każdej najgłupszej i najdrobniejszej rzeczy. Ja miałam dziś radę podsumowującą cały ostatni semestr, jak wszyscy zaczną przedstawiać te swoje sprawozdania to końca nie widać. Teraz siedzę nad analizą sprawdzianów gimnazjalnych, a czym się jutro będziemy zajmować tego nie wiadomo, ale dyrka. była na szkoleniu i pewnie znowu coś ministerstwo ciekawego wymyśliło.
 
Witam się po dłuższej nieobecności
Maltanka dużo zdrówka dla bratanka i bratowej!
Co do Waszego wczesnego wstawania to u nas jest w miare ok ale jak mały sie wierci rano za wczesnie i jest taki marudny to szybko mu robie mleko aby sie za mocno nie rozbudzil i jak je wypija to przewaznie sie uspakaja i zasypia. Może Hubert budzi sie bo jest głodny.
Madzienka dużo zdrówka dla Juli my tez ostatnio mielismy okropna noc aż dwa razy dawalam w nocy Panadol przeciwbolowy nawet mial odruchy wymiotne. No ale mysle że to zeby tylko nie bardzo je widze.
Anet dużo zdrówka dla córy
Sunday no troche ci sie nałozylo ale trzymaj sie dzielnie wszystko sie pouklada badz dobrej mysli. Ja od czerwca wracam do pracy i ze zlobkami jestem zorientowana bo bardzo bym chcialam wlasnie sie dostac na wilenska lub nałkowski. A wiec na wilenskiej kwestionariusze sa do odebrania od 1 kwietnia do polowy chyba maja, zas na nalkowskich mozna wczesniej choc rekrutacja tez zaczyna sie od 1 kwietnia. Nie jest tak latwo sie dostac w taktym roku bylo 2 dzieci na 1 miejsce a cena to na nalkow 102zł czesne+4,5zł za dzien wyzywienia. No i moim zdaniem niestety trzeba miec prace to jest akurat dziwny dla mnie warunek w takim przypadku jesli mama chce znalezc prace wiec musi dac gdzies dziecko w tym celu. No ale coz zobaczymy
Fogia byle do lata i wakacji
Mandziula super ze sobie radzisz oby tak dalej a malemu jeszcze wiele razy zmienia sie przyzwyczajenia do usypiania takze nie ma rady
Misia,fornetka ja tez pamietam rozne sytuacje z kolejkami z okresu ciazy, i jak sobie przypominam to zawsze problem robily starsze panie a mlode osoby i tez i faceci byli bardziej wyrozumiali.

A teraz co u Nas
Nie bylo nas za duzo bo w srode spontanicznie bez wczesniejszegon planowania spakowalam sie i pojechalam do rodzicow. Bylam do niedzieli, podczytywalam Was ale nie mialam czasu odpisac. Bylam w realu i pepco kupilam troche ciuszkow malemu postanowilam wziac wieksze aby nie byly na chwile. Z M troche tak sobie zrobil mi przykrosc swoim zachowaniem jest mu wstyd co najwazniejsze przeprosil i napisal mi list:szok:ale i tak troche sluzbowo jest z mojej strony ale sie stara...
Mateusz zaczyna przechodzic Nam jakis bunt piszczy i sie wyrywa jak tylko czegos nie moze ale staramy sie byc konsekwentni i nieugieci i pomaga. Pojechalam w poniedzialek do Pepco zdjelam mu kurtke aby zmierzyc mu kilka ciuszkow a ten jak zwariowany myslalam ze mi sklep rozniesie a pozniej przy ubieraniju jeden wielki placz:no:pierwszy raz wstyd mi bylo wiec koniec musze sie za niego wziac. Zaczelam gadac mu w samochodzie ze tak nie wolno itp a on...ZASNAL:-)chyba musialam przynudzac.
Tak jak w tamtym tygodniu mialam ogromnego lenia tak w tym robie porzadki wiosenne uklaam w szafach przesegregowlam Mateusza wszystkie ciuchy i poodkladalam wszystkie za male a odlozylam i poukladalam te wieksze i na teraz. Przynajmniej wiem co ma. Ale moja szafa nadaje sie do zmiany garderoby no ale juz niedlugo wracam do pracy wiec zakupy w planach.
No nic lece na jakas kawke i przebrac malego po spaniu
Milego dnia sloneczko juz budzi do zycia oby nie bylo dzis takiego wiatru jakw czoraj
 
marz21 a wiesz cos na temat tych żłobów?Jakieś opinie? Może byśmy zapisały swoich chłopaków do jednego? Sa z tego samego roku wiec pewnie byliby w jednej grupie!?

Witam sie z wszystkimi!Dzieki za dobre slowa!Jak coś sie ruszy z dobra strone to oczywiscie dam znac!!!!!
 
cześć dziewczyny
ja jakoś tak dzisiaj tak wcześniej wstałam i zjadałam śniadanie ale chyba pójdę z powrotem spać.
Madzienka mam nadzieje ze Julce szybko przejdzie i nie będzie mimo wszystko tej biegunki
Anet jak Karolinka szkoda takiej bidulki kłuć ale miejmy nadzieje ze już nie będzie takiej potrzeby.
 
Witajcie
madzienka życzę dużo zdrówka dla Julki. I oby szybko angina "poszła" sobie od Was.
fogia życzę dużo cierpliwości, teraz to "bezstresowe" wychowanie może doprowadzić nauczycieli do białej gorączki:baffled:
sienio dobrze że bilans udany;-) A ile ma cm Julka?
maltanka gratulacje z okacji Narodzin bratanka.:-)
Ja teraz czekam aż Kuba pójdzie spać, trzeba coś na obiad wymyślić. Później pewnie na specer pójdziemy. Miłego dnia.:-)
 
Witajcie...u nas nocka już całkiem całkiem, mam nadzieje że antybiotyk zaczął działać i Julcia juz tak nie cierpi...
Teraz jeszcze sobie śpi więc zajrzałam do Was:tak::tak::tak:

Dzieki za trzymanie kciuków i życzonka dla Julci...

Ale dzisiaj piękne słoneczko, a my siedzimy w domu buuu:confused::confused::confused:
 
witam sie i ja

Madzienka dużo zdrówka dla Juleczki i oby ząbkiszybko wyszły a angina prędziutko się skończyła:tak::tak:

fogia cierpliwości w papierologii, już niedługo wakacje:tak::-);-);-);-):rofl2: a wiem co to znaczy bo moja mama też nauczycielka i całe ferie w papierach siedziała zamiast odpocząc:tak:

marz21 podziwiam za pracowitośc, moja szafa też prosi sie o prządek , ale jeszcze poczeka bo strasznie mi się nie chce:zawstydzona/y::rofl2::rofl2:

u nas wszystko dobrze, mały dał wczoraj taki koncert że hej a potem jak zasną o 21 to do 2 spał jak zabity:tak::tak:. dzieciątko z charakterkiem mi sie udało:tak::tak:


misia z tym porodem to ja tak sobie teraz myślę że może i dobrze że na Jaczewskiego mnie nie przyjęli, przynajmniej mogłam być cały czas z mężem, a następnym razem będze szukac szpitala gdzie są mniejsze sale na połozicwie bo jak nas było 7 w sali to strasznie tłoczno no i jak pozwalaja na odwiedziny w sali to też wygoda, szczególnie jak wszystko boli:tak::tak::tak:
a co do odwiedzin to muszę powiedzieć że jak moja mama przyjechała na weekend to naprawdę dużo mi pomogła, ja mogłam sobie jeszcze pospać, odpocząc, zając się małym a mama ugotowała, podała pod nos, ponosiła małego:tak::tak::tak:, taka pomoc naprawdę sie przydaje:tak::tak:
 
reklama
Maltanka dużo zdrówka dla bratanka i bratowej!
Co do Waszego wczesnego wstawania to u nas jest w miare ok ale jak mały sie wierci rano za wczesnie i jest taki marudny to szybko mu robie mleko aby sie za mocno nie rozbudzil i jak je wypija to przewaznie sie uspakaja i zasypia. Może Hubert budzi sie bo jest głodny.

Z M troche tak sobie zrobil mi przykrosc swoim zachowaniem jest mu wstyd co najwazniejsze przeprosil i napisal mi list:szok:ale i tak troche sluzbowo jest z mojej strony ale sie stara...

marz raczej nie. On o 4 miesiąca sam przestał jeść w nocy. Dzisiaj wstał mi o 6.00 przetryzmałam go w łóżeczku takiego kwękającego do 6.30. Dałam mu mleko, on zje i ucieka mi ganiać po mieszkaniu. a o 9.00 już zaczyna marudzić bo śpiący, nie wiem o co mu chodzi.

BTW z facetami to tak zawsze, najważniejsze, że zrozumiał, bo większość to ma z tym problem i wielkie zdziwienie o co chodzi.

fogia życzę dużo cierpliwości, teraz to "bezstresowe" wychowanie może doprowadzić nauczycieli do białej gorączki:baffled:

z tym bezstresowym wychowanie zgodzę się. w głowie się nie mieści co te dzieciaki teraz wyprawiają.

no i jak pozwalaja na odwiedziny w sali to też wygoda, szczególnie jak wszystko boli:tak::tak::tak:

zgadzam się, ale odwiedziny powinny być tylko dla tatusiów, ewentualnie tylko jedną osobę powiini wpuszczać. Takie wycieczki rodzinne moim zdaniem są zbędnę i denerwującę, jak leży się obolałym, a tu babcie, ciocie, wójkowie -przesada.

Madzienka zdrówka dla Juleczki

mandziula no tak pomoc mamy niezastąpiona:tak:
 
Do góry